Mareks Mejeris kārtējo reizi aizsardzībā nav spējis tikt galā ar bulgāru pretspēlētāu.

Latvija izlaiž uzvaru un divu pagarinājumu trillerī kapitulē Bulgārijai 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase pirmdien 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra H grupas otrajā spēlē Botevgradā piedzīvoja zaudējumu ar 104:110 (21:22, 16:14, 26:22, 22:27, 11:11, 8:14) pret Bulgāriju.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Latvijas komandai Mārtiņš Meiers guva 27 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, Mareks Mejeris sakrāja 20 punktus, sešas atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles, Aigars Šķēle guva 15 punktus un pa sešām reizēm izcīnīja atlēkušo bumbu un rezultatīvi piespēlēja, Artūrs Mārtiņš Žagars guva 13 punktus un izcīnīja piecas bumbas zem groziem, bet Mārtiņš Laksa desmit punktiem pievienoja septiņas atlēkušās bumbas.

Mājiniekiem Dī Bosts sakrāja 26 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles, Čavdars Kostovs – 20 punktus, Stanimirs Marinovs – 16 punktus un deviņas atlēkušās bumbas, Aleksandars Jaņevs – 14 punktus un piecas atlēkušās bumbas, bet pa 11 punktiem guva Kriss Minkovs un Jordans Minčevs, kuram arī septiņas bumbas zem groziem.

Pirmos punktus Latvijai ar divpunktu metienu guva Meiers, izlīdzinot rezultātu pēc spēlētas pusminūtes – 2:2. Līdzīgā cīņā vadībā pa brīdim bija gan vienas, gan otras komandas basketbolisti, vairāk priekšā esot viesiem, kuri pēc Žagara precīza divpunktnieka panāca 18:14. Mājinieki atbildēja ar 5:0 izrāvienu, atkal nokļūstot vadībā, un uzvarēja pirmo ceturtdaļu ar 22:21.

Otrās ceturtdaļas otrajā minūtē mājinieki pirmoreiz panāca piecu punktu pārsvaru – 26:21. Ar Artūra Kuruca precīzu metienu divu punktu vērtībā, Žagara trīspunktnieku, Klāva Čavara diviem punktiem no groza apakšas un Māra Gulbja precīzu soda metienu latviešiem izdevās veikt astoņu punktu izrāvienu, sestās minūtes vidū panākot 31:28. Izdevās uzvarēt arī puslaiku – 37:36.

Rezultatīvi zem groza turpinot spēlēt Meieram, turpinājās līdzīga cīņa laukumā ar mainīgām sekmēm. Vairāk vadībā bija latvieši, kuri ar trim tālmetieniem Šķēles, Mejera un Kuruca izpildījumā, kā arī četriem Čavara punktiem minūti un 39 sekundes pirms ceturtdaļas beigām pirmoreiz spēlē panāca desmit punktu pārsvaru – 61:51. Saglabāt to neizdevās, trešo spēles nogriezni pabeidzot vadībā ar 63:58.

33.minūtē pēc Jaņeva diviem punktiem mājinieki izlīdzināja rezultātu – 67:67. Tomēr bulgāri ātri sakrāja piezīmju normu, vairākas reizes to izmantojot Žagaram. Tikmēr bulgāri sekmīgi devās caurgājienos, ko Latvijas izlases basketbolisti nespēja kavēt.

Pēc 70:71 divus tālmetienus pēc kārtas iemeta Laksa, bet pēc Mejera bumbas triekšanas grozā no augšas latvieši panāca septiņu punktu pārsvaru – 81:74. Pārkāpumu un soda metienu sacensībā spēles galotnē pārāki bija mājinieki. Pēc Meiera neprecīza otrā soda metiena pretuzbrukums un Marinova precīzs tālmetiens ar atsitienu pret vairogu uz tablo iededza neizšķirtu – 85:85. Atlikušajās 3,9 sekundēs grozu iekarot neizdevās.

Pagarinājumā “virves vilkšana” turpinājās. Mejeris pēc pāris efektīgiem un efektīviem caurgājieniem tika nosūtīts malā ar apšaubāmu piezīmi bloķētā metienā. Tomēr Kostovs neiemeta nevienu no diviem soda metieniem, bet Šķēles tālmetiens no savas laukuma puses, kas pēc pāris atsitieniem pret stīpu iekrita grozā tika izmests nedaudz par vēlu.

Otrajā pagarinājumā vadību uzreiz ieguva mājinieki, kuri no laukuma ar piecām piezīmēm dabūja nost Latvijas rezultatīvāko spēlētāju Meieru. Latviešiem nespējot uzsist piezīmi bulgāru pēdējā nepilnajā uzbrukumā, Žagars to 12 sekundes pirms mača beigām izdarīja vien, kavējot tālu Bosta trīspunktu metienu, kurš iekrita grozā, naturalizētajam spēlētājam iemetot arī soda metienu.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē latvieši piektdien savā laukumā ar rezultātu 61:62 piekāpās Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai. Savukārt bulgāri viesos ar 63:73 atzina Grieķijas pārākumu.