Ilustrācija: Pizzastereo/SHUTTERSTOCK

Lai strādātu par apsargu, jākārto pārbaudījums. Par maksu! 0

“Mans mazdēls šogad pabeidza vidusskolu, taču atzīmes nav pārāk labas, tāpēc uz augstskolu neies – ir nolēmis kādu laiku pastrādāt par vienkāršu apsargu. Taču viņam pieprasa kaut kādu sertifikātu. Vai tiešām apsargam vēl obligāti jāmācās un jākārto kaut kādi eksāmeni, turklāt par maksu?” MIERVALDIS LĪVĀNU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma

Nosacījumi un dokumenti

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Lai saņemtu apsardzes darbinieka sertifikātu, ir jākārto pārbaudījums. Lai pieteiktos, Valsts policijā jāiesniedz pieteikums.

To var izdarīt personīgi, nosūtīt pa pastu vai elektroniski. Valsts policija piecu darbdienu laikā pēc pieteikuma saņemšanas informē cilvēku par noteikto pārbaudījuma kārtošanas laiku, pēc iespējas ņemot vērā viņa izteiktās vēlmes, bet ne vēlāk par 25 darbdienām pēc personas norādītā laika. Ja cilvēks neierodas kārtot pārbaudījumu, viņš var lūgt noteikt citu pārbaudījuma kārtošanas laiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirms pārbaudījuma kārtošanas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un izglītības dokuments, kas apliecina atbilstīgas izglītības programmas vai profesionālās pilnveides izglītības programmas Apsardzes darbs apguvi 160 stundu apjomā. Par pārbaudījuma kārtošanu jāsamaksā arī valsts nodeva – 40 eiro (jāuzrāda maksājuma kvīts).

Kā notiek pārbaudījums

Pārbaudījumā (vai, ja vēlaties tā saukt – eksāmenā) tiek pārbaudītas pretendenta teorētiskās zināšanas apsardzes darbības jomā. Tas notiek datorizēti, atbildot uz testa jautājumiem (40 jautājumu, atbilde jāizvēlas no piedāvātajiem atbilžu variantiem). Atbilžu sniegšanai atvēlētais laiks ir 40 minūtes, ko fiksē dators.

Pārbaudījums ir nokārtots, ja pieļautas ne vairāk par četrām nepareizām atbildēm vai neatbildētiem jautājumiem.

Pārbaudījums jākārto patstāvīgi, bez citu personu vai palīgmateriālu palīdzības. Nav atļauts izmantot normatīvos aktus, mācību grāmatas, pierakstus, citus mācību līdzekļus, elektroniskās ierīces, elektroniskos sakaru līdzekļus un citus palīglīdzekļus, kā arī sarunāties ar citām personām, kuras kārto pārbaudījumu. Ja šos ierobežojumus neievēro, pārbaudījums nebūs nokārtots. Telpā, kur kārto pārbaudījumu, notiek videonovērošana, un tajā iegūtos datus glabā trīs mēnešus.

Pārbaudījuma rezultāts (nokārtots vai nav nokārtots) parādās datora monitorā (ko izmanto, atbildot uz testa jautājumiem) uzreiz pēc pārbaudījuma izpildes vai tam atvēlētā laika beigām. Ja cilvēks, kurš nav nokārtojis pārbaudījumu, vēlas to darīt atkārtoti, viņam tas atkal jāpiesaka. Pārbaudījumu atkārtoti var kārtot vairākas reizes, taču par katru reizi jāsamaksā 40 eiro valsts nodeva.

Ja pārbaudījums sekmīgi nokārtots, tā rezultāti ir derīgi 12 mēnešus.

Reklāma
Reklāma

Izņēmumi

Atsevišķos gadījumos pārbaudījums nav jākārto. Tas iespējams, ja pretendents apguvis šādas izglītības programmas:

• profesionālās tālākizglītības pro­grammu apsardzes pakalpojumu jomā un saņēmis profesionālās kvalifikācijas apliecību, ne zemāku par II profesionālās kvalifikācijas līmeni;

• I līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu un saņēmis izglītības dokumentu, kas apliecina profesionālās kvalifikācijas Drošības speciālists iegūšanu;

• V līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu un saņēmis izglītības dokumentu, kas apliecina profesionālās kvalifikācijas Drošības dienesta vadītājs iegūšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.