Latviešu duelī NBA labāks Porziņģis, bet uzvar Bertāns 0

Kristaps Porziņģis sestdien guva 12 punktus, bet Dāvis Bertāns nospēlēja nepilnu pusotru minūti latviešu pārstāvēto klubu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta savstarpējā duelī, kurā uzvaru mājās svinēja Sanantonio “Spurs” vienība.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Bertāns un “Spurs” tika pie panākuma ar 106:98 (33:23, 28:20, 17:31, 28:24), izcīnot ceturto panākumu pēc kārtas, kamēr “Knicks” komandas zaudējumu sērija nu ilgst piecas spēles. Ņujorkas klubs pēdējos desmit mačos ir zaudējis astoņas reizes, tostarp šajā četru maču izbraukuma sērijā pret Rietumu konferences komandām tā arī netiekot pie uzvaras.

Abi latvieši aci pret aci laukumā tikās tikai spēles beigu daļā, jo Bertāns nospēlēja vien cīņas pēdējās 84 sekundes, kad mača liktenis jau bija skaidrs.

Porziņģis laukumā bija 26 minūtes un vienu sekundi, trāpot trīs no septiņiem divpunktu metieniem un sešus no sešiem “sodiņiem”, taču aizmeta garām vienīgo trejaci. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pieļāva piecas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu un nopelnīja piecas piezīmes. Viņam šis bija mazākais spēles laiks pēdējos četros mačos, jo latvietim nācās rēķināties ar piezīmju normu.

Tikmēr Bertāns statistikas rādītājos palika pa nullēm.

Zīmīgi, ka latviešiem esot laukumā, viņu pārstāvētās komandas ielaida par četriem punktiem vairāk nekā iemeta.

Sanantonio komandas rindās līderis Kavai Lenards sameta 29 punktus, kamēr Lemarkuss Oldridžs un Po Gasols katrs guva pa 19 punktiem un izcīnīja pa desmit atlēkušajām bumbām.

Savukārt “Knicks”, kas otro maču aizvadīja bez līdera Karmelo Entonija, kuram sāp ceļgals, no neveiksmes neglāba Villija Ernangomesa 24 gūtie punkti un 13 atlēkušās bumbas. Tikpat sameta arī Deriks Rouzs, bet lietuvietis Mindaugs Kuzminsks, kurš Entonija prombūtnē laukumā devās sākumsastāvā, izcēlās ar 19 gūtiem punktiem.

“Spurs” pirmajā puslaikā iekrāja 18 punktu handikapu 61:43, kuru spēles trešajā ceturtdaļā gandrīz izsēja, ļaujot “Knicks” komandai atstarpi sadeldēt līdz 74:78. Tomēr paveikt brīnumu un uzvarēt vienu no NBA līderēm Ņujorkas klubs nespēja.

Sanantonio komanda savas ambīcijas apliecināja jau mača pirmajās minūtēs, izvirzoties vadībā ar 16:9, bet pēc ceturtdaļas esot priekšā ar 33:23. Porziņģim mačs sākās neveiksmīgi, jo viņš pirmajā spēles cēlienā netrāpīja trīs metienus, taču tika pie trim piezīmēm un pēc deviņām nospēlētām minūtēm tika nomainīts.

Pirmos punktus mačā viņš guva ar diviem precīziem soda metieniem otrajā ceturtdaļā, bet krietni sekmīgāk aizvadīja spēles otro puslaiku, pirms kura gan bija sakrājis jau četras piezīmes, kas ietekmēja viņa spēles laiku.

Porziņģis laukumā atgriezās trešās ceturtdaļas beigās, savukārt pēdējā mačā nogrieznī guva desmit punktus, kas gan neglāba “Knicks” no neveiksmes. Deviņas minūtes pirms mača beigām, kad Porziņģis realizēja vēl divus soda metienus, “Knicks” zaudēja vien ar 80:83, tomēr pēc tam “Spurs” panāca 103:90, beigās droši nosargājot pārsvaru.

Abām komandām šī bija otrā savstarpējā tikšanās sezonā. Pirmajā cīņā 12.februārī, kas paliks Latvijas basketbola vēsturē, jo tajā pirmo reizi NBA spēlē aci pret aci tikās divi latvieši, negaidītu uzvaru ar 94:90 mājās svinēja “Knicks” vienība.

“Spurs” turpina cīņu par uzvaru NBA regulārajā čempionātā un savā konferencē. Sanantonio komanda ar 56 panākumiem 72 cīņās Rietumu konferencē un visā līgā ir otrajā vietā, zaudējot tikai Goldensteitas “Warriors”, kas izcīnījuši par diviem panākumiem vairāk.

Savukārt “Knicks” ar 27 uzvarām 73 cīņās ir 13.vietā Austrumu konferencē, un jau nākamajā mačā oficiāli var zaudēt izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs.

“Spurs” nākamo spēli aizvadīs pirmdien viesos pret NBA čempioni Klīvlendas “Cavaliers”, bet “Knicks” pēc divām dienām savā laukumā tiksies ar Detroitas “Pistons”.