Foto: Itar-Tass/Scanpix/LETA

Krievija uz Krimu pārvietojusi tūkstošiem krievu demogrāfiskā sastāva izmaiņai 0

Krievija īsteno mērķtiecīgu anektētās Krimas demogrāfiskā sastāva izmaiņas politiku un šim nolūkam uz okupētajām teritorijām pārvietojusi 108 000 Krievijas pilsoņu, paziņojis Ukrainas pastāvīgais pārstāvis ANO Volodimirs Jeļčenko.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas
Pēc viņa teiktā, Krievija turpina ignorēt ANO Starptautiskās tiesas rīkojumu,

kas izdots sakarā ar Ukrainas prasību pret Krieviju par Konvencijas visa veida rasu diskriminācijas izbeigšanai pārkāpšanu. Šis rīkojums nosaka, ka Krievijai Krimā jānodrošina Krimas tatāru tiesību ievērošana, jāatļauj Krimas tatāru tautas padomes – Medžlisa – darbība un jānodrošina mācības ukraiņu valodā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Neskatoties uz skaidru šī rīkojuma jēgu, pagājis vesels gads un Krievija turpina uzturēt spēkā aizliegumu attiecībā uz Medžlisu, bet studentu skaits, kas mācās ukraiņu valodā, no vairāk nekā 13 000 akadēmiskajā 2013.-2014.gadā samazinājies līdz tikai 172 akadēmiskajā 2017.-2018.gadā. Pievērsiet uzmanību un padomājiet par šiem skaitļiem – vairāk nekā 13 000 un 172,” pavēstīja Jeļčenko.

“Pievienojiet tam faktu, ka laika posmā no 2014. līdz 2017.gadam no Krievijas Federācijas uz Krimu un Sevastopoli pārvietoti 108 000 cilvēku. Kas tas ir, ja ne mērķtiecīga politika reģiona demogrāfiskā sastāva izmaiņai,” ANO Drošības padomes sēdē paziņoja Jeļčenko.

Ukraina pagājušā gada janvārī vērsās ANO Starptautiskajā tiesā pret Krieviju, apsūdzot to Terorisma finansēšanas apkarošanas konvencijas un Konvencijas visa veida rasu diskriminācijas izbeigšanai pārkāpšanā. Pagājušā gada aprīlī tiesa pieņēma pagaidu lēmumu, nolemjot, ka Krievijai jānodrošina Krimas tatāru tiesību ievērošana, jāatļauj Medžlisa darbība un jānodrošina mācības ukraiņu valodā.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu.

Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.