Vadims Koževņikovs grūšanā tika pie Eiropas čempionāta mazās medaļas.

Latvijai Batumi vēl viena medaļa – svarcēlājs Koževņikovs izcīna Eiropas čempionāta mazo bronzu 0

Latvijas svarcēlājs Vadims Koževņikovs piektdien Gruzijas pilsētā Batumi izcīnīja Eiropas čempionāta mazo bronzas medaļu grūšanā, bet divu disciplīnu summā ieņēma astoto vietu.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Latvijas sportistiem šis ir ļoti veiksmīgs čempionāts, jo mūsu valsts svarcēlāji līdz šim ir ieguvuši sešas medaļas – Rebeka Koha tika pie trim zeltiem (raušanā, grūšanā un summā), Ritvars Suharevs izcīnīja divas godalgas (zeltu raušanā un bronzu summā), tagad klāt nākot arī Koževņikova medālim. Bez tam godalgu krājums vēl var palielināties, jo sestdien svarā līdz 109 kilogramiem startēs arī Artūrs Plēsnieks.

Piektdien Koževņikovs svara kategorijā līdz 96 kilogramiem summā pacēla 360 kilogramus, tikai par vienu kilogramu atpaliekot no pirmā sešinieka.

Daugavpilietim neizdevās raušana, kur viņš pacēla vien 153 kilogramus, bet divi piegājieni pie 157 kilogramus smaga stieņa viņam bija nesekmīgi – vispirms viens mēģinājums netika ieskaitīts, bet otro reizi neizdevās pacelt stieni virs galvas.

Pēc raušanas Koževņikovs bija vien 15.vietā, taču grūšanā izdevās gan pakāpties augstāk, gan tikt pie mazās medaļas, kas tiek pasniegtas katrā disciplīnā atsevišķi.

Vispirms 25 gadus vecais Koževņikovs pacēla 200 kilogramus, bet pēc tam svars tika palielināts līdz 207 kilogramiem. Ar pirmo reizi viņš stieni nepievarēja, bet noslēdzošajā piegājienā smagā cīņā 207 kilogrami tika pacelti virs galvas!

Par čempionu pārliecinoši kļuva baltkrievs Jevgeņijs Cihancovs, kurš summā pacēla 400 kilogramus (178+222), sudrabu ar 378 kilogramiem (168+210) ieguva krievs Jegors Kļimovs, bet bronza par 377 kilogramiem (173+204) tika Gruzijas svarcēlājam Antonam Pļesnojam.

Rebeka Koha pirmdien tika kronēta par Eiropas čempioni svara kategorijā līdz 59 kilogramiem, nosargājot pērn izcīnīto titulu, kamēr Daniela Ivanova ieņēma 17.vietu. Savukārt trešdien Ritvars Suharevs izcīnīja bronzas medaļu svara kategorijā līdz 81 kilogramiem.

Vēl ceturtdien Armands Mežinskis svarā līdz 89 kilogramiem guva devīto vietu, kamēr Jānis Griškovs svara kategorijā līdz 102 kilogramiem ir pirmais B grupā un nodrošinājis vismaz desmito pozīciju.