Foto – Aija Geida

Ķirbju sulas receptes locītavu un nieru veselībai 0

“Man ir problēmas ar locītavām un nierēm, tāpēc ārsts ieteica dzert ķirbju sulu. Dabūju bioloģiski audzētu muskatķirbi, izspiedu sulu un dzēru, bet kuņģis protestēja. Ko lai dara?” RITA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Muskatķirbja sula tiešām ir specifiska un spēcīga, varbūt tāpēc kuņģis protestēja. Vislabāk sulu gatavot no dažādiem augļiem un dārzeņiem. Piedāvājam trīs variantus, lai iegūtu ne vien veselīgu, bet arī gardu sulu.

• Vienādās proporcijās sagatavo ķirbi, ābolus (vislabāk skābos, piemēram, ‘Antonovku’) un burkānus. Glāzei sulas pievieno pustējkaroti olīveļļas vai citas kvalitatīvas eļļas, lai A vitamīns labāk uzsūcas. Āboli kopā ar burkāniem ļoti labi neitralizē ķirbja smaržu un garšu.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Ņem vienādu daudzumu ķirbju, ābolu un brūkleņu, kas turētas ūdenī (tādējādi šīs ogas vislabāk saglabājas svaigas līdz pavasarim). No ķirbja un āboliem izspiež sulu. Brūklenes ar visu ūdeni sakuļ blenderī un pievieno sulai. Šīs ogas vai sauja dzērveņu labi nomāc ķirbja salkano garšu.

• Eksotiskāks variants ir sula, ko iegūst no ķirbja un apelsīna. Tos izspiež atsevišķi un vienādās devās sajauc kopā. Apelsīns ir aromātisks, labi atsvaidzina ķirbja sulu.