Kvalitatīvi zemeņu stādi – pelnoša zemeņu uzņēmuma pamats 0

Latvijas klimats zemeņu audzēšanai ir piemērots diezgan labi, ogas tiek augstu vērtētas un to audzēšanai ir senas tradīcijas. Šajā jomā ienākumi ir vieni no lielākajiem, bet pelnošu audzētavu var ierīkot salīdzinoši nelielā zemes platībā.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Lasīt citas ziņas

Vairums zemeņu audzētāju uzskata, ka zemeņu audzēšanas uzņēmuma veiksmes pamatā ir tieši kvalitatīvi stādi. Tai pat laikā investīcijas stādu iegādē veido arī vislielāko izdevumus.

Sekmīgi zemeņu audzētāji stādu materiālu visbiežāk piegādā no specializētām audzētavām Nīderlandē. Prakse pierāda, ka vairums nesekmīgo mēģinājumu audzēt zemenes ir nerentabli tieši nezināmas kvalitātes stādu dēļ, kas nopirkti nelegālās audzētavās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ir labi apstākļi ogu audzēšanai, bet nav piemērotu apstākļu kvalitatīvu stādu materiāla nobriešanai. Lai izaudzētu spēcīgus stādus, nepieciešami nedaudz citādāki klimatiskie apstākļi. Veģetācijas periods Latvijā ir pārāk īss.

Savukārt, Nīderlandē veģetācijas sezona turpinās no marta līdz decembrim, radot apstākļus spēcīgu stādu attīstībai. Zemeņu stādu audzēšanas licences izsniedzamas tikai labas rekomendācijas guvušiem Nīderlandes uzņēmumiem.

Baltijas valstīs nav neviena uzņēmuma, kurš būtu ieguvis atzītāko zemeņu šķirņu stādu audzēšanas licenci. Lielās zemeņu stādu audzēšanas licenču cenas, kuras var sasniegt pat vairākus simtus tūkstošu eiro par vienu šķirni rada šķēršļus rentabla stādu audzēšanas biznesa uzsākšanai Baltijas valstīs.

Henselmans ģimenes uzņēmums, kas Latvijā piegādā zemeņu stādus, ir ienācis šajā jomā 1956. gadā. Tas ir vecākais zemeņu audzētāju uzņēmums Nīderlandē. Vairāk nekā 60 gadu pieredze ļauj apgūt zemeņu audzēšanas tehnoloģiju, saprast un pielāgoties mainīgajām zemeņu audzētāju vajadzībām.

Latvijā un Lietuvā šo stādu audzētāju tirdzniecības pārstāvis ir Vilmantas Dilka.

Zemenes, ja tās ir pareizi atlasītas, iestādītas, mēslotas un pieskatītas, dod bagātīgu un kvalitatīvu ražu. Zemeņu stādi ir viens no svarīgākajiem nosacījumiem, no kā ir atkarīgs zemeņu ogu ražas apjoms, tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties uzticamu stādu piegādātāju.

Henselmans saimniecības platības ir 25 hektārus lielās. Pirms 70 gadiem šajā vietā vēl bija jūras gultnē. Pateicoties tam, augsne šeit ir sterila. Henselmans saimniecība ievēro vairākus principus, kas nodrošina stādu kvalitāti.

Reklāma
Reklāma

Šie principi ir:

Tikai augstākās kvalitātes stādi;

Pastāvīga augsnes kontrole un aizsardzība pret kaitēkļiem un slimībām;

Augstākā līmeņa higiēnas standarti, augu apsmidzināšana pret slimībām;

Ikdienas personīgā uzņēmuma īpašnieku Joep un Joost Henselman iesaistīšanās darbā;

Nīderlandes zemeņu stādu elites sistēma

Nīderlandē zemeņu stādi tiek audzēti stingri ievērojot elites sistēmu (Elite System), tāpēc Henselmans sākotnējo stādu partiju iegādājas tikai no Nīderlandes inspekcijas dienesta. Tas ir par simts procentiem veselīgs stādāmais materiāls, kas saucas Candidate (Candidate plant – K).

