Rodions Kurucs dodas uz Sanantonio “Spurs” grozu.

Kurucam 9+10, Bertānam pārsista uzacs un uzvara “sikspārņu spēlē” 0

Ceturtdien pirmo reizi NBA laukumā savā starpā tikās Rodions Kurucs un Dāvis Bertāns. Rezultatīvāks šajā mačā bija Bruklinas “Nets” debitants Kurucs, taču uzvaru izcīnīja Sanantonio “Spurs” un Bertāns, kuram pirmā puslaika izskaņā tika pārsista uzacs.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Kurucs iemeta deviņus punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, kamēr Bērtānam nesekmējās no tālmetienu līnijas un viņš šoreiz izcēlās vien ar trim punktiem.

“Spurs” savās mājās izcīnīja uzvaru ar rezultātu 117:114 (29:25, 23:26, 33:38, 32:25), tiekot pie ceturtā panākuma pēc kārtas, kamēr “Nets” vīriem šī bija otrā neveiksme pēdējos trīs mačos.

Zīmīgi, ka pirmās ceturtdaļas piektajā minūtē spēle uz kādu brīdi tika apturēta, jo Sanantonio kluba arēnā “AT&T Center” ielidoja vairāki sikspārņi, kurus nācās noķert.

Kurucs kārtējo reizi spēli sāka “Nets” starta sastāvā, grozā raidīja četrus no pieciem divpunktu metieniem un vienu no diviem “sodiņiem”, kamēr visi trīs trīspunktnieki lidoja grozam secen. Tāpat bez desmit atlēkušajām bumbām, no kurām trīs bija uzbrukumā, viņš izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja trīs piezīmes. Kamēr Latvijas basketbolists bija laukumā, “Nets” zaudēja par pieciem punktiem vairāk nekā iemeta, kas bija ceturtais sliktākais rādītājs komandā.

Tikmēr Bertāns spēlē iesaistījās no rezervistu soliņa un nospēlēja 22 minūtes. Viņš iemeta vienu no sešiem trejačiem, bet nerealizēja vienīgo divpunktnieku. Tāpat viņa kontā arī trīs atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles, kā arī divas piezīmes.

Pirmā puslaika beigās Bertāns neveiksmīgi sadūrās ar savu komandas biedru un ar pārsistu uzaci devās uz ģērbtuvēm, taču otrajā puslaikā viņš spēja atgriezties laukumā.

Zīmīgi, ka abiem basketbolistiem ir viens aģents – Artūrs Kalnītis, kurš arī izcēla faktu, ka viņa klienti pirmo reizi NBA spēlē viens pret otru.

“Spurs” sastāvā rezultatīvākais ar 26 punktiem bija Deriks Vaits, kuram šī bija rezultatīvākā spēle karjerā, kamēr ar 20 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām atzīmējās Lamarkuss Oldridžs. Pēc trīs maču izlaišanas laukumā atgriezās viens no Sanantonio komandas līderiem Demars Derouzens, kurš izcēlās ar 15 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām.

Savukārt “Nets” rindās ar 25 punktiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās D’Endželo Rasels, kamēr pa 18 punktiem guva Džo Heriss un Demars Kerols.

Abas komandas aizvadīja ļoti spraigu maču, turklāt pirmajā puslaikā Bertānam tika pārsista uzacs, bet viņš varēja atgriezties laukumā. Savukārt vēl ceturtās ceturtdaļas ievadā “Nets” atradās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru (97:90). Tiesa, “Spurs” ātri vien šo deficītu likvidēja un pārņēma vadību.

Vēl nepilnas piecas sekundes pirms pamatlaika beigām “Nets” basketbolists Šabazs Napjērs ar precīzu trīspunktnieku panāca 114:115, tomēr brīdi pēc tam Oldridžs realizēja divus svarīgus soda metienus.

“Spurs” ar 31 uzvaru 53 spēlēs atrodas Rietumu konferences piektajā vietā, kamēr “Nets” ar 28 panākumiem 53 mačos ir sestā Austrumos.

Nākamo cīņu “Spurs” aizvadīs sestdien, kad uzņems Ņūorleānas “Pelicans”, bet “Nets”arī sestdien viesosies pie Orlando “Magic”.