Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociācija (ATAST) paraksta saprašanās memorandu ar Ķīnas starptautisko inkubatoru “Viena josla, viens ceļš” un Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju sadarbības centru (ASEM).
Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociācija (ATAST) paraksta saprašanās memorandu ar Ķīnas starptautisko inkubatoru “Viena josla, viens ceļš” un Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju sadarbības centru (ASEM).
Publicitātes foto

“Komercializācijas reaktora fonds” paplašina sadarbību ar Ķīnas tehnoloģiju centriem 0

Konferences “Deep Tech Atelier 2019” ietvaros Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociācija (ATAST) parakstīja saprašanās memorandu ar Ķīnas starptautisko inkubatoru “Viena josla, viens ceļš” un Zinātnes, tehnoloģiju un inovāciju sadarbības centru (ASEM), informē “Komercializācijas reaktora fonda” valdes priekšsēdētājs Voldemārs Brediķis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas
Parakstot saprašanās memorandu, puses ir vienojušās stiprināt sadarbību starp Baltijas valstīm un Ķīnu, kā arī sadarboties tehnoloģiju, zinātnes un inovāciju jomā.

Dokumentu parakstīja arī Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas Informācijas tehnoloģiju un inovatīvas uzņēmējdarbības apakškomisijas vadītājs Reinis Znotiņš un “Komercializācijas reaktora fonds”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ķīna ir viens no ietekmīgākajiem spēlētājiem globālajā tehnoloģiju tirgū, tādēļ mēs esam ieinteresēti gan izmantot tās pieredzi, gan arī paplašināt tirgu šajā virzienā. Fonds kopš 2018.gada ir inkubatora “Viena josla, viens ceļš” biedrs, šāds statuss ļauj mums piekļūt Ķīnas riska kapitālam, jaunuzņēmumu infrastruktūrai, kā arī vieglāk uzrunāt industriālos partnerus un sadarboties ar izpētes institūcijām,” uzsver Brēdiķis.

Tehnoloģiju un jaunuzņēmumu pārneses asociāciju (ATAST) 2018.gadā ir izveidojuši jaunuzņēmumu ekovides aktīvisti Kristiāna Karlsona vadībā, tās mērķis ir veidot stratēģisku partnerību ar citu valstu organizācijām, tā palīdzot jaunuzņēmumu videi kļūt starptautiskai.

Ņemot vērā Ķīnas straujo tehnoloģisko izaugsmi un milzīgo tirgu, parakstītais memorands ir būtisks Latvijas nelielajai un labi attīstītai jaunuzņēmumu kopienai.

“Komercializācijas reaktors” dibināts 2009.gadā Rīgā ar mērķi veidot jaunus, modernus uzņēmumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un tehnoloģiskiem sasniegumiem.

Reaktorā tapuši, piemēram, šādi uzņēmumi: “Naco Technologies”, “Conelum”, “Eventech”, “InLable”, “VeritaCell”, “ConvertIQ”, “Empyrio”, “3D Strong”, “Catalyco”. Platformu atbalsta attīstības finanšu institūcija “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Ekonomikas ministrija un citi uzņēmumi un organizācijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.