Kokneses pilsdrupas.
Kokneses pilsdrupas.
Foto: LETA/Edijs Pālens

Koknese ar vairāk nekā 2000 iedzīvotājiem vēlas iegūt pilsētas statusu 0

Kokneses novadā noslēgusies publiskā apspriešana par novada pilsētas statusa noteikšanu Kokneses ciemam, aģentūra LETA uzzināja novada pašvaldībā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 65
Lasīt citas ziņas

Vietvara uzskata, ka, vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Koknese atbilst pilsētas statusam, pašlaik ciematā ir vairāk nekā 2000 iedzīvotāju.

Turklāt Koknese ir kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Pilsētas statusam var būt liela ietekme uz koknesiešu pašidentitātes izjūtu, taču, lai sasniegtu pozitīvu ietekmi, pilsētas tēls ir mērķtiecīgi jāveido. Pilsētas statusam, visdrīzāk, būs pozitīva ilgtermiņa nozīme, veicinot apdzīvotās vietas reģionālo un starptautisko atpazīstamību, nākotnē mainoties pašvaldību administratīvajām robežām un citu izmaiņu kontekstā,” uzskata pašvaldībā.

Aptaujas anketā iedzīvotājiem pašvaldība pie ieguvumiem, Koknesei kļūstot par pilsētu, minēja arī iespēju saglabāt pašvaldības administratīvā centra funkcijas arī nākotnē, pēc nākamajām administratīvajām reformām, kas paredz, ka novadā jābūt pilsētai. Tāpat pašvaldība uzskata, ka statuss palīdzēs saglabāt esošo situāciju, ka pakalpojumu centrs ir vistuvākajā pilsētā – Koknesē -, un pakalpojumi nekļūst grūtāk sasniedzami tādēļ, ka tie pārcelti uz citu, attālāku pilsētu.

Pilsētas statusu var iegūt apdzīvota vieta, kura atbilst Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma prasībām. Taču, lai ciems iegūtu novada pilsētas statusu, vispirms pašvaldībai ir jārīko priekšlikuma publiskā apspriešana iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanai. Līdz rītdienai Tūrisma un sabiedrisko attiecību nodaļai jāapkopo sabiedriskās apspriedes rezultāti, iesniedzot tos domē.

Apkopotos publiskās apspriešanas rezultātus plānots apstiprināt novada domes 24.aprīļa sēdē.

Jau vēstīts, ka arī Iecavā aprīlī notiek publiskā apspriešana “Par Iecavas novada pilsētas statusa noteikšanu Iecavas ciemam”. Iedzīvotāj līdz aprīļa beigām aicināti izteikt viedokli par novada pilsētas statusa noteikšanu Iecavas ciemam.

Domē skaidroja, ka, vērtējot pēc Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā noteiktajiem kritērijiem, Iecava atbilst pilsētas statusam – tajā ir vairāk nekā 2000 iedzīvotāju, Iecava ir novada izglītības, kultūras, tūrisma, sporta un komercdarbības centrs ar attīstītu inženierinfrastruktūru un ielu tīklu.

Pilsētas statusa piešķiršanas gadījumā Iecava ar savu iedzīvotāju skaitu 77 Latvijas pilsētu vidū varētu ierindoties 30.-35.vietā. Saskaņā ar Iedzīvotāju reģistra datiem Iecavas novadā deklarēti 9008 iedzīvotāji, no tiem 5759 jeb 64% novada iedzīvotāju – tieši Iecavā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.