Lai eglīte būtu stabila, labi izskatītos un ilgāk saglabātu spirgtu zaļumu! Pamēģini, tev izdosies! 0

Kad svētku eglīte iegādāta vai pašu nocirsta un mājās atgādāta, jāpadomā, kā to nostiprināt tā, lai egle būtu stabila, labi izskatītos un ilgāk saglabātu svaigo izskatu.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

Izvēlamies kāju
No veikalos piedāvātā klāsta brīžiem iespējams apjukt. Tāpēc nereti pircēji izvēlas visvienkāršāko vai lētāko variantu. Lūk, daži padomi, kas palīdzēs izvēlēties:

1. Jāmeklē tāda kājas konstrukcija, kas spēs noturēt izvēlēto egli – ja kāja būs par mazu vai vieglu, egle apgāzīsies, ja turpretim eglīte būs maziņa, masīvā kāja piesaistīs lielāku uzmanību nekā pati egle.
Visparastākā, krusteniskā koka kāja derēs nelielām, aptuveni 1m augstām eglītēm ar tievu stumbru. Lielākām eglēm (virs 1,80 m) vai sudrabeglēm ar resnu stumbru vajadzēs kāju ar metāla stiprinājumiem, kas palīdz norošināt egles stabilitāti. Derēs gan koka konstrukcijas, gan plastmasas tvertnes ar skrūvēm.
Nelielām eglēm var izmantot arī saliekamās konstrukcijas, kuru pluss – ērtā glabāšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

2. Jāpārbauda, vai, izmantojot izvēlēto kāju, egli būs iespējams ievietot ūdenī, lai tā ilgāk saglabātos svaiga. Tas nav iespējams, ja izmanto parasto koka kāju. Daudzas no saliekamajām konstrukcijām (trijkājiem) paredz iespēju zem stiprinājuma novietot ūdens tvertni (ir arī speciāli modeļi ar jau integrētu ūdens tvertni).
Gan lielām, gan mazām eglītēm labs un stabils risinājums ir liels plastmasas toveris, kurā iespējams ieliet ūdeni un nostiprināt jebkura lieluma egli (ar dažāda diametra stumbru) ar speciālu skrūvju palīdzību.
Mitrumu iespējams nodrošināt arī ar alternatīvu variantu, iestiprinot egli piemērota izmēra spainī, ko piepilda ar mitrām smiltīm. Tomēr šāds risinājums ir nedrošs, egle, smiltīm žūstot, kļūst nestabilāka, un, ja mājās ir mazi bērni vai dzīvnieki, to var nejauši apgāzt.

3. Svarīgi arī, kā egle kopā ar kāju izskatīsies telpā.
Tiem, kas vēlas baudīt eglītes krāšņumu, vislabāk izvēlēties neitrālas kājas, kas nepiesaista lieku uzmanību. Zem kuplām eglēm, kas novietotas uz grīdas, nemanāmas būs koka kājas un oriģinālās plastmasas tvertnes, kas nopērkamas arī zaļā krāsā. Kupla egle nosegs arī trijkāja konstrukciju.
Savukārt tiem, kas ap egli vēlas izvietot arī dāvanas, varbūt noderēs krāšņas egļu kāju konstrukcijas (nereti arī izgaismotas) dažādu figūru veidolā – kā kamanas, rūķi, sniegavīri un tml. Tomēr tad jārēķinās ar visai prāvām izmaksām un problēmu – kur šo brīnumu glabāt līdz nākamajiem Ziemassvētkiem?
Ja kāju veikalā nepērkam, bet izmantojam pielāgotu spaini vai citu tvertni, jāpadomā, kā to ietērpt vai nomaskēt. Šim nolūkam var izmantot maisa audumu vai vienkāršu audekla maisu, papīra vai auduma drapērijas, ap spaini var apvīt arī elektrisko lampiņu virteni vai krāsainas egļu rotājumu vijas utt.
Pēc svētkiem grīdu tajā vietā, kur bijusi novietota egle, nereti klāj no svecēm nopilējušais parafīns un vasks, kā arī krietna skuju kārta. Lai telpu sakopšana būtu vieglāka un ērtāka, ieteicams izmantot dekoratīvos grīdas paliktņus, ko iespējams iegādāties kā dažādu izmēru un krāsu paklājus.

Cik maksā?
Tradicionālais koka statīvs izmaksā aptuveni no 6 līdz 10 eiro. Tā mīnuss – egli nav iespējams ievietot ūdenī.
Metāla statīvs, kurā iespējams arī iepildīt ūdeni, maksā aptuveni 14 – 17 eiro, bet jāņem vērā, ka ilgstošā lietošanā metāls no saskares ar ūdeni var sākt rūsēt.
Plastmasas un metāla trijkāja statīvu cenas ir no 10 līdz 16 eiro, bet daži no tiem nav komplektējami ar ūdens tvertnēm, turklāt, izskatās diezgan masīvi.
Plastmasas tvertnes ar regulēšanas skrūvēm ir visdārgākās, bet arī funkcionālākās. Maksā aptuveni no 8 līdz 60 eiro. Cena atkarīga no lieluma, skrūvju materiāla (plastmasas vai metāla) un ražotāja. Izvēloties šādu kāju, vēlams papētīt, cik ērti tvertnē ūdeni papildināt tad, kad tajā iestiprināta egle, un vai tvertnei ir arī papildus renīte, kur notecēt  ūdenim, ja gadījies to ieliet mazliet par daudz.
Egles statīvs, kas komplektēts ar salaveču, kamanu vai citām figūrām maksā aptuveni no 40 eiro un dārgāk.

Kā izrotāto eglīti saglabāt ilgāk?
Egli nevajadzētu novietot siltuma avotu – apkures bateriju vai kamīna – tuvumā. Lai gan reklāmās un žurnālos bieži redzamas egles ar bagātīgu rotājumu (tā, ka zaļos zarus pat nav iespējams saredzēt), neviena eglīte nebūs par to priecīga, jo rotājumi noliec egles zarus. Vislabāk izvēlēties vieglus, ērti uzkaramus rotājumus un virtenes.
Lai eglīti ilgāk uzturētu svaigu, ūdenim var pievienot tējkaroti cukura vai jebkura puķu mēslojuma, derēs arī aspirīna tablete vai tējkarote glicerīna. Egle labāk uzsūks sagatavoto maisījumu, ja tās stumbru pirms ievietošanas kājā atbrīvos no mizas apmēram 8-10 cm augstumā un nedaudz saknaibīs. Ūdenim tvertnē jābūt virs notīrītās mizas, un tas periodiski jāpapildina, lai saglabātu noteikto līmeni.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.