Donalds Tramps.
Donalds Tramps.
Foto: LETA/REUTERS

Krievija centās iejaukties vēlēšanās, bet Trampa komanda nav slepus sadarbojusies 1

ASV ģenerālprokurors Viljams Bārs ceturtdien atzina, ka Krievijas valdība “atbalstījusi centienus nelegāli iejaukties 2016.gada prezidenta vēlēšanās”, bet nav iegūti pierādījumi, ka ASV pilsoņi, ieskaitot tos, kas ir saistīti ar prezidenta Donalda Trampa kampaņu, būtu slepeni sadarbojušies ar Maskavu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Lasīt citas ziņas

“Liecības, kuras apkopojis īpašais prokurors, nav pietiekamas, lai atzītu, ka prezidents būtu licis šķēršļus taisnīguma ceļā”, norādīja Bārs.

Baltais nams sadarbojies ar īpašā prokurora Roberta Millera izmeklēšanu, preses konferencē sacīja ģenerālprokurors, vienlaikus atzīstot, ka Tramps bijis “neapmierināts un sadusmots” par norisēm, kuras viņš uztvēris kā centienus graut viņa prezidentūru.

CITI ŠOBRĪD LASA

Millers veicis izmeklēšanu saistībā ar desmit epizodēm, kad, iespējams, likti šķēršļi taisnīguma ceļā, sacīja Bārs, vienlaikus uzsverot, ka Tramps nav vainīgs nevienā noziegumā.

Šodien ASV tiek publiskots Millera ziņojuma rediģēts variants.

Rediģētajā variantā daļa informācijas ir aizsegta, bet tas nav noticis, Baltajam namam izmantojot izpildvaras privilēģijas, norādīja ģenerālprokurors.

Bārs sacīja, ka nodos Kongresa komiteju abu lielo partiju līderiem ziņojuma variantu, kurā aizsegtas būs tikai tās daļas, kas ir saistītas ar lielās zvērināto kolēģijas informāciju.

Demokrāti iepriekš pieprasījuši nodot nerediģētu ziņojuma versiju.

“Prezidenta privātajiem advokātiem nebija ļauts veikt rediģēšanu, un viņi to nepieprasīja,” sacīja Bārs, norādot, ka advokāti varējuši iepazīties ar rediģēto versiju jau agrāk.

“Es uzskatu, ka līdz ar ziņojuma nodošanu atklātībai katrs amerikānis varēs saprast īpašā prokurora izmeklēšanas rezultātus,” viņš piebilda.

Kā atzina Bārs, viņam nav iebildumu, ka Millers sniedz liecības Kongresā, kā to pieprasījuši demokrāti.

Kongresa Pārstāvju palātas Tieslietu komitejas priekšsēdētājs demokrāts Džerijs Nadlers jau paziņojis, ka oficiāli pieprasa, lai Millers ierodas liecību sniegšanai “ne vēlāk kā 23.aprīlī”. Oficiālās vēstules kopiju Nadlers publicējis arī tviterī.

Reklāma
Reklāma

Tramps saistībā ar Millera ziņojumu ceturtdien tviterī ievietojis vai retvītojis desmit ierakstus.

Tramps nosodīja izmeklēšanu, to dēvējot par “visu laiku lielāko politisko safabricējumu”. Viņš apsūdzēja konkurentus no Demokrātu partijas, arī Hilariju Klintoni, ka viņi pastrādājuši noziegumus, kas gan konkrēti netika minēti, kā arī apgalvoja, ka bijušas iesaistītas tiesībsargājošās struktūras.

Nadlers tviterī pauda nepatiku, ka ziņojums tiks publiskots tikai pēc Bāra preses konferences.

Millers 22.martā oficiāli noslēdza divus gadus ilgušo izmeklēšanu par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās un iesniedza savu ziņojumu Tieslietu ministrijai.

Divas dienas vēlāk Bārs vēstulē Kongresam sniedza ziņojuma kopsavilkumu.

Demokrāti pauduši neapmierinātību par Bāra soļiem Millera ziņojuma sakarā, norādot, ka ģenerālprokurors interpretējis Millera ziņojuma secinājumus, lai aizstāvētu Trampu.

Bārs piekritis sniegt liecības Kongresā nākammēnes.