Latvijas apmelotāji izgāzušies 0

Krievijas telekanāla “TV Centr” sagatavotajā sižetā par Maskavā sarīkoto izstādi “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” stāsts par nacistu izveidoto Salaspils nometni ilustrēts ar 1901. gada fotogrāfiju no angļu – būru kara laikiem.

Reklāma
Reklāma

 

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Nav gan skaidrs, vai šis foto kā apsūdzība Latvijai izmantots arī pašā izstādē.

Izstāde Krievijas Mūsdienu vēstures muzejā, kas sarīkota ar prokremliskā fonda “Vēsturiskā atmiņa” un tā vadītāja Aleksandra Djukova atbalstu, kā zināms, jau izpelnījusies Latvijas Ārlietu ministrijas asu nosodījumu kā ļaunprātīga vēstures falsifikācija; dezinformējošs un klaji propagandas nolūkos veidots pasākums. Djukovs un viņa vadītais fonds ļoti aktīvi nodarbojas ar savu falsifikāciju reklamēšanu Krievijā un janvārī “Vēsturiskajai atmiņai” izdevās panākt arī ASV vēstnieka Maskavā Maikla Makfola vizīti izstādē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr 29. janvārī telekanāla “TVC” raidījumā “Notikumu centrā ar Annu Prohorovu” iekļautais sižets par “Aizvesto bērnību” kļuvis par kuriozu, kas uzjautrinājis pat interneta blogerus Krievijā. Raidījumā izskanēja absurdas apsūdzības Latvijai un latviešiem – tika stāstīts, ka Otrā pasaules kara gados Latvijas un Krievijas, kā arī Baltkrievijas pierobežas rajonos “latviešu zonderkomandas ne tikai vienkārši nogalināja desmitiem tūkstošu cilvēku – tur notika īstas krievu un baltkrievu bērnu medības”. Salaspils nometnē esot gājis bojā līdz pusmiljonam cilvēku, bet “bērnus nosita ar šauteņu laidēm, kad mazuļi mira, bendes smējās”. Salaspils nometne esot bijusi bērnu slepkavošanas un asins nolaišanas vieta, bet izdzīvojušos “latviešu kulaki” ņēmuši uz savām saimniecībām nostrādināšanai kā vergus.

Taču ne jau iepriekš teiktais piesaistīja blogeru uzmanību. Sižetā par krievu bērnu mocīšanu Salaspils nometnē, īsi pirms Djukovs sāk skatītājus iepazīstināt ar izstādi, tiek demonstrētas vairākas šokējošas fotogrāfijas, vienā no kurām redzams izģindis bērns.

 

Grūti teikt, no kurienes nākušas pārējās ilustrācijas, taču attiecīgā fotogrāfija ir atrodama pat “Vikipēdijā”, kur skaidri norādīts, ka izģindušais bērns ir Lizija van Zīla no Blumfonteinas koncentrācijas nometnes, kurā angļi ieslodzīja būru cīnītāju ģimenes locekļus Otrā būru kara (1899 – 1902) laikā. Meitene nomira no bada un tīfa 1901. gada 9. maijā un foto tiek datēts ar minēto gadu.

 

Šis nav pirmais gadījumus, kad Krievijā pretlatviskas propagandas “krāsu sabiezināšanai” nekaunās izmantot vizuāli efektīgas fotoliecības, kurām nav sakara ar Latviju. 2006. gada vasarā Maskavas politiskās literatūras izdevniecība “Evropa” laida klajā dokumentu krājumu “Latvija nacisma jūgā”, kura misija tāpat bija “atmaskot” latviešu briesmu darbus nacistu varas gados. Arī šīs grāmatas vāku rotāja novājējušu koncentrācijas nometnes ieslodzīto foto. Lasītājam bija jāsaprot, ka tie ir Salaspils nometnē mocītie un badinātie, taču patiesībā vēsturniekiem labi pazīstamā fotogrāfija bija uzņemta 1945. gada 16. aprīlī Buhenvaldē piecas dienas pēc tās atbrīvošanas.

Reklāma
Reklāma

Jāpiebilst, ka fonds “Vēsturiskā atmiņa” izstādi “Aizvestā bērnība: 1943 – 1944. Uz Latviju aizdzīto bērnu liktenis” grasās vest izrādīšanai arī Rīgā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.