Latvijas U-20 izlase Eiropas čempionātā izcīnīja 10. vietu.

Latvietes netrāpa pēdējo metienu un paliek desmitās Eiropā 1

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase svētdien Čehijā Eiropas čempionāta mačā par devīto vietu ar rezultātu 50:51 (11:21, 20:9, 12:13, 7:8) piekāpās mājiniecēm.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas izlasē ar 20 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Aleksa Gulbe, bet desmit punktus guva Janeta Rozentāle.

Čehijas komandā 15 punktus guva Simona Sklenāržova.

Latvietes šajā mačā iemeta tikai vienu no 11 tālmetieniem, lai gan arī pretinieces nebija labāks, jo grozā raidīja trīs no 18 “trejačiem”.

Spēles pirmajā ceturtdaļā čehietes iekrāja desmit punktu pārsvaru (21:11), bet spēles otro nogriezni ar 8:0 izrāvienu iesāka latvietes, kuras pietuvojās pretiniecēm līdz divu punktu deficītam. Otrā ceturkšņa vidū Aleksa Gulbe izlīdzināja rezultātu (25:25), bet priekšpēdējā minūtē vadība beidzot tika pārņemta, kas pirmo puslaiku ļāva uzvarēt ar 31:30.

Mača otrajā puslaikā spēle ritēja punkts punktā, nevienai no komandām neiekrājot drošu pārsvaru. Pusotru minūti pirms pamatlaika beigām rezultāts bija neizšķirts 48:48, bet pretinieces ar tālmetienu ieguva trīs punktu pārsvaru. Uz to Gulbe atbildēja ar diviem punktiem, bet savā nākamajā uzbrukumā latvietes nespēja pārņemt vadību.

Čehietes ceturtajā ceturtdaļā bija spēlējušas disciplinēti, tādēļ priekšpēdējā sekundē atļāvās pārkāpt noteikumus. Pēdējais metiens tika izspēlēts uz groza apakšu Gulbei, taču viņu sedza divas pretinieces, kā dēļ metiens neizdevās un tika piedzīvots zaudējums ar 50:51.

Jau ziņots, ka A apakšgrupā Latvija zaudējas visās trīs spēlēs – 51:61 pret Serbiju, 51:53 pret Portugāli un 41:62 pret Spāniju, kā arī neveiksme tika piedzīvot astotdaļfinālā pret Beļģiju (42:48). Savukārt ceturtdaļfināla spēlē par 9.-16.vietu ar 57:52 pārspēta Nīderlandes izlase, bet sestdien mačā par 9.-12.pozīciju ar 67:54 pārspētas lietuvietes.