Samanta Balode ātri sasniedza augstākās vietas “Fit Model” sacensībās.
Samanta Balode ātri sasniedza augstākās vietas “Fit Model” sacensībās.
Publicitātes foto

Laba ģenētika, nav augstprātīga, patīk eksperimentēt! Kā Samanta trešo reizi visiem izgriež pogas 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Rīgā trešo gadu pēc kārtas aizvadīts Starptautiskās bodibildinga un fitnesa federācijas “Fit Model” pasaules čempionāts, trešo zeltu iegūstot Samantai Balodei, kura pirmo reizi saņēma spožāko cēlmetālu arī absolūtajā vērtējumā.

Stingra disciplīna

“Fit Model” ir nesen radusies sacensību disciplīna, kurā tiek vērtēts ne tikai augums, bet arī dalībnieču un dalībnieku sevis prezentēšanas spējas, graciozitāte, atbrīvotība. Sievietēm ir iznāciens peldkostīmā un vakarkleitā, izveidotas trīs kategorijas – augumā līdz 1,63 m, līdz 1,68 m un garākas sportistes.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasaules līmeņa turnīrs Latvijā notika jau septīto reizi. Pagājušajā gadā par pasaules čempionāta medaļām cīnījās 65 sportisti no visām pasaules daļām, šoreiz Covid-19 ierobežojumu dēļ piedalījās 23 dāmas no deviņām valstīm, un tāpat arī bija trīs stiprā dzimuma pārstāvji.

“Fit Model” disciplīna ir salīdzinoši viegla, jo nav vajadzīgi lieli muskuļi. To, ka ceļš līdz panākumiem nav ļoti garš, apliecina Samantas Balodes piemērs – viņa nopietniem treniņiem pievērsās 2018. gada sākumā un jau rudenī kļuva par pasaules čempioni, uzvarot arī nākamajos divos gados. Rīdziniece startē kategorijā līdz 1,63 m un šoreiz ieņēma pirmo vietu arī absolūtajā vērtējumā.

“Otru tik disciplinētu sportisti kā Samanta neesmu redzējusi. Viņai ir ļoti laba ģenētika, cilvēki var trenēties vienādi, bet jābūt dotībām – tāpat kā skriešanā, lekšanā. Tiesneši atzīmējuši, ka tik profesionāli un skaisti parāda sevi uz skatuves, neko lieku, neko vaļīgu,” “Latvijas Avīzei” norādīja Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federācijas prezidente Kristīne Vederņikova.

“Samanta uzticas profesionāļiem, visus trenera un manus ieteikumus izpilda, neko nedara pati uz savu galvu. Reizēm ir tā, ka meitenei saki, lai maina frizūru, jo tāda nepiestāv, bet viņa nedara, ir augstprātīga. Samanta tāda nav. Tas ir komandas darbs, visām kleitām kopā radām dizainu un šujam. Katru reizi eksperimentējam ar matiem, cenšamies, lai viņa katrās sacensībās būtu atšķirīga. Vēl nevaru aptvert, ka uzvarējusi trīs gadus pēc kārtas, turklāt bija pārliecinoša līdere. To nevar sasniegt bez darba.”

Peldkostīms ar mirdzošiem akmeņiem

Kristīne Vederņikova sacensībās ārzemēs strādā arī kā tiesnese, kas šķiet ārkārtīgi sarežģīts darbs, jo visas dalībnieces izskatās vienlīdz apburošas: “Ļoti grūti novērtēt jebkurā sporta veidā, kur nav starts un finišs, bet īpaši, ja nav jāliek tehniskās atzīmes kā, piemēram, daiļslidošanā. Iziet desmit sportisti, un jāsarindo no pirmās līdz pēdējai vietai. Tiesnešu vērtējums var ļoti atšķirties, tāpēc labākās un sliktākās atzīmes noņem nost, lai rezultāts būtu visobjektīvākais.”

Reklāma
Reklāma

Tiesneši vērtējot tēlu kopumā un sīkumu neesot – svarīgs kā augums, tā grims, frizūra, smaids, peldkostīms, kas izrotāts ar “Swarovski” akmeņiem un līdz ar to vidēji maksā ap 500 eiro. “Svarīgs nav pats mirdzums, bet ar akmeņiem var ļoti labi izcelt krūšu daļu, samazināt vidukli,” piebilst Vederņikova.

Viņa ir pozēšanas trenere, un šis elements esot ārkārtīgi būtisks: “Mēdz būt tā, ka ir augums, bet meitenei nav pieredzes sevi parādīt pareizi no īstajiem rakursiem. Ne par daudz, ne par maz. Šajā sporta veidā ir viegli būt vulgārai.” Pozēšanai pie spoguļa jāvelta vismaz pusstunda katru otro dienu vai pat biežāk. Neiztikt arī bez lielas apņēmības veselīga uztura ievērošanā.

Rīgā notikušajā pasaules čempionātā Diāna Kivacka un Agnese Šaburova savās kategorijās ieņēma piekto vietu, Linda Bērziņa un Inita Ķiršakmene – sesto, bet viņas vīrs Armands Ķiršakmens kungu konkurencē bija trešais, piekāpjoties diviem Polijas sportistiem. Inita piedalās sacensībās jau vairākus gadus, ikdienā ir trenere, un arī vīram sporta zāles apmeklējums ir ikdienas sastāvdaļa, tāpēc nolēmis kāpt uz skatuves. Vīrieši pasaules čempionāta medaļas sadalīja otro reizi, pērn bija astoņi sportisti no Ķīnas, kur šī disciplīna ir ļoti attīstīta, bet šoreiz viņi nevarēja ierasties.