Foto-Shutterstock

Ķīnieši izvērš prostitūcijas biznesu Austrijā 3

Ķīna visā pasaulē pazīstama kā lētas preces piedāvātāja, taču Austrijā tas izpaužas arī kā pieaugoša tendence nelegālajā prostitūcijā un cilvēktirdzniecībā.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42
Lasīt citas ziņas

Saskaņā ar Austrijas Iekšlietu ministrijas rīcībā esošo informāciju pirms nepilniem trim gadiem Austrijā bija tikai divi ķīniešu bordeļi un 30 oficiāli reģistrētas ķīniešu prostitūtas. Tā saukto “Āzijas studiju” skaits tagad sasniedzis 75 un attiecīgi prostitūtu skaits – 300, kas turpina pieaugt. Prostitūcijas nozarē Austrijā dominē ķīnieši, arī šajā jomā piedāvājot lētus pakalpojumus 30 – 50 eiro vērtībā par dzimumaktu, nereti arī bez izsargāšanās.

Cilvēktirgoņi ļaunprātīgi izmanto likumu

CITI ŠOBRĪD LASA

Ķīniešu nelegālās seksa industrijas ekspansija Austrijas politikai ir pamatīgs izaicinājums, par ko liecināja arī īslaicīgs aizliegums valsts iestādēm sniegt intervijas par šo tēmu. Kā ziņoja Austrijas avīze “Kurier”, pirmo reizi izmeklēšanas procesa atbalstīšanai uz Eiropu tika aicināti augsta ranga policijas pārstāvji no Ķīnas. Viņu vizītes ietvaros tika veikta kontrole 55 ķīniešu iestādījumos (tostarp arī restorānos), pēc kuras tika atbrīvoti 11 cilvēktirdzniecības upuri. Ķīnā par cilvēktirdzniecību draud vismaz piecu gadu vai pat mūža ieslodzījums. Jaunizveidotā sadarbība ietver, piemēram, Eiropā vēl nebijušu vienošanos par Austrijā aizturēto aizdomās turēto identificēšanu no Ķīnas puses.

Austriešu izmeklētāji, kuri vēlējās palikt anonīmi, Austrijas preses aģentūrai stāstīja, ka situācijā saskata ļaunprātīgu likuma izmantošanu, jo cilvēktirdzniecības upuri uz Austriju netieši tiekot nogādāti par nodokļu maksātāju naudu, tādējādi, viņuprāt, runa esot par netīšu “valsts veicinātu cilvēktirdzniecību”. Proti, pirmo trīs uzturēšanās mēnešu laikā Austrija no valsts budžeta patvēruma meklētājiem piešķir finansiālu pamatnodrošinājumu, kuru upuriem atņem cilvēktirgotāji, attiecīgi sedzot sieviešu transporta izmaksas. Trīs mēnešus pēc patvēruma meklētāja lūguma iesniegšanas bēgļiem ļauts veikt pašnodarbinātā aktivitātes, ar ko valsts bija domājusi, piemēram, dažādu kursu rīkošanu, taču pēc likuma šajā kategorijā ietilpst arī prostitūcija. Lēmums par oficiālā bēgļa statusa piešķiršanu vai noraidīšanu tiek paziņots vienu divus gadus pēc iesnieguma reģistrēšanas, tāpēc sievietēm šajā laika posmā ir iespēja legāli nodarboties ar prostitūciju. Šī kriminālā stratēģija ir tik efektīva, ka to saskaņā ar austriešu dienas avīzes “Kurier” sniegto informāciju sākušas izmantot arī bandas no Nigērijas.

Patvēruma meklētājas nodod piespiedu prostitūcijā

Pērnā gada rudenī Austrijā tika notverts krimināls grupējums, kas no Ķīnas provinces Sičuaņas uz Austriju atvilināja sievietes, solot, piemēram, studēšanas, masieres, pavāres vai auklītes darba iespējas, pēcāk viņas nododot piespiedu prostitūcijā. Reida ietvaros policija atbrīvoja 150 upurus un apcietināja sešus cilvēktirdzniecībā iesaistītos, kuru vidū bija arī sievietes. Tikai viens no apsūdzētajiem nebija Ķīnas pilsonis. Šis cilvēktirdzniecības gadījums nebija izņēmums un atklāj tikai nelielu nelegālā biznesa daļu. Kā teica viens no apsūdzētajiem, kurš pārdeva ķīnietes piecās Austrijas zemēs, Ķīnā ir vairākas bandas, kuras organizē Ķīnas sieviešu tirdzniecību Austrijā.

Meitenēm pēc 10 000 eiro samaksas par dokumentiem, lidojumu un darba vietas nodrošināšanu pēc ierašanās Austrijā jau lidostā tika atņemti dokumenti, personiskās mantas, un sievietes tika nogādātas seksuālo pakalpojumu iestādēs Vīnē un citviet Austrijā. Upuri tika informēti par nepieciešamību iesniegt pieteikumu oficiāla bēgļa statusa iegūšanai, uzdodoties par citu personu. Statistika liecina, ka aptuveni katrs ceturtais Ķīnas migrants saņem oficiālā bēgļa statusu. Pagājušā gada novembrī atbrīvotajiem upuriem papildus nācās maksāt aptuveni 1000 eiro par tulkošanas pakalpojumiem un 60 eiro dienā par prostitūcijā izmantotās istabas īri.

Reklāma
Reklāma

Austrijas preses aģentūra publicējusi pagājušā gadā atbrīvotas ķīniešu meitenes stāstu, kas esot tipisks piespiedu prostitūcijas gadījums. Labākas dzīves meklējumos Eiropā 24 gadus vecā sieviete samaksājusi 12 000 eiro par ceļu uz Austriju, dokumentiem un garantētu auklītes darba vietu. Meitenei nācās ar vilcienu doties līdz Ķīnas–Krievijas robežai, no kuras turpmāko ceļu viņa bija spiesta turpināt smagās mašīnas piekabē. Tikai tajā meitene saprata, ka nonākusi cilvēktirgotāju rokās. Meiteni ceļā uz Austriju izvaroja automašīnas vadītājs un viņa līdzbraucējs, turklāt brauciens ilga četrus mēnešus, jo meitenei piespiedu kārtā ik pa laikam nācies uzturēties dzīvokļos, kuru telpas nebija ļauts pamest. Traiskirhenas bēgļu uzņemšanas centrā Austrijā meitenei tika pieteikts reģistrēties kā patvēruma meklētājai, uzdodoties par citu personu. Tādējādi meitene nonāca tā sauktajā “masāžas salonā” ar seksuālo pakalpojumu klāstu. Viņa tika atbrīvota 2016. gadā Austrijas policijas veiktajā reidā kopā ar aptuveni 150 citām sievietēm.