Publicitātes foto

Latviešu dziedātāja Natālija Tumševica-Ērgle nomaina aktīvu sabiedrisko dzīvi pret lauku darbiem 0

Pirmdien, 24.septembrī TV3 ceļu pie skatītājiem sāka jauns realitātes šovs “Pilsētnieces pret lauciniecēm”. Pirmajā raidījumā vietām un pienākumiem uz 4 dienām samainījās dziedātāja, Rīgas balles patronese Natālija Tumševica-Ērgle un Zane Zembaha no zemnieku saimniecības Vestienā, Madonas pusē.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Pilsētā lauku meitene Zane varēja pārliecināties, ka pretēji stereotipiem, būt sabiedrībā pazīstamai dāmai, nenozīmē caurām dienām laiskoties SPA un pozēt fotogrāfiem pasākumos. Natālijas vietā viņa vadīja biznesa projektus, veica kuratores pienākumus, apmeklēja tenisa treniņus un dēju nodarbības Rīgas balles Akadēmijā un pat uzstājās kopā ar orķestri. Savukārt Natālija iepazina sarežģīto ikdienu zemnieku saimniecībā, atklājot to no pavisam citas, līdz tam nezināmas puses. Natālijai bija jāizslauc 80 govis un kaza, jācērp aita, jāvakcinē govis un jāskalda malka. Abas šova dalībnieces atzina, ka viņām bija interesanti, taču ne viegli.

Publicitāte foto
CITI ŠOBRĪD LASA

“Celties 5:30, lai izslauktu govis un kazu, es sapratu, ka viegli nebūs. Tāpat negaidīju, ka pēc slaukšanas nāksies aiz mājlopiem tīrīt kūtsmēslus. Taču kopumā uzdevumi bija interesanti – man ir paveicies, jo mīlu visas dzīvās radības. Visgrūtākais bija vakcinēšana: govis mani nepazina, biju viņām svešs cilvēks, tāpēc potēšanu pavadīja abpusējs stress. Otrajā un trešajā dienā bija jau krietni vieglāk. Jāatceras, malkas skaldīšana bez prasmēm var beigties ar traumām. Taču tā kā es nodarbojos ar sportu un esmu diezgan izturīga, viss izdevās. Visvairāk patika Zanes ķerras apkrāsošana, kur varēju ļauties savai fantāzijai,” iespaidos par šovu dalījās Tumševica – Ērgle, uzsverot, ka Zanei ir ļoti paveicies ar ģimeni un saimniecībā valda perfekta kārtība.

Tajā pašā laikā Zane saprata, ka dzīve laukos viņas būtībai ir daudz piemērotāka nekā pilsētnieces pienākumi, ko veic dziedātāja. “Es nekad nespētu dzīvot ieslodzīta pilsētas mūros. Gribas atpakaļ pie mana mīluļa zirga un citiem lopiņiem. Varbūt kādam darbs, ko daru katru dienu, liksies smags, bet tā ir mana dzīve,” atzina šova dalībniece.

Šova producente Sandija Miezīte skaidro, ka šovs veidots ar mērķi lauzt sabiedrībā pastāvošos stereotipus par pilsētu un lauku iedzīvotājiem, kā arī parādīt, ka ne visi  gatavi mainīt dabu pret pilsētas panorāmu.

Producente uzsver, ka pirmā raidījuma dalībnieces Natālija un Zane pierādījušas, cik paralēlas un atšķirīgas pasaules ir pilsēta un lauki, taču piebilst, tas nenozīmē, ka kāda no tām būtu labāka par otru. “Es biju pārliecināta, ka, ieraugot veicamo darbu apjomu, Natālija uzreiz aizbēgs uz iemīļoto metropoli, taču, kā izrādījās – pilsētnieces spēj izdarīt ne to vien.”

Foto:

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.