Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Pexels.com

Ko tu vīrietī neizmainīsi? Psihoterapeita viedoklis 16

Autors: Annika Niedrīte, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis
Kokteilis
“Citreiz pirms koncerta nepieciešams atgādināt ētiku un pieklājības etiķeti” – Madara Raabe vīlusies par koncertā Siguldā pieredzēto
“Zeme tad trīcēs zem šo karu izvērsēju kājām!” Gaišreģis paredz Ukrainas kara uzvaras gadu
Lasīt citas ziņas

Kura sieviete gan kaut reizi dzīvē nav iedomājusies: “Es spēšu viņu izmainīt.” Ne velti radies aforisms, kas liecina, ka tas ir izplatīts nepareizs priekšstats: “Sieviete apprec vīrieti ar cerību, ka viņš mainīsies, bet viņš nemainās. Vīrietis apprec sievieti ar cerību, ka viņa nemainīsies, bet viņa mainās.”

Tiesa, ka pat visbrīnišķīgākajā cilvēkā atradīsies īpašības, kas var nepatikt un kaitināt. Psihoterapeits, narkologs Nikolajs Kolosuņins nosauc sarakstu ar septiņām īpašībām, kuras noteikti nevajadzētu mēģināt savā partnerī mainīt. Lai sīki trūkumi vai lietas, ko nevari izmainīt, neiznīcinātu attiecības, jāiemācās ar tiem sadzīvot.

1. Slikti ieradumi

CITI ŠOBRĪD LASA

Tevi kaitina sīkumi: viņš grauž nagus vai skaļi čāpstina. Neko darīt. Netērē laiku un pūles, lai atradinātu vīrieti no sliktiem ieradumiem. Maz ticams, ka tie izzudīs pilnībā.

2. Stila izjūta

Tu vari izvēlēties vīrietim apģērbu, kāds patīk tev, bet viņa stila izjūta nemainīsies. Ja kopā ar viņu staigāsi pa veikaliem un izvēlēsies, sākotnējā attiecību posmā tas darbosies, bet efekts nebūs ilglaicīgs. Tava otrā pusīte ģērbsies kā līdz šim. Nav svarīgi, vai tev tas patīk vai nē.

3. Reliģiskie uzskati

Mēģinājums mainīt reliģisko pārliecību ir lemts neveiksmei un pat bīstams. Neapšaubi viņa ticību Dievam vai tās trūkumu. Lielākais, ko varēsi panākt, ir mainīt biežumu, kādā viņš apmeklē baznīcu, taču tu nevarēsi sasniegt neko vairāk.

4. Ģimenes attiecības

Tu nevarēsi mainīt vīrieša un viņa vecāku attiecības. Nav svarīgi, ko vēlies: padarīt tās tuvākas un siltākas, vai, gluži otrādi, pārgriezt nabassaiti. Tev neizdosies.

5. Vērtības

Tu nevarēsi mainīt to, kā cilvēks uztver pasauli un nosaka prioritātes. Cilvēka vērtības ir svarīga viņa personības daļa. Viņš nevar mainīt vai pārskatīt vērtības, jo tu tām nepiekrīti. Ja nesaskaņas un pretrunas ir pārāk spēcīgas, lai tās saskaņotu, labāk ir šķirties.

6. Komunikācijas stils

Tu vari mēģināt uzlabot jūsu komunikāciju, bet, visticamāk, tev būs jāpielāgojas un jāsamierinās ar partnera komunikācijas stilu. Ja vēlies pļāpāt visu laiku, bet partneris vēlas runāt retāk, iemācieties atrast kompromisus. Nespied viņu komunicēt ar tevi pret viņa gribu.

7. Intereses

Vislabākā attiecību daļa ir jaunu lietu apgūšana kopā. Bet vīrietim var būt hobiji, kas tev nepatīk. Varbūt tu nevēlies skatīties futbolu vai doties uz ballītēm.

Ja vēlies, lai tavas intereses novērtētu un ievērotu, tāpat izturies pret viņa interesēm.

Nemēģini tās mainīt un piespiest atteikties no tā, kas viņam patīk.

Kā sadzīvot ar partnera trūkumiem

Ikvienai ir priekšstats par ideālo partneri. Tas veidojies no vecāku tēliem, iemīļoto filmu varoņu īpašībām, atmiņām par pirmo mīlestību un ideāliem, kurus veicina masu mediji un internets. Tam visam iemiesoties reālā vīrietī nav iespējams.

Reklāma
Reklāma

Tu vari bezgalīgi gaidīt ideālu dzīves ceļabiedru, bet cilvēks, ar kuru nāksies dzīvot, atšķirsies no cerībām. Tieši tāpat tu neesi sava vīrieša ideāls. Laimīgi varēs kļūt pāri, kuros partneri apzināti koriģē savu uzvedību un gaidas par otru, lai būtu tuvāki viens otram.

Tuvināšanās procesu var sadalīt četros posmos:

1. Pirms izveido attiecības, izanalizē partnera kaitinošās īpatnības. Sadali tās divās grupās. Pirmajā ir īpašības, ko tevis dēļ viņš teorētiski var mainīt. Otrajā grupā paliks tas, ko izmainīt nav viņa spēkos. Te ietilpst reliģiskā pārliecība, priekšstati par sievietes lomu ģimenē, temperaments, izskats. Ja neesi gatava to pieņemt, nav jēgas turpināt attiecības.

2. Nākamā īpatnību kategorija, kas var izraisīt konfliktu, ir uzvedība un paradumi, kas tev nav saprotami. Aizraušanās ar futbolu, grāmatu lasīšana, marku kolekcionēšana, koris vai cits hobijs kādai var nepatikt. Labākā īpašība, kas palīdz to pārvarēt, ir ziņkāre. Interesējieties par viens otra hobijiem un atrodiet jaunas kopīgas intereses.

3. Pārrunāt, apspriest, savstarpēji piekāpties. Neuzspied un nemanipulē. Atklāti runā par savām vēlmēm un cerībām. Ja nav iespējams vienoties un konflikts nerimstas, var lūgt palīdzību psihoterapeitam.

4. Izveidojiet jaunus ģimenes ieradumus un tradīcijas, kas iepriecina abus. Izmēģiniet to, ko vēl neesat pieredzējuši. Saglabājiet savu personisko telpu: vaļaspriekiem, draugiem, laiku aktivitātēm tikai sev. Arī ģimenē tu paliec individualitāte.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.