Foto: VELUX un publicitāte

Ko darīt, ja telpā nav iespējams ierīkot logu? 0

Mēdz uzskatīt, ka istaba bez loga nav pilnvērtīgi izmantojama kā dzīvojamā telpa, bet derīga tikai noliktavas vai ģērbtuves funkcijām. Tomēr tā nav – arī tādu telpu, kurā nav iespējams ierīkot logu, var iekārtot omulīgi, ja gudri kompensē dabīgās dienasgaismas trūkumu un rada ilūziju par loga klātbūtni.
Izrādās, ka ir pat vairāki varianti, kā to izdarīt.

Reklāma
Reklāma

Loga imitācija un virtuālie logi

Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Psihologi esot izpētījuši, ka pat tad, ja logu uz sienas uzzīmē ar krītu, telpā esošais cilvēks jau jūtas komfortablāk un mierīgāk. Tāpēc visvienkāršākais variants, kā atrisināt šo problēmu, ir logu imitēt.

Šim nolūkam noderēs pseido loga rāmis vietā, kur tas telpā izskatītos visdabiskāk. Nepieciešami arī aizkari, mākslīgais apgaismojums, kas plūst no loga rāmja puses.Var izmantot arī ventilatoru, kas paslēpts netālu no rāmja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai radītu ticamības efektu, var rīkoties divējādi – rāmī ievietot fototapeti vai fotogrāfiju ar dabas vai pilsētas ainavu, ko attiecīgi izgaismo, vai arī veidot matētu stiklojumu, caur kuru it kā iespīd dienasgaisma.

Ja izvēlas attēlu vai fotogrāfiju, tad visieteicamāk izmantot augstas izšķirtspējas telpisku attēlu ar 3D efektu. Tad ainava aiz loga šķitīs pietiekami reāla. Var izmantot arī fototapeti, kurā redzama pilsētas telpa vai aleja, kas veido perspektīvu. Šādu paņēmienu bieži izmanto televīzijā vai kinematogrāfā.

Savukārt vislabākais risinājums ir šķidro kristālu paneļi, kas ir plāni, viegli montējami, papildināmi ar rāmi un aizkariem pēc izvēles. Tos iespējams pieslēgt gan datoram, gan viedtālrunim, vadīt un mainīt attēlu, kā arī radīt video efektu. Vienīgais trūkums – augstās izmaksas.

Logs uz līdzās esošu telpu vai spoguļi

Ja loga imitācija nešķiet pietiekami ticama, telpā var ierīkot īstu logu uz līdzās esošu istabu, kurā iespīd dienasgaisma. Galvenais, pirms loga ierīkošanas pārbaudīt sienas izturību. Izveidoto loga ailu var atstāt tukšu, bet var arī aizpildīt ar dekoratīvu stiklojumu vai vitrāžām, noteikti neaizmirstot par speciālu izgaismojumu. Šāds risinājums labi der hallēm, virtuvēm, arī sanitārajiem mezgliem. Galvenais, lai loga lielums un noformējums būtu atbilstošs konkrētās telpas izmēriem un noskaņai un izskatītos harmoniski.
Nelielās telpās var izlīdzēties arī ar spoguļiem, kas atstaro gaismu un atgādina dienasgaismas plūsmu.

Debesjuma imitācija

Šāds risinājums aizgūts no amerikāņiem, kuri jau ilgāku laiku dzīvokļos mēdz ierīkot debesjuma projekciju uz griestiem. Vienīgais, kas var traucēt šim risinājumam, ir griestu konstrukciju stāvoklis, kas jāpārbauda pirms ķeršanās pie ierīkošanas darbiem.

Reklāma
Reklāma

Gaismas tuneļi

Gaismas tunelis ir konstrukcija, kas pat vistumšāko stūri mājā var pārvērst par mājīgu vietu. Teleskopiskais tunelis ir izgatavots no atstarojoša materiāla, tas savieno atveres jumtā un griestos, ar reflektoru uztvertos saules starus savāc un caur izkliedētāju novada telpā. Tādējādi dienasgaisma tiek novadīta arī tādās telpās, kurās nav iespējams ierīkot pilnvērtīgu logu. Var papildināt arī ar ventilatoru un LED apgaismojumu diennakts tumšajam laikam.

Logu ierīkošana telpās bez logiem
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.