Jaunā koncertzāle "Latvija" Ventspilī, kurā darbosies koncertzāle "Latvija", Ventspils mūzikas vidusskola, Bērnu mūzikas skola, Mūzikas bibliotēka un skaņu ierakstu studija.
Jaunā koncertzāle "Latvija" Ventspilī, kurā darbosies koncertzāle "Latvija", Ventspils mūzikas vidusskola, Bērnu mūzikas skola, Mūzikas bibliotēka un skaņu ierakstu studija.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Koncertzālē “Latvija” četri mūziķi koncertēs 23 klausītājiem 0

Sestdien, 16.maijā, plkst.20 Ventspilī, koncertzālē “Latvija” četri mūziķi koncertēs 23 klausītājiem, aģentūru LETA informēja SIA “Kurzemes filharmonija” mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Lasīt citas ziņas

Sestdien izskanēs sēriju “#atverlogu” noslēdzošais koncerts “Atkal uz skatuves”, kurā piedalīsies četri mākslinieki – “Lielās mūzikas balvas 2019” laureāts, saksofonists Aigars Raumanis, čellists Kārlis Klotiņš un muzikālā apvienība “A9”, ko veido Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi Marta Kauliņa un Mārtiņš Zālīte.

Lācberga stāsta, ka jau trīs nedēļas nogales Ventspils pagalmos tiek organizēti koncerti, kuru devīze “#atverlogu” simbolizē šī laika realitāti – nepieciešamību sociāli distancēties un piedzīvot kultūras notikumu, paliekot katram savā dzīvesvietā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Realizējot ideju, organizatori vēlas saglabāt mūziku “dzīvu”, nepārvērst to kārtējā virtuālā pasākumā, kas klausītājam neļauj līdzpārdzīvojuma un klātesamības mirkli izdzīvot pilnvērtīgi.

Koncerts 16.maijā noslēgs šo iniciatīvu un simboliski atzīmēs mūzikas atgriešanos ierastajā vidē – uz koncertzāles “Latvija” skatuves.

“Ar inicitatīvu “#atverlogu” mēs izvēlējāmies šo laiku konfrontēt un censties apspēlēt.

Īpaši, ja zinām, ka ierasto tikšanos akūti pietrūkst kā mūziķiem, tā klausītājiem. Tādēļ gan mūziķi, gan klausītāji atgriezīsies koncertzālē,” atklāj koncertzāles mākslinieciskais vadītājs Miks Magone.

Saksofonists Raumanis, kurš mācījies Rīgā pie latviešu saksofonistiem Oskara Petrauska un Arta Sīmaņa, pašlaik studē Sibeliusa akadēmijā Helsinkos.

Gados jaunais mākslinieks plūcis laurus vairākos vietēja un starptautiska mēroga atskaņotājmākslas konkursos, uzstājies gan Latvijā, gan daudzviet ārvalstīs. Aktīvi koncertē ar saksofonu kvartetu “Atomos”, “Baltijas Jūras saksofonu kvartetu” un “Trio Tresensus”.

Klotiņš absolvējis čella klasi Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un maģistrantūru Latvijas Mūzikas akadēmijā. Studējis arī Bāzeles Mūzikas augstskolā.

Kopš 2006.gada ir mūziķis Valsts kamerorķestrī “Sinfonietta Rīga”, kā arī šī orķestra stīgu kvarteta dalībnieks.

Paralēli Klotiņš muzicē arī klavierkvartetā “Quadra”, kura koncerts “Ķeniņš un Quadra” jaunās mūzikas festivālā “Arēna” tika nominēts “Lielajai mūzikas balvai” kā viens no 2019.gada labākajiem koncertiem.

Reklāma
Reklāma

“A9” ir divu Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķu – sitaminstrumentālistes Kauliņas un obojista Zālītes – muzikāla apvienība. Abi akadēmiskajā mūzikas žanrā trenētie un praktizējošie mūziķi šai apvienībā meklē veidu un formu, kā klasisko mūziku interpretēt caur šodienas sajūtām un iespējām. Mūziķi rada arī oriģinālmūziku, kurā savu instrumentu skaņu pastiprina un elektroniski modificē, turklāt, ikdienā orķestrī ierasto oboju Zālītem nomainot pret basģitāru.

23 biļetes un koncertu “Atkal uz skatuves” var iegādāties “Biļešu paradīze” tirdzniecības vietās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.