Klāvs Lisovskis trasē.

Latvijai ir medaļa pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā! 0

Latvijas BMX riteņbraucējs Klāvs Lisovskis otrdien izcīnīja otro vietu Beļģijas pilsētā Zolderā notiekošajā pasaules čempionātā krūzeru M25/29 grupā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Lisovskis savā grupā uzvarēja visos trīs priekšbraucienos. Ceturtdaļfinālā viņš ieņēma otro vietu, bet pusfinālā atkal bija labākais.

Finālā latvietis izvirzījās vadībā, tomēr trešās taisnes beigās pieļāva kļūdu. Tas ļāva viņu apsteigt nīderlandietim Robinam van der Kolkam. Tikmēr Lisovskis finišēja otrajā vietā, tiekot pie godalgas.

Pusfinālā šajā grupā iekļuva arī Roberts Treimanis, kuram līdz finālam pietrūka viena vieta.

Savukārt no Latvijas M17-24 grupas sportistiem vistālāk aizkļuva smiltenietis Renārs Auga. Arī viņam izdevās uzvarēt visus priekšbraucienus, kam sekoja divas otrās vietas pirmajos izslēgšanas braucienos. Pusfinālā Auga bija trešais, bet lielajā finālā Latvijas sportists finišēja septītajā vietā.

Tikmēr 12 gadus veco krūzeru braucēju grupā pusfinālu sasniedza Oskars Mežraups. Cīņā par iekļūšanu finālā Mežraups savā pusfināla braucienā finišēja sestajā vietā.

Latviju krūzeros pārstāvēja kopumā deviņi sportisti.

BMX sacensībās krūzeru klases braucēji startē ar velosipēdiem, kuriem ir lielāks riteņu diametrs nekā ierastajās BMX klasēs.

Trešdien sacensības aizvada arī jaunāko grupu sportisti puišu un meiteņu grupās. Čempionāta kulminācija būs svētdien, kad trasē dosies elites sportisti.