Stādus dēsta sterilās siltumnīcās, kur tie dod apmēram 200 Super elite (SE1) klases stādus. Otrajā gadā stādus atkārtoti pavairo sterilās siltumnīcās un iegūst SE2 klases stādus. Trešajā gadā stādi tiek stādīti laukos, iegūstot Elite Elite (EE) klases stādus. Savukārt, no EE klases stādiem tiek iegūts Elites (E) klases stādāmais materiāls, kuru visbiežāk pērk veiksmīgi lauksaimnieki.

Nīderlandes zemeņu stādu audzētāji atbilstoši elites sistēmai, dēstus audzē laukos divus gadus. Savukārt, Henselmans atklāja paņēmienu, kā to pašu rezultātu panākt vienā gadā. Henselmans stādu audzētava pārdod EE un E klases stādus.

Candidate stādi siltumnīcā. No tiem izaugs SE1 (Super elite) stādi.

Pieauguši Super elite stādi.

SE 2 stādi otrajā gadā aug lielākās siltumnīcās.

SE2 stādus laukā stāda marta sākumā. Mēslošanai izmanto kontrolējamo mēslojumu Mivena Field-Cote CRF.

EE dzinumi pilnībā aizpilda rindas jūlijā un atdalās no mātes auga. Mātes augs tiek izņemts. Augšanas laikā stādi tiek apsmidzināti ar mikroelementus saturošiem mēslojumiem un īpašiem līdzekļiem, kas veicina augu dabisko aizsardzību pret slimībām.

Pērkot nelegālu latviešu audzētavu stādus, parasti pircējs iegādājas vājus, nezināmas šķirnes, izcelsmes un kvalitātes. Var gadīties, ka, pērkot “Rumbu”, nopērk “Sonatu”. Nav skaidrs, kādos apstākļos tie ir audzēti. Pēc katras dalīšanas stādu kvalitāte krītas.

Līdz ar to arī zemeņu raža ir daudz zemāka. Pastāv liela varbūtība, ka zemenes un viss lauks uz daudziem gadiem tiks inficēts ar Mikroplazmu, ērcēm, nematodēm un citām slimībām. Nelegāla reprodukcija un slikta stādu kvalitāte arī apdraud pazīstamu zemeņu šķirņu reputāciju. Par licencētu zemeņu šķirņu nelegālu pavairošanu ir paredzēts nopietns naudas sods.

Elitāro zemeņu stādu kategorijas

Saldēti zemeņu stādi pēc to attīstības stadijas, ko nosaka, mērot redzamo dzinumu vainaga platumu milimetros (tā vieta, kur savienojas saknes un lapas), tiek iedalīti vairākās kategorijās. Atkarībā no kategorijas var prognozēt arī nākotnes ražu.

B kategorija: vainags 6 – 8 mm, izdzen vienu ziedkātu, tekošajā sezonā gaidāmas dažas ogas. Nākamajā gadā gaidāma laba ogu raža. Stādīšanas laiks aprīlis, maijs līdz jūnija vidum.

A kategorija: 9 – 14 mm, izdzen no viena līdz diviem ziedkātiem, līdz 100 – 150 g zemeņu ogu.

Stādīšanas laiks: aprīlis, maijs, augusts vai jūlijs, nākamgad gaidāma laba zemeņu raža.

A + kategorija: 15 – 18 mm, divi trīs ziedkāti, 200 – 250 g zemeņu.

Stādīšanas laiks: siltumnīcā martā, laukā – aprīlī, maijā. Raža pēc diviem mēnešiem. Laukā jūnijā, jūlijā, novākšana pēc 2 mēnešiem, vēlā zemeņu raža.

Kategorija A ++: virs 18 mm, trīs četri ziedkāti, 250 – 300 g ogu.

Stādīšanas laiks: siltumnīcā martā, laukā – aprīlī, maijā. Raža pēc 2 mēnešiem. Laukā jūnijs, jūlijs. Raža pēc 2 mēnešiem, vēlā zemeņu novākšana. Lai novāktu nākamo gadu, frigo zemeņu stādus vajadzētu stādīt līdz jūnija vidum, īpaši vēlu šķirnēm. Ja stāda vēlāk, agrs auksts laiks var padarīt neiespējamu ziedu audzēšanu, un nākamgad zemeņu raža būs ļoti zema vai ogu nebūs vispār.

Nākamā, pēdējā, zemeņu stādu partija tiks ievesta no Nīderlandes jūnija beigās.

Nākamā gada ražai papildus var pasūtīt A un B kategorijas stādus vai A+ un A++ vēlām ražām septembrī.

