Krievijas antidopinga aģentūru var droši dēvēt par modernā sporta krāpniecības citadeli.
Krievijas antidopinga aģentūru var droši dēvēt par modernā sporta krāpniecības citadeli.
Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Krievijas olimpieši atkal uz plāna ledus 0

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) lēmums par apgalvojumiem, ka Krievija dopinga skandālā ir manipulējusi ar datiem valsts sponsorētā laboratorijā, sagaidāms novembra beigās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30
Lasīt citas ziņas

No šī lēmuma var būt atkarīgs, vai Krievija 2020.gada Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs varēs startēt ar savu komandu zem sava karoga, vai tāpat kā 2018.gada Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs krievi būs neitrālie atlēti, kuriem jāpiedalās sacīkstēs zem olimpiskā karoga.

WADA ziņo, ka tās rīcībā ir iepriekš izskanējusī informācija, ka Maskavas antidopinga laboratorijā, kuras darbs tika apturēts, vairākām tur uzglabātām analīzēm ir veiktas manipulācijas. Tāpat mainīti dati par veiktajām analīžu procedūrām un to rezultātiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja krāpniecība tiks pierādīta, Krievija var zaudēt tiesības ar savu komandu startēt olimpiskajās spēlēs.

Neliela atkāpe. Krievija janvārī iesniedza vairāk nekā tūkstoti Maskavas antidopinga laboratorijas failu un analīžu paraugu, kas 2018.gadā bija WADA pamatnoteikums, lai valstij tiktu atjaunotas tās tiesības sporta jomā. Tomēr pagājušomēnes izrādījās, ka ar dažiem no failiem ir manipulēts. Un tas radīja jaunu sankciju draudus pret Krievijas atlētiem.

Iepriekšējā nedēļā Krievijas antidopinga sfēras uzraugs Jurijs Ganuss teica, ka sagaida valsts nepielaišanu nākamā gada olimpiskajām spēlēm Tokijā un nākamajām ziemas olimpiskajām spēlēm, vainojot vārdā nenosauktus Krievijas ierēdņus par WADA iesniegto datu labošanu.

Lēmumu par Krievijas komandas nepielaišanu olimpiskajām spēlēm var pieņemt tikai Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), jo WADA lēmumi ir vien rekomendējoši.

SOK līdz šim ir izrādījusi nesaprotamu piekāpību Krievijas dopinga sistēmas jautājumā. Pēc skandāliem un pierādītu Krievijas krāpniecību Soču olimpiskajās spēlēs, SOK pēc Phjončanas atjaunoja Krievijas dalību savā organizācijā, lai gan joprojām pastāv aizdomu ēna, ka šī valsts nespēj ievērot antidopinga noteikumus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.