Valters Zviedris (no kreisās) un Garijs Rožkalns ar komandu sacensībās izcīnīto “Legend Cars” finālsacensību kausu.

Latvijas autosportistiem panākumi “Legend Cars” finālsacīkstēs Lasvegasā 0

Latvijas autosportisti Valters Zviedris un Garijs Rožkalns aizvadītās nedēļas nogalē veiksmīgi startēja “Legend Cars” finālsacensībās azartspēļu mekā Lasvegasā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 192

Zviedris “Semi-Pro” klases ieskaitē izcīnīja otro vietu, bet Rožkalns šajā pat klasē palika uzreiz aiz goda pjedestāla. Tiesa, sezonas kopvērtējumā Rožkalns šajā klasē izcīnīja augsto otro vietu.

“Las Vegas Motor Speedway” autotrasē notikušajās sacensībās Zviedris savā kvalifikācijas grupā izcīnīja pārliecinošu uzvaru, kamēr trešo rezultātu uzrādīja Rožkalns, kurš tautietim zaudēja 12,1 sekundi. Apkopojot abu grupu kvalifikācijas rezultātus, Zviedris bija izcīnījis pirmo starta vietu, bet Rožkalns piekto.

Svētdienā norisinājās sacensību finālbrauciens, kurā abiem latviešiem izdevās labs starts, taču drīz vien sacīkstes tika apturētas, jo izrādījās, ka Zviedris veicis pāragru startu. Latviešu sportists saņēma sodu un atkārtotajā braucienā bija spiests startēt no otrās pozīcijas.

Atkārtotais starts neizdevās tik labi kā plānots un Zviedrim nācās atkrist uz piekto pozīciju. Turpinājumā viņš apdzina vairākus konkurentus, līdz noslēdzošajā aplī Zviedris apsteidza arī otrajā vietā esošo Kārteru Vīdonu.

Par sacensību uzvarētāju kļuva Konors Mosaks, kuram Zviedris zaudēja 2,6 sekundes, savukārt Rožkalns no uzvarētāja atpalika 10,5 sekundes.

“Sacīkstes bija aizraujošas ar daudz apdzīšanām. Bija interesanti sacensties ar amerikāņu braucējiem. Paldies vienai no labākajām ASV komandām “860 Motorsports”, kas sagatavoja man automašīnu šīm sacīkstēm.

Komanda bija ļoti atsaucīga un atbalstoša. Es to nebūtu varējis sasniegt bez viņu palīdzības,” pēc sacīkstēm sacīja Zviedris, kurš finālā uzrādīja labāko apļa laiku.

“Nedēļas nogalē sākās labi – sastrādājāmies ar komandu un ar katru treniņu sesiju braucu arvien ātrāk, un dienas beigās jau biju viens no ātrākajiem “Semi-Pro” klasē. Nezinu, kādu kļūdu pieļāvām ar komandu, bet diemžēl, sākot jau no kvalifikācijas, mans apļa laiks bija divas sekundes sliktāks kā treniņos. Meklējām problēmu regulējumos, bet diemžēl neatradām. Finālā braucu uzreiz aiz līderiem, bet diemžēl trūka ātruma, lai turētos viņiem līdzi. Neskatoties uz to, esmu apmierināts ar sezonas rezultātu un vēlos pateikt lielu paldies visiem, kas man palīdzēja un atbalstīja,” bilda Rožkalns.

Zviedris piedalījās arī prestižākās – “Pro” klases finālā, kur latviešu sportists startēja no pašām beigām, taču 20 sportistu konkurencē izcīnīja augsto septīto vietu, uzvarētājam Rasmusam Eriksonam zaudējot 21 sekundi.

Tāpat abi Latvijas autosportisti kopā ar Zviedrijas pārstāvjiem izcīnīja uzvaru komandu ieskaitē, kurā sacentās vispasaules braucēji pret ASV sportistiem.

Pērn “Legend Cars” finālsacensības notika Somijā, kur Zviedris “Semi-Pro” klasē bija ceturtais, bet Rožkalns piektais.

“Legend Cars” automašīnas kopš 1992.gada tiek ražotas ASV. To virsbūvēm par prototipu tiek izmantotas ASV pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados ražotās “Ford Sedan”, “Chevrolet Coupe” un “Dodge Sedan” automašīnas, kas aprīkotas ar “Yamaha” 140 zirgspēku motocikla dzinējiem. Mašīnu maksimālais ātrums ir līdz pat 200 kilometriem.