Foto: mammadaba.lv

Kā ar viedtālruni paziņot savu atrašanās vietu, kad esi devies mežā sēņu medībās 0

Atis Jansons, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Nesen biju “Irbes pakavā”. Jau kuro reizi pirms braukšanas uz beku medībām šādā un līdzīgās vietās mēģināju sievai iemācīt, kā ziņot par savu atrašanās vietu, ja gadītos no auto pārāk tālu aizklīst un apmulst.

Laikam jau atkal neizdevās. Viņa labāk turēšoties redzamības rādiusā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet koordinātu paziņošanas prasme var būt vajadzīga ne tikai apmaldoties. Lūk, šis čomiņš neatlaidīgi zvana un grib uzzināt, kur mēs tos grozus esam tik pilnus dabūjuši.

Stāstīsim? Nu, labi. Nav žēl. Sevišķi tagad, kad beku laiks strauji tuvojas beigām un paši nez vai tik tālu šoruden skriesim.

Tiem, kas lieto populāro “WhatsApp” saziņas platformu, nepieciešamās darbības elementāri vienkāršas.

Atver lietotni, atrodi izvēlētā adresāta vārdu. Blakus tukšajai teksta rindiņai meklē tādu kā papīra saspraudes simboliņu. Spied to, parādīsies pievienojamās informācijas izvēlne (attēlā).

Tajā skaries pie “Location”. Un sūti. Pēc mirkļa adresāts ieraudzīs tevi “Google maps” kartē.

Atrašanās vietas sūtīšana no “WhatsApp” lietotnes.
Foto: Atis Jansons

Līdzīgas rīcības iespējamas tiem, kuri ikdienā pieraduši lietot navigācijas programmu “Waze”. Arī no tās var nosūtīt gan savu pašreizējo atrašanās vietu, gan jebkura cita punkta koordinātas.

Gan citiem “Waze” lietotājiem, gan uz izvēlēto e-pasta adresi, uz to pašu “WhatsApp” utt. Ļoti labi. Labi pilsētā, vietās ar krietnu ceļu tīklu.

Bet viens liels trūkums tādās vietās kā mans mīļais Irbes loks. Šādu nomaļu vietu detalizācija gan “Google” kartēs, kuras lieto “Whats­App”, gan “Waze” bildītēs ir gauži trūcīga.

Nosūtīto vietu jūs savā ekrānā redzēsiet, bet celiņu, kuri uz turieni (pie manis!) atvestu, nav. Tie joprojām ir tikai un vienīgi īstu dižmežu klaidoņu obligātajā bruņojumā – mūsu pašu “Jāņa sētas” lietotnē “Baltic Maps”.

Tur ir pat knapi izbraucamas taciņas. Atliek no “Waze” atsūtītās koordinātas ievadīt “Baltic Maps” meklēšanas lauciņā. Brīdinu – lietotnes bezmaksas versijā šī funkcija nav pieejama. Sapratāt?

Reklāma
Reklāma

Jāpatrenējas. Kādā brīvākā dienā. Tepat māju tuvumā. Interesanta izprieca. Vismaz man tā šķiet…

Un iegūtās prasmes nākamgad noderēs sēņojot vai makšķerējot. Ja vien telefoni būs krietni uzlādēti. Vēlams pat ar papildu akumulatoriem apgādāti.