Pasūtījums jāizdara iepriekš!!!

Vairāk par pieejamām šķirnēm var izlasīt un pasūtīt www.zemenustadi.lv.

Nākamā gada ražai zemeņu stādi frigo jāstāda jūlijā sākumā. Ja to dara vēlāk, agrā rudens salnu dēļ var nepagūt izveidoties aizmetņi nākamā gada ražai. Tādējādi zemeņu raža būs niecīga vai tās nebūs pavisam.

Pareizi audzējot, no 40 000 elites klases A + kategorijas stādiem uz hektāru, pirmajā gadā var sagaidīt aptuveni 10 tonnas ražas.

Zemeņu stādu audzētāji Henselmans audzē arī augstākus zemeņu stādus, kurus izmanto profesionālie zemeņu audzētāji siltumnīcās. No tādiem stādiem jau pirmajā gadā iegūst 350 – 700 g zemeņu ogu ražas.

Zemes sagatavošana zemeņu stādīšanai

Svarīgākais ir pareizi sagatavot zemi. Ir jābūt labai drenāžas sistēmai, kas izslēdz mitruma uzkrāšanos. Laukā, kur ir augušas zemenes, kartupeļi vai tomāti, zemenes nedrīkst stādīt, kā minimums, trīs četrus gadus.

Vislabākais zemenes aug vāji skābās neitrālajās augsnēs (pH 6 – 7). Augsnes sagatavošanu jāsāk pavasarī. Zeme jātur atmatā 1-2 gadus. Maija vidū nezāles apsmidzina ar herbicīdiem. Dažas nedēļas vēlāk herbicīdus izsmidzina atkārtoti. Ļoti lietderīgi būtu pavasarī izkaisīt mēslus – 10-20 t / ha. Vai arī var iesēt nezāles vai zaļo mēslojumu. Augsne jākultivē pēc iespējas dziļāk, tādējādi noārdot augsnes slāņus un, uzlabojot drenāžu.
Apstādot jaunu lauku, vajadzēs aptuveni 35 000 – 40 000 stādu uz hektāru platības.

Speciālisti iesaka netaupīt, izvēloties zemākas kvalitātes stādāmo materiālu. Produktīvai un rentablai audzēšanai jāizvēlas Elite klases saldētos (frigo) stādus no Nīderlandes kompānijām, kurām ir stādu audzēšanas un tirdzniecības licences. Raža no saldētajiem stādiem ir sagaidāma jau pēc septiņām astoņām nedēļām.

Latvijā audzētas augstas kvalitātes deserta ogas maksā vairāk nekā Polijas zemenes. Tas ļauj ražu realizēt izdevīgāk, neskatoties uz konkurentu piedāvātajām zemajām cenām.

Zemeņu stādīšana

Stādus ieteicams stādīt izlīdzinātā augsnē, jo vagās paaugstinās izsalšanas risks. Ja pēc stādīšanas bijis spēcīgs lietus, stādus jāaprušina. Stādot, jārauga lai saknes zemē atrodas vertikāli un nav sapinušās. Ja tās ir par garām, vienu trešdaļu var nogriezt.

Stādus parasti stāda augsnē, kas pārklāta ar plēvi. Tas pasargā no nezālēm un novērš zemeņu ūsu iesakņošanos. Melnbaltā plēve mazāk sasilst saulē. Melno plēvi jāapber ar mulču. Ja izvēlās zemi noklāt ar salmiem, labāk ir izvēlēties kviešus. Izmantojot plēvi, stādi vairāk tiek pasargāti no lapu slimībām, bet biežāk cieš no sakņu kaitēm, ar kurām ir grūti cīnīties. Bieži ir problēmas ar skudrām.

Attālums starp stādiem rindā 30-40 centimetru, starp rindām 60-120 cm. Vasarā ejas starp rindām apstrādājamas ar frēzi vai zāles pļāvēju.
Noteikti ieteicams veikt laistīšanu. Bez papildus ūdens padeves, zemeņu raža būs par trīsdesmit procentiem mazāka. Visbiežāk tiek izmantotas pilienu laistīšanas sistēmas, jo zemeņu lapām nepatīk laistīšana no augšās. Tā sekmē lapu slimību ieviešanos.

