Latvijas basketbola izlase Kijevā ar vajadzīgo pārsvaru uzvar Ukrainu 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase svētdien Kijevā 2019.gada Pasaules kausa (PK) kvalifikācijas cikla pirmā posma noslēdzošajā mačā ar 93:71 (16:12, 25:22, 32:18, 20:19) uzvarēja Ukrainu.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Lai arī Latvija jau pirms šī mača bija nodrošinājusi iekļūšanu atlases nākamajā kārtā, tai pārliecinošais panākums pār Ukrainu ir ļoti svarīgs, jo nodrošinājis pārsvaru arī divu spēļu summā. Ja otrajā posmā šīm komandām būs vienāda bilance, augstākā vietā atradīsies tieši Latvija. Abu komandu pirmