Krievija tuvu vēl vienam brīnumam, tomēr pusfinālā iekļūst Horvātija 0

Horvātijas futbola izlase sestdien Sočos Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfināla mačā pēcspēles 11 metru soda sitienu sērijā pārspēja turnīra rīkotāju Krieviju, pēc 20 gadu pārtraukuma iekļūstot pusfinālā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Horvāti ar krieviem pēc pamatlaika spēlēja neizšķirti 1:1 (1:1), pagarinājumā abas komandas guva vēl pa vieniem vārtiem katra, bet 11 metru sitienu sērijā pārāki ar 4:3 bija horvāti.

Horvātija pusfinālā tiksies ar Angliju, kas sestdien ar 2:0 pārspēja Zviedriju. Tikmēr par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Beļģija un Francija. Pasaules kausā šogad triumfēs komanda no Eiropas.

Pamatlaikā Horvātijas valstsvienībā izcēlās Andrejs Kramaričs, bet krieviem vārtus guva Deniss Čeriševs, kurš ar četriem precīziem sitieniem ieņem otro vietu turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā. Savukārt pagarinājumā precīzi sita Domagojs Vida un Krievijas naturalizētais brazīlietis Māriu Fernāndešs. Horvātijai “pendelēs” uzvaru atnesa Ivana Rakitiča precīzais sitiens.

Spēles pirmajā desmitminūtē pāris labas iespējas bija horvātam Antem Rebičam, pirmo viņa uzbrukumu neitralizējot Igoram Akinfejevam, bet otro reizi bumbai lidojot pāri vārtiem. Mača rezultātu 33.minūtē atklāja Deniss Čeriševs, kurš ar tālu sitienu bumbu raidīja kreisajā vārtu stūrī.

Tuvojoties pirmā puslaika beigām, horvāti izlīdzināja rezultātu – 39.minūtē krievu soda laukumā ielauzās Mario Mandžukičs, kurš veica lielisku piespēli Kramaričam, horvātu uzbrucējam ar galvu panākot 1:1.

Otrajā puslaikā, spēles 60.minūtē pēc Akinfejeva kļūdas pa vārtu stabu trāpīja Ivans Perišičs. 12 minūtes vēlāk otrā laukuma galā lieliska iespēja bija uz maiņu nākušajam Aleksandram Jerohinam, taču krievu futbolists sita pāri vārtiem. Pāris minūtes vēlāk jau atkal pie otriem vārtiem horvāti savērpa bīstamu uzbrukumu, kas gan noslēdzās tikai ar stūra sitienu.

Mača kompensācijas laikā bīstami no leņķa sita Fjodors Smolovs, bet mikrotraumu guvušais vārtsargs Danijels Subašičs bija uzdevumu augstumos, neļaujot krieviem izraut uzvaru.

Līdz ar to komandām bija jāaizvada 30 minūšu papildlaiks, kura 11 minūtē jeb mača 101.minūtē Domagojs Vida pēc Lukas Modriča “krosa” ar galvu izvirzīja vadībā horvātus. Astoņas minūtes pirms papildlaika beigām Subašičs vēlreiz glāba horvātus salīdzinoši bīstamā situācijā, taču 115.minūtē viņu ar galvu pārspēja Māriu Fernāndešs, izraujot neizšķirtu 2:2.

Atlikušajā laikā vārti netika gūti, un uzvarētāja netika noskaidrota, līdz ar to bija jāaizvada 11 metru soda sitienu sērija, kas abām komandām bija jau otrā šajā finālturnīrā.

Kā pirmie sita krievi, Smolova vieglo raidījumu Subašičam atvairot ar plaukstu. Horvātu sēriju iesāka Marcelo Brozovičs, kurš raidīja bumbu augšējā stūrī. Turpinājumā mājiniekiem otro sitienu izpildīja Alans Dzagojevs, ieraidot bumbu labajā apakšējā stūrī. Atbildes gājienā horvātiem Mateo Kovačičs gribēja ieraidīt bumbu tajā pat punktā, kur Dzagojvs, taču viņa raidījumu apturēja Akinfejevs.

Trešo sitienu Krievijai izpildīja Fernāndešs, kurš sita bumbu krietni garām vārtiem. Turpretī Modričs savu “pendeli” realizēja, lai gan Akinfejevs teju izvilka horvātu zvaigznes sitienu. Krievijai sēriju turpināja pieredzējušais aizsargs Sergejs Ignaševičs, kurš ar spēcīgu sitienu trieca bumbu tīklā. Uz to Vida atbildēja ar precīzu raidījumu, saglabājot Horvātijas izlasei vadību.

Piekto sitienu Krievijas izlasē izpildīja Dalers Kuzjajevs, kurš viegli pārspēja Subašiču. Arī šajā spēlē Horvātija piekto sitienu uzticēja Ivanam Rakitičam, kura raidītā bumba lidoja vārtos un ieveda horvātus pusfinālā. Horvāti 11 metru soda sitienu sērijā uzvarēja ar 4:3.