Robeža. Ilustratīvs attēls. Foto – LETA

Latvija sākusi “Magņitska saraksta” piemērošanu 7

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) ceturtdien noteicis ieceļošanas aizliegumu Latvijā 49 personām, kuras iekļautas Latvijas “Magņitska sarakstā”.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Par attiecīgā Saeimas šā gada 8.februāra lēmuma izpildi ārlietu ministrs informējis savā kontā sociālajā tīklā “Twitter.com”. “Magņitska saraksts” pieņemts arī Kanādā, Apvienotajā Karalistē, Lietuvā un Igaunijā. Politikas analītiķi uzskata, ka saraksta pieņemšana Baltijas valstīs var sekmēt tā ieviešanu citās ES valstīs. Parasti sarakstā iekļautajām personām valstis var piemērot sankcijas, kuras izpaužas kā liegums iebraukt kādā no sarakstu pieņēmušajām valstīm vai pieejas liegšana to finanšu sistēmai.

Krievijas advokāts Sergejs Magņitskis, darbojoties fondā “Hermitage Capital”, savulaik atklāja sistemātiskus korupcijas gadījumus Krievijas tiesībsargājošajās iestādēs – to darbinieki bija piesavinājušies valsts naudu 5,4 miljardu rubļu apmērā. Tiek uzskatīts, ka atriebjoties šīs personas iedarbinājušas savā rīcībā esošos administratīvos resursus un organizējušas jurista kriminālvajāšanu, par naudas piesavināšanos apsūdzot pašu Magņitski. Juristam pirmstiesas izmeklēšanas izolatorā tika liegta pienācīga medicīniskā aprūpe, un viņš nomira astoņas dienas pirms termiņa, kad viņš būtu bijis jāatbrīvo vai jātiesā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savulaik ASV 2012. gadā tapušajā “Magņitska sarakstā” tika iekļautas Krievijas Iekšlietu ministrijas amatpersonas, tiesneši, izmeklētāji un citas iesaistītās personas. Vēlāk sarakstam pievienotas arī tādas ietekmīgas personas kā Krievijas Izmeklēšanas komitejas vadītājs Aleksandrs Bastrikins, kā arī bijušā Krievijas Federālās drošības dienesta aģenta Aleksandra Ļitviņenko slepkavībā aizdomās turamie Andrejs Lugovojs un Dmitrijs Kovtuns. Sarakstā nesen ievietots arī odiozais Čečenijas autonomās republikas līderis Ramzans Kadirovs.