Jānis Timma
Jānis Timma

Kurtinaitis slavē Timmu, pārbaudēs izceļas arī citi latvieši 0

Tuvojas klubu basketbola sezonas sākums un savos ārzemju klubos nometnēs sviedrus lej arī latvieši. Pieci no mūsējiem ir dažādu Eirolīgas klubu sastāvos, četri pēdējās dienās aizvadījuši pārbaudes spēles.

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

“Himki” komandas galvenais treneris Rims Kurtinaitis komandu atvedis uz treniņnometni savā dzimtenē un tās ietvaros pārbaudes spēlē Palangā ar 88:81 tika pārspēta “Astana” komanda. Jānis Timma un Dairis Bertāns ar attiecīgi 19 un 13 punktiem bija rezultatīvākie Himku komandā. Patīkami, ka pēc spēles Kurtinaitis kluba mājas lapā uzslavējis tieši Timmu, kurš neraugoties uz nesenām sāpēm ceļgalā esot izskatījies ļoti labi.

Pirms tam “Himki” Kauņā ar 71:85 zaudēja Žagirim”, arī tad Timma un Bertāns ar 16 un 15 punktiem bija starp labākajiem. Komandai savainojumu dēļ vēl nevar palīdzēt vietējās zvaigznes Aleksejs Šveds un Timofejs Mozgovs, kuri ierindā varētu atgriezties septembra un oktobra beigās.

Jānis Strēlnieks kāda savainojuma dēļ pagājušajā nedēļā nepiedalījās Maskavas “CSKA” treniņos un pirmajā pārbaudes spēlē pret Južnosahaļinskas “Vostok-65” (86:61). Šonedēļ “CSKA” atrodas Turcijas kūrortpilsētā Belekā, kur Strēlnieks darbojas kopā ar visiem un, visticamāk, piedalīsies “Gloria Cup” pārbaudes spēlēs pret turku klubiem “Tofas” un “Bandirma”.

Francijas čempioni Vilerbānas “ASVEL” pārbaudes turnīrā Alikantē (Spānija) ar 60:88 zaudēja “Valencia” un ar 81:78 pieveica “Murcia”. Rihards Lomažs gatavojas debijas sezonai ārzemēs un abās spēlēs laukumā devās no rezervistu soliņa. Pret “Valencia” sanāca ne tā labākā spēle tāpat kā visai komandai – 10 minūtēs divi punkt; pret “Murcia” divreiz lielākā spēles laikā seši punkti un trīs rezultatīvas piespēles.

Katalonijas kausa pusfinālā Badalonā pret “Joventut” Rolands Šmits bija “Barcelona” sākuma sastāvā un 18 minūtēs trāpīja trīs no pieciem tālmetieniem, kopā guva 10 punktus un izcīnīja četras atlēkušās bumbas. Valmierietis bija “Barcelona” sākumsastāvā arī iepriekšējā pārbaudes mačā pret “Andorra” (69:71), kad 18 minūtēs guva četrus punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas.

“Joventut” sastāvā pirmajai pilnajai sezonai Spānijas čempionātā un ULEB kausa izcīņā gatavojas saspēles vadītājs Artūrs Žagars. Pret “Barcelona” viņš spēlēja astoņas minūtes un divreiz neprecīzi meta pa grozu. “Joventut” šajā mačā atbalstīja 3700 līdzjutēji.

Rolands Freimanis kopā ar Polijas čempioniem “Anwil” pašu rīkotā turnīrā Vloclavekā ar 83:81 pārspēja ar lielām ambīcijām Eirolīgas sezonu gaidošo Telavivas “Maccabi”, pirms tam ar 101:83 pieveicot arī Gdiņas “Arka”. Rolim attiecīgi trīs un 11 punkti.

Turnīrā piedalījās arī Belgradas “Partizan”, kuru sastāvā Žanis Peiners guva 13 punktus pret “Arka” (100:67) un palika tukšā pret “Maccabi” (84:76).

Turpat Polijā Mārtiņš Laksa ar 17 punktiem bija otrais rezultatīvākais Ļubļinas “Start” spēlētājs 86:72 uzvarā pār “Polpharma”.

Mārtiņš Meiers kopā ar Podgoricas “Budučnost” spēlēja Mirzas Delibašiča memoriāla finālā Sarajevā pret Ļubļanas “Olimpija” un zaudēja ar 70:79. Pirms tam pusfinālā ar 82:79 tika pieveikti Klužas “Universitatea” no Rumānijas. Meieram attiecīgi 11 un 10 punkti.

Ingus Jakovičs pēc pagaidu līguma parakstīšanas ar Itālijas augstākās līgas klubu “Varese” uzreiz tika iemests pārbaudes turnīrā Brešā. Pusfinālā pret “Brescia” (57:65) cesvainietis palika bez punktiem, mačā par trešo vietu pret “Cantu” (74:77) ar 12 punktiem bija otrais rezultatīvākais Varēzes spēlētājs.

Triestes “Alma” aizvadīja pārbaudes turnīru Vičencā, kur Artūrs Strautiņš pirmajā spēlē pret Romas “Virtus” otrajā ceturtdaļā savainoja potīti. Iespējamais atveseļošanās laiks tiks paziņots pēc dziļākas medicīniskās pārbaudes.

Mareks Mejeris kopā ar Permas “Parma” komandu piedalījās Vlada Garasta kausa izcīņā Lietuvā, kur ar 72:76 zaudēja Ukrainas “Dnipro” un ar 84:72 pārspēja Saratovas “Avtodor”. Liepājniekam abās spēlēs pa 12 punktiem, pret “Avtodor” arī septiņas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles.