Foto: mammadaba.lv

Latgalē pirmo reizi norisinās meža izziņas pasākums “Zaļā klase” 0

Rēzeknes novada Verēmu pagasta Sarkaņkalnā 12. septembrī notika izglītojošs pasākums “Latvijas Finiera Zaļā klase”, kurā pulcējās vairāk nekā 1200 bērni no 50 dažādām Latgales reģiona skolām, iepazīstot mežu apsaimniekošanas un kokapstrādes nozari Latvijā, vēsta “mammadaba.lv”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Kokteilis
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 399
Lasīt citas ziņas

AS “Latvijas Finieris” un AS “Latvijas valsts meži” (LVM) organizētais pasākums Sarkaņkalnā notika pirmo reizi.

“Latgales pusē tik profesionāls un izglītojošs pasākums par meža nozari notika pirmo reizi, tāpēc arī tas izpelnījās nedalītu jauniešu uzmanību. Turklāt iespēja mācīties ārpus ierastajām skolu telpām, praktiski darbojoties un spēlējoties ārā, ir efektīvs veids, kā izglītot un sniegt jauniešiem tādas zināšanas, lai viņi spētu patstāvīgi pieņemt lēmumus un izdarīt secinājumus. Tā ir būtiska topošo meža nozares speciālistu priekšrocība,” atklāja LVM Ziemeļlatgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

CITI ŠOBRĪD LASA
Foto: mammadaba.lv

Visas dienas garumā 29 dažādās informatīvajās pieturās skolēnus sagaidīja teju 100 meža nozares profesionāļi no dažādiem uzņēmumiem un organizācijām.

“Pasākuma laikā jauniešiem stāstīju par meža apsaimniekošanas nepieciešamību. Tāds, mežs, kādu mēs mīlam un kurā labprāt dodamies pastaigāties un sēņot, neizaug pats – par to rūpējušies mežkopji. Daudzas lietas jauniešiem bija pilnīgi jaunas, tie apbēra mani ar interesantiem jautājumiem,” pie miniatūrā daudzpakāpju koka meža stāsta Dainis Rudzītis.

Klases, kopīgi apmeklējot izziņas pieturas, piedalījās izglītojošās aktivitātēs un varēja iegūt praktisku un interesantu informāciju par mežu, tajā augošajiem kokiem un sastopamajiem dzīvniekiem, kā arī šo dabas vērtību ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Interesenti klātienē varēja apskatīt meža uguns apsardzības un meža apsaimniekošanas tehniku, kā arī iepazīties ar plašo Latvijā ražoto koksnes produktu klāstu un to izmantošanu pasaulē.

Foto: mammadaba.lv

“Izglītojošajā stacijā “Mežs un kartes” likām puzli “Latvija” un noskaidrojām, kāpēc, nozāģējot kokus, tiek atstāta stumbra daļa.

Savukārt stacijā “Gudri saimniekot mežā” iemācījāmies noteikt augošas priedes vecumu, skaitot zarus, kā arī skaitījām gadskārtas jau nocirstam kokam.

Interesanta meistarklase bija stacijā “Priede”, kur varēja izbaudīt čiekuru vannu un atpazīt dažādu koku čiekurus. Tomēr interesantākā no pieturām bija “Meža uguns apsardzība”.

Reklāma
Reklāma

Te mums bija iespēja uzvilkt ugunsdzēsēju tērpu un uzzināt vairāk par ugunsapsardzības pasākumiem mežos,” ar pasākuma spilgtākajiem iespaidiem dalās Verēmu pamatskolas 6. klases skolēni.

Savukārt viena no skolotājām, kas apmeklēja pasākumu kopā ar savu klasi, neslēpa prieku, ko sniedz labi un lietderīgi pavadīts laiks dabā: “Pasākuma norises vieta ļāva baudīt mūsu Latgales skaistumu no kalna virsotnes, turklāt gan liels, gan mazs varēja tik daudz uzzināt par mežu, tā iemītniekiem, par to, kas var notikt, ja mēs esam neuzmanīgi, bezatbildīgi, par to, kam mēs varam pateikties, ka elpojam, dzīvojam, par to, ka ir vesela nozare valstī un zinoši cilvēki, kas par mežu rūpējas tā, lai tas augtu un nestu mums labumu arī nākotnē”.

Foto: mammadaba.lv

Izglītojošā pasākuma “Latvijas Finiera Zaļā klase” Sarkaņkalnā programmas pamatā izmantota līdzīgu nozares pasākumu pieredze, kuri jau iemantojuši skolēnu un skolotāju, kā arī ģimeņu atzinību, piemēram, “Meža ABC” Kurzemē, “Latvijas Meža dienas” Tērvetē, “Nāc līdzi, iesim mežā!” Priekuļos un citiem pasākumiem Latvijas reģionos.

“Kopā ar kolēģiem no LVM radījām izglītojošu pasākumu, kas orientēts tieši uz Latgales reģionu, kur līdz šim līdzīgi pasākumi nebija notikuši. Šoreiz Latgales bērniem vairs nebija pus diena jāpavada autobusā, lai uzzinātu par mežu apsaimniekošanu un kokapstrādes nozari Latvijā. Kāds atnāca kājām, kāds atbrauca ar pilsētas autobusu. Paldies visām organizācijām, uzņēmumiem un cilvēkiem, kuri piekrita piedalīties un piepildīja šo dienu!” teic AS “Latvijas Finieris” padomes loceklis Jānis Staris.

Foto: mammadaba.lv

Sarkaņkalns ir AS “Latvijas Finiera” īpašumā esoša izglītības un aktīvās atpūtas vietas Rēzeknes novada Vērēmu pagastā, Plikpūrmaļos, nepilnus 10 km no Rēzeknes pilsētas.

Kopš 2018. gada oktobra Sarkaņkalnu apsaimnieko nodibinājums “Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai”.

Fonds, sadarbībā ar partneriem, iesaistās sabiedriskās domas veidošanā par ilgtspējīgu cilvēku un apkārtējās vides mijiedarbību, kā arī zemes racionālu izmantošanu, ar mērķi vairot cilvēku izpratni un zināšanas par dabas sniegtajām iespējām un resursiem, kā arī neatlaidīgu un cieņpilnu darbu, kura rezultātā tiek radīta materiāla vai nemateriāla vērtība, aktīvs vai pasīvs kapitāls, kas turpmāk ir par pamatu ne vien vienas ģimenes, saimniecības vai uzņēmuma virzītājspēkam, bet ir arī visas valsts attīstības pamatā.