Kurucs sākuma sastāvā, Brūklinas “Nets” turpina neticamu uguņošanu 0

Latviešu basketbolists Rodions Kurucs svētdien guva 11 punktus un atzīmējās arī citos statistikas rādītājos NBA regulārā čempionāta spēlē, palīdzēdams Bruklinas “Nets” komandai izcīnīt uzvaru.

Notriektā tautumeita 6

“Nets” savā laukumā ar rezultātu 144:127 (42:23, 30:43, 39:30, 33:31) pārspēja Atlantas “Hawks”, izcīnot piekto uzvaru pēc kārtas, kas ir garākā sērija kopš 2015.gada pavasara.

“Nets” komandas pirmo reizi kluba vēsturē trīs spēlēs pēc kārtas guvusi vairāk par 125 punktiem.

144 gūtie punkti ir otra rezultatīvākā spēle pamatlaikā “Nets” komandas vēsturē.

Kurucs šajā spēlē laukumā pavadīja 28 minūtes un 24 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no četriem divpunktu metieniem, vienu no pieciem tālmetieniem un abus divus soda metienus.

Tāpat viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, šajā statistikas rādītājā trešo reizi atkārtojot karjeras rekordu, un veica četras rezultatīvas piespēles – divtik vairāk nekā līdzšinējās 13 spēlēs kopā.

Viņam šajā spēlē bija arī trīs kļūdas un viena piezīme. “Nets” ar Kurucu laukumā iemeta par 21 punktu vairāk nekā ielaida, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

“Nets” rindās desmit un vairāk punktus guva astoņi basketbolisti, bet rezultatīvākais ar 32 punktiem bija D’Endželo Rasels, kamēr 18 punkti bija Rondijam Holisam-Džefersonam.

Tikmēr pretiniekiem 29 punktus guva Džons Kolinss, bet 24 punkti un 12 atlēkušās bumbas bija Deveinam Dedmonam.

Kurucs otro maču pēc kārtas bija “Nets” komandas sākuma sastāvā.

Pirmajās divās minūtēs viņš divreiz bija nesekmīgs no tālienes, ceturtdaļas turpinājumā lielāku artavu dodot cīņā zem groziem un piespēlējot komandas biedriem. Kad līdz ceturkšņa beigām bija palikušas piecas minūtes, latviešu basketbolists tika nomainīts, “Nets” komandai atrodoties vadībā ar 26:10.

Laukumā cēsnieks atgriezās otrās ceturtdaļas otrajā minūtē un atkal netrāpīja vienu trejaci, turpinājumā tikdams pie iespējas izpildīt soda metienus, kurus arī realizēja, panākdams 52:39. Četrarpus minūtes pirms pirmā puslaika beigām Kurucs tika nomainīts, Bruklinas basketbolistiem vēlāk pārtraukumā dodoties ar sešu punktu pārsvaru (72:66).

Latviešu basketbolists savus pirmos punktus no spēles guva otrā puslaika trešajā minūtē, kad ielauzās soda laukumā un ar āķa metienu panāca 81:70. Pāris minūtes vēlāk viņš nonāca vienatnē zem sava groza un pēc Rasela piespēles panāca 88:76. Piecas minūtes pirms trešdaļas beigām, kad rezultāta tablo vēstīja 95:83 mājinieku labā, Kurucs devās atpūsties.

Ceturtās ceturtdaļas otrajā minūtē viņš atgriezās laukumā un nepagāja ne minūte, kad Kurucs realizēja savu pirmo tālmetienu mačā (117:103). Nepilnas septiņas minūtes pirms mača beigām latvietis tika nomainīts un laukumā atgriezās pāris minūtes vēlāk, kad spēles liktenis jau bija izšķirts (133:112).

Arī šoreiz pirmais tālmetiens pēc uznākšanas laukumā nebija precīzs, bet turpinājumā viņš izcēlās ar skaistu metienu pēc caurgājiena (137:114). Spēles pēdējās minūtēs komandas spēlēja brīvāk, “Nets” komandai pieļaujot vairākas kļūdas, kas gan netraucēja izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 144:127.

“Nets” ar 13 uzvarām 31 spēlē Rietumu konferencē ieņem desmito vietu, kamēr “Hawks” ar sešiem panākumiem 29 cīņās ir pēdējā starp 15 komandām.

Bruklinas komanda nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad savā laukumā uzņems Lebrona Džeimsa pārstāvēto Losandželosas “Lakers”.