Zemeņu šķirnes

Nīderlandē ik gadu tiek izveidotas jaunas zemeņu šķirnes, taču ne visas ir vienādi veiksmīgas. Šogad populārākās zemeņu šķirnes Eiropā ir Flair, Rumba, Asia, Sonata, Sonsation, Faith, Malwina, kā arī Latvijā populārā Polka. Visas šīs šķirnes ir lieliski piemērotas mūsu apstākļiem.

Vairāk informācijas par zemeņu šķirnēm www.zemenustadi.lv, tel.nr.: +37126735501

Zemeņu mēslošana

Minerālmēslu pielietojumam jābūt atbilstošam augsnes kvalitātei. Lai noskaidrotu to, melnzemi var nodot izpētei agroķīmijas laboratorijā.

Speciālisti iesaka lietot īpaši zemenēm izstrādātus minerālmēslojumus. Vairums profesionālo zemeņu audzētāju Nīderlandē, Vācijā, Skandināvijas valstīs, Polijā, Lietuvā un Latvijā izmanto kompānijas Mivena speciāli zemenēm veidotos kontrolējamo mēslojumu Field-Cote CRF un ūdenī šķaidāmās granulas WSF, kas nodrošina optimālu zemeņu mēslošanu visā veģetācijas periodā.

Field-Cote CRF ir kontrolējamas izdalīšanās mēslojums, kas daļēji pārklāts ar īpašu materiālu (Resin). 25%, barības vielu nonāk augsnē pirmajā nedēļā pēc mēslošanas, bet atlikušie 75% barības vielu visā pārējā periodā. Mēslojums tiek ražots 4, 6, 8 mēnešu periodiem. Mēslojuma granulas pakāpeniskās izšķīšanas ātrums ir atkarīgs no augsnes temperatūras. Jo siltāks augsne, jo vairāk mēslojuma izdalās. Siltais ūdens iekļūst kapsulas iekšpusē, kur notiek reakcija un vielas lēnām izplūst augsnē. Gaisam atdziestot, minerālvielu izdalīšanās no granulām gandrīz apstājas. Kontrolētās izdalīšanās mēslojuma izmantošana ievērojami palielina ražu, jo minerālvielu deva augiem nav ne pārmērīga, ne trūcīga.

Mazāk stresa nozīmē mazāk slimību. Tādējādi tiek ietaupītas arī darbaspēka izmaksas. Vienam stādam ieteicamais mēslojuma daudzums ir 8 līdz 14 g.
Gan pamata, gan papildus mēslošanai izmantojams Mivena kompānijas ražotais, īpaši labi sabalansētais ūdenī šķīstošais mēslojums zemenēm Granusol WSF, kas satur galvenos elementus: slāpekli, fosforu, kāliju, magniju, mikroelementus.

Granusol WSF mēslojums ir unikāls, jo satur ūdenī šķīstošu kalcija un MV10 vitamīnu paketi, kas stimulē augu saknes. Mikroelementi ir trīs helatētās formās (EDTA, DTPA, EDDTA), kas nodrošina to pilnīgu uzsūkšanos jebkurā augsnē, neatkarīgi no Ph līmeņa.

Siltumnīcās pielietojams Mivena Horti-Cote Plus CRF kontrolējamas izdalīšanās mēslošanas līdzekļus ar 100% pārklājumu. Tas vislabāk ir piemērots augu audzēšanai kūdrā, kokosriekstu substrātos, maisos, podos, jo izplatās vienmērīgi un nededzina saknes. Horti-Cote Plus CRF mēslojums ir lētāks, nekā tā analogi.

Šogad ir ļoti augsta gaisa temperatūra, tādēļ arī zemenes ienākas ļoti ātri. Tādējādi zemeņu saknes nepaspēj nodrošināt ogas ar nepieciešamo kālija un kalcija daudzumu. Ja saknes slikti absorbē kāliju un kalciju, zemenes var veidoties pārāk skābas.

Kāpēc zemenes vēl mēdz būt skābas?

Zemeņu stādi izmanto cukurus, lai samazinātu savu temperatūru, cīnās ar stresu un karstumu, tāpēc zemenēm trūkst salduma. Vakaros vēlams, ar pulverizatoru apsmidzinot lapas, dot papildu mēslojumu Granusol WSF 12-7-25+8CaO+2MgO+mikro+MV10 Red un Granusol WSF 10-10-30+3CaO+3MgO+mikro+MV10 Blue.

Bieži (reizi 3 dienās) un tikai vakaros ar pilienveida laistīšanas metodi jāpievada mēslojuma šķidrums.

Mēs izstrādājam individuālus mēslošanas plānus!

+37126735501

www.mivenatrasos.lt

Zemeņu slimības un kaitēkļi

Zemenēm mēdz būt dažādās lapu slimības. Augi var inficēties no augsnes vai ūdens, taču visbiežāk tas notiek caur jauniem stādiem. Izvēloties zemas kvalitātes un nezināmas izcelsmes stādus, pastāv risks inficēt visu lauku.

Visbīstamākais laika posms ir uzreiz pēc iestādīšanas un pēc ražas novākšanas, kad augi ir novājināti. Pirms iestājas zemeņu stādiem nozīmīgais septembra mēnesis, tās obligāti jāapsmidzina ar līdzekļiem pret slimībām un kaitēkļiem. Viena no visbiežāk izplatītajām slimībām ir lapu plankumainība.

Plašāku informāciju par zemeņu slimībām un kaitēkļiem var atrast šeit:
www.zemenustadi.lv

Zemenes bieži cieš no dažādām lapu un sakņu slimībām. Augi var būt piesārņoti gan ar augsni, gan ar ūdeni, bet visbiežāk ar jauniem augiem. Izvēloties nezināmas izcelsmes zemas kvalitātes stādus, tas var piesārņot visu lauku.

Visbīstamākais periods ir tūlīt pēc stādīšanas, jo tad augi ir visneaizsargātākie, kā arī tūlīt pēc ražas novākšanas, kad augi ir vāji.

Stādot zemeņu augus un zemeņu ziedēšanas laikā bieži izmanto dažādus pesticīdus (fungicīdus un insekticīdus), lai aizsargātu augus no slimībām un kaitēkļiem. Katru gadu toksikālās ietekmes uz vidi un cilvēkiem dēļ no tirgus tiek izņemts arvien vairāk pesticīdu nekā jaunu.

Īpašie bioloģiskie produkti strauji iegūst popularitāti Nīderlandē un visā pasaulē, jo tie uzlabo augu imunitāti, veicina augu dabisko izturību pret slimībām un kaitēkļiem, uzlabo augsnes struktūru un uzlabo barības vielu uzņemšanu. Arvien vairāk lauku saimniecību pāriet no pesticīdiem uz bioloģisko augu aizsardzību, ņemot vērā bioloģisko produktu priekšrocības.

Daudzas mūsdienu saimniecības, kas nodarbojas ar savas zemes kvalitāti un ražošanu, jau ir pārbaudījušas un novērtējušas bioloģisko produktu priekšrocības. Vienam no vadošajiem Nīderlandes uzņēmumiem Pireco ir 30 gadu pieredze dažādu augu uzlabotāju izstrādē, kas veicina augu dabisko izturību pret slimībām(Botrytis, Colletotrichum acutatum, Phytophthora Cactorum, Verticillium wilt, Pythium,Fusarium,Rhizoctonia) un kaitēkļiem(tripši, laputis, ērces, apvalki, nematodes). un molluscicīdus, augu sakņu augšanas veicinātājus.

Vairāk informācijas:
www.pireco.nl
www.zemenustadi.lv

Kā nekļūdīties, pērkot zemeņu stādus?

Centieni ietaupīt, pērkot lētākus zemeņu stādus, visbiežāk rada lielus zaudējumus, noņemot ražu. Pārdevēji nereti manipulē ar terminiem elitāri un sertificēti. Tikai tie uzņēmumi, kas ir saņēmuši zemeņu šķirnes īpašnieka sertifikātus, var iegādāties (K), (SE1), (SE2,EE) klases pavairojamo materiālu un audzēt stādus. Šķirņu īpašnieki pārdod licences tikai plaši pazīstamiem uzņēmumiem ar labu reputāciju. Latvijā tādu pagaidām nav.

Tikai ceturtās paaudzes augi, kas izaudzēti no mātes (K) stāda ir uzskatāmi par Elites stādiem. Elites stādu ūsas nav uzskatāmas par elitāru stādāmo materiālu.

Latvijas audzētāji pēdējos gados ir pasākuši saldēt savus stādus un pārdot tos cilvēkiem, kuri domā, ka frigo noteikti nozīmē piederību elitārai klasei. Frigo – nozīmē saldēts stāds. Sasaldēt var arī viszemākā līmeņa stādu un tas kļūs par frigo. Taču tas nepārvērtīs parasto stādu par elitāras klases dēstu.

Bieži pārdevēji lieto apzīmējumu sertificēti stādi. Ko nozīmē sertifikāts, kas izsniegts Latvijā? Tas nozīmē, ka ražotājs, kurš iegādājies elitāros stādu no kādas slavenas stādu audzēšanas kompānijas Nīderlandē, piemēram, no Henselmans, vēršas atbilstošā institūcijā Latvijā, kura izsniedz sertifikātus. Audzētājs uzrāda stādu iegādes dokumentāciju un saņem sertifikātu, kas apliecina, ka šajā konkrētajā audzētavā tiek audzētas norādītās šķirnes zemenes.

Šādā sertificētā uzņēmumā nelegāli izaudzēti stādi, labākajā gadījumā, būs Elite klases zemeņu krūmu ūsas, kas nav uzskatāmi par Elites klases stādiem. Bieži vien šie stādi tiek ņemti no trešā vai pat piektā gada zemeņu krūma un ir inficēti ar dažādām slimībām. Šādiem stādiem nav nekā kopīga ar īstiem Elites klases stādiem, bet tik un tā skaitīsies, ka tie nāk no sertificēta uzņēmuma.

Elites (E) klases dēstu pavairošana un tirdzniecība ir nelegāla. Par šo pārkāpumu ir paredzēti lieli naudas sodi. Katra nākamā stādu paaudze, kas cēlusies no K klases dēstiem, ir aizvien prastāka, aizsardzība pret slimībā un kvalitāte krītas, pašas ogas ir mazākas un ražīgums krītas.

Nekvalificēta audzēšana diskreditē šķirnes nosaukumu un reputāciju. Ļaudis iegādājas šādus stādus un piedzīvo vilšanos pašā zemeņu šķirnē.

Neapzinīgi tirgotāji Latvijā, Lietuvā nereti cenšas izmantot cilvēku nezināšanu un pārdod stādus, uzdodot tos par stādāmo materiālu no elitāriem zemeņu krūmiem. Labākajā gadījumā tie būs no Elites klases krūma nākuši ūsu stādi, kas nekādā gadījumā nav uzskatāmi par Elites klases stādiem. Nav arī garantijas, ka tie jau nav inficēti ar Mikroplazmu un citām zemeņu slimībām. Pircējs Latvijā, Lietuvā reti pārbauda pārdevēja produkciju.

Iegādājoties sapakotus stādus tirdzniecības centros, vēlams pārliecināties, ka tie nav sakaltuši un nedzīvi. No šādiem stādiem izaugs tikai neliela daļa.

Zemeņu stādu audzētājs Henselmans un mēslojuma ražotājs Mivena ik gadu oktobrī organizē konferences seminārus un mācības gan Latvijā, gan Lietuvā.

Uzmanību !!!

2019. gada 6. oktobrī Iecavā, Latvijā, atkal notiks konference, seminārs un apmācība zemeņu ražotājiem.
Sākums plkst.11
tēmas:
Zemeņu stādi (frigo,elite). (Jost Henselmans. Henselmans Ardbeiplanten, Nīderlande)
Zemeņu audzēšana, kopšana. (Federiks Bjorklunds. Viens no labākajiem Somijas agronomiem.)
Zemeņu augu bioloģiskā aizsardzība no slimībām un kaitēkļiem. Augsnes ielabotāji. (Huseyin Gunenergun. Pireco Company, Nīderlande un Itālija)
Mēslojums zemenēm. (Myvena Company, Nīderlande)
Īpaši substrāti zemeņu audzēšanai
Zemeņu apūdeņošanas sistēmas
Beidzas pulksten 16:00.
Pasākums ir bez maksas !!!
Pasākums notiks angļu valodā ar tulkojumu krievu valodā.

Pasākums paredzēts tikai profesionāliem zemeņu ražotājiem un tiem, kuri vēlas par tiem kļūt, nevis dārzniekiem.
Reģistrācija pa e-pastu: [email protected] vai pa tālruni: +37126735501
Adrese: Rīgas iela 18, Iecavas novads, LV-3913, Iecavas kultūras nams