Latvija pret Taizemi Pasaules U-19 kausa izcīņā.

Latvietes Pasaules kausa izcīņā juniorēm tiek pie otrās uzvaras 0

Latvijas U-19 basketbolistes sestdien Pasaules kausa (PK) izcīņā, kas šogad norisinās Taizemes pilsētā Bangkokā, otrajā grupu turnīra spēlē ar 74:57 (20:13, 12:19, 20:11, 22:14) pārspēja mājinieces Taizemes izlasi.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Rezultatīvākā ar 25 punktiem Latvijas izlases rindās bija Laura Meldere, kura arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas. Tikmēr 11 punktus guva Jete Katrīna Nulle.

Spēles sākums latvietēm iesākās neveiksmīgi, jo Taizemes komanda ātri vien izrāvās vadībā ar 8:2, tomēr mača turpinājumā rezultāts kļuva neizšķirts, bet jau pēc desmit nospēlētām minūtēm vadībā ar 20:13 bija Latvijas izlase. Otrās ceturtdaļas vidū latvietes aizvien bija vadībā ar 30:20, tomēr nākamās trīs minūtes pagāja saspringtā gaisotnē, jo kopumā tika gūti vien četri punkti, kurus realizēja taizemietes. Latvijas valstsvienība atlikušajās minūtēs neguva vairāk par vienu grozu, kamēr pretinieces ar tālmetienu panāca neizšķirtu 32:32.

Trešās ceturtdaļas pirmajās trīs minūtēs aktīvākas bija taizemietes, kuras izvirzījās vadībā ar 37:34, tomēr drīz vien Latvijas izlase pārņēma iniciatīvu, panākot 47:41. Turpmākajās minūtēs veiksmīgāk darbojās Latvijas valstsvienība, pēc 30 nospēlētām minūtēm dodoties atpūtā ar 52:43. Noslēdzošajās desmit minūtēs latvietes pretiniecēm daudz cerības neatstāja, jo pēc piecām nospēlētām minūtēm pārsvars aizvien bija +11, bet trīs minūtes līdz mača beigām tika panākta jau droša vadība ar 69:53. Atlikušajā laika nogrieznī Latvijas izlase savu pārsvaru tikai palielināja un maču noslēdza ar panākumu 74:57.

Pasaules meistarsacīkstes latvietes iesāka ar 65:54 uzvaru pār Kanādas izlasi, kas šajā vecuma grupā tikušas kronētas par FIBA Amerikas zonas vicečempionēm. Tikmēr mājinieces pirmajā mačā ar 39:66 piekāpās Mozambikas izlasei.

PK A apakšgrupā latvietes spēkosies ar Taizemes, Kanādas un Mozambikas izlasēm, visām sasniedzot astotdaļfinālu. Tajā A grupas komandām būs jāspēkojas ar B grupas vienībām – Beļģiju, Ķīnu, Mali un Argentīnu.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīs pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles – astotdaļfināli, ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles.

Latvijas U-19 izlase šajās sacensībās startējusi tikai vienu reizi, kas notika 2017.gadā, kad latvietēm izdevās izcīnīt desmito vietu.