Foto – Anda Krauze. Zīmējums – Brigita Ektermane

Krusts. Senākās un spēcīgākās aizsardzības zīmes enerģētiku skaidro Brigita Ektermane 8

Senākā, izplatītākā, iedarbīgākā aizsardzības zīme ir un paliek krusts. Tikai vēlākos laikos tā asociējās ar kristietību, jo pirmsākumos baznīca krustu īsti neatzina, arī Dieva dēls Jēzus krustu nelietoja, tā vietā bija jēra simbols.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Dievs radīja debesis – vertikālu līniju un zemi – horizontālu līniju, tad to savienoja un tapa krusta zīme, bet, lai rastos dzīvība, iegrieza to. Vertikāle simbolizē vīrišķo, horizontālā līnija – sievišķo enerģiju. Antropozofijā uzskata, ka krusta zīme simbolizē cilvēka uzbūvi – vecāku dotais fiziskais ķermenis horizontālais, bet vertikālais – no aizmūžiem nākušais garīgi dvēseliskais elements. Ir divi Dieva krusti – taisnais un slīpais vai zelta krusts. Statiskās formas zīme veicina aizsardzību, dinamiskās veicina raitāku darbību.

Taisnais krusts ir pārlaicīgās pasaules, sakārtotības zīme un nozīmē gaismas izplatīšanos visos virzienos. Arī aizsaules zīme, apturēta kustība, statiskās enerģijas simbols. Lieto kā aizsardzības zīmi, kur vajadzīga apturēta kustība, – mājas, īpašuma aizsardzībai pret zagļiem, ugunsgrēkiem un dažādām nelaimēm. Mūsu senči deviņas taisnā krusta zīmes iecirta vai ieskrāpēja slieksnī. Jaunu mājokli aizsargāja, cērtot pakšos slīpo krustu, velkot lietuvēna krustu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Taisno krustu liek kapsētās, tas nozīmē robežu. Tālāk ir mirušo pasaule, tā slāpē dzīvības enerģiju, tur ir citas vibrācijas, smalkā pasaule. Mūsu senčiem bija skaidrība, kādas zīmes jālieto, lai aizgājēja dvēsele netraucētu dzīvajiem turpināt dzīvot, jo nāve nav sods par grēcīgu dzīvi, tas ir Dieva likums.

Zelta krusts simbolizē kustību, dinamiku, attīstību. Tā ir starpstadija starp veco un jauno, starp pagātni un nākotni, starp dienu un nakti. Uz zelta krustu balstās ļoti daudzas zīmes, kas arī nosaka to raksturu. Šis krusts sastāv no četrām zīmēm – augšā Māras zīme, apakšā Dieva zīme, abās pusēs sānos Mēness zīme. 90 grādu krusta leņķi un stari norāda uz saules lēkta un rieta galējiem stāvokļiem ziemas un vasaras saulgriežos, šo krustu ir veidojusi saule – tas ir saules ceļš debesīs.

Dinamiskais zelta krusts nes svētību, iespēju būt, plaukt, attīstīties. Lieto arī kā aizsardzības zīmi pret tumsas spēkiem, un ļaunums atkāpjas, attīrās telpa. Jāsaka “Met, Dieviņ, zelta krustu pār šo visu istabiņu”, un pār telpu nāk saules zelta enerģija. Tā ir nepieciešama spriedzes noņemšanai, atpūtai, lai pakāpeniski atgrieztos līdzsvara stāvoklī.

Zelta krustu pārmet, izejot no mājām, saviem tuviniekiem, lai ceļš tīrs, mājai, mašīnai, arī sevi nedrīkst aizmirst, jāsaka – “Dieviņ, sargā mani, man ir Dieva padoms un svētība”. Šādi vārdojumi ir kā atgādinājums, ka mūsu pasauli caurvij dažādas enerģijas, tādēļ ir vajadzīga arī mūsu līdzdalība, līdzatbildība, veidojot savu dzīvi līdzsvarotu, laimīgu, aizsargātu. Dabā krusta zīme saskatāma kadiķu un pīlādžu ogās, jo galā ir krustiņš, tādēļ šiem kokiem ir īpašs sargājošs spēks. Būvējot māju, pamatos liek pīlādža vai kadiķa krustiņu aizsardzībai.

Runājot par krustiem, jāpiemin numeroloģija. Senajiem latviešiem maģiskais skaitlis bija deviņi. Vēlāk kristietības spiediena dēļ parādās skaitlis septiņi – kā Dieva pasaules radīšanas septiņu dienu atspoguļojums, tam nav nekāda sakara ar maģiju. Otrs visbiežāk sastopamais un lietotais maģiskais skaitlis ir trīs, kas ir devītnieka sastāvdaļa. Vārdojot, dziedinot, rakstot uz sliekšņiem, stenderēm vai sadzīves priekšmetiem, vilka deviņus vai trīs krustus, tas pastiprināja aizsardzības spēku.

Reklāma
Reklāma

Abi krusti vienā simbolizē šīs un viņsaules vienlaikus pastāvēšanu, gaismas un tumsas, dzīvības un nāves ciklisku maiņu.

Runājot par krusta zīmēm, ir jāatceras mūsu prāta līdzsvarošana, jo svarīgi saglabāt tieši iekšējo līdzsvaru, iekšējo mieru. Mūsu pasaule ir duāla, tajā blakus ļaunajam pastāv labais un blakus tumsai pastāv gaisma. Šis duālisms, kas caur negatīvām emociju domformām nokļūst astrālajā ķermenī, ievaino to un vēlāk rada slimības mūsu fiziskajā ķermenī. Iekšējās laimes, miera, harmonijas un mīlestības stāvoklim dažkārt ir daudz lielāka vērtība nekā visas pasaules bagātībām. Joprojām notiek kauja starp gaismu un tumsu, starp pagātnes negatīvajām enerģijām un atjaunotnes enerģijām, tādēļ tik svarīgs ir iekšējais līdzsvars un harmonija.

Lai katrs pats palīdzētu atgūt vai nostiprināt savu veselību, iesaku izvietot četras sveces krusta formā un pašam atrasties centrā. Zelta krusts vai kvadrāts stabilizēs visu fizisko sistēmu, nomierinās un sakārtos. Taisnais krusts līdzsvaros četras stihijas – uguni, gaisu, ūdeni, zemi, kā arī līdzsvaros fiziskās un emocionālās enerģijas. Vēlams atrasties klusumā un vientulībā, veicot šos rituālus.

Sargāsim sevi, lietosim zīmes ikdienā, jo tās mūsu tautai dotas, lai padarītu mūs spēcīgākus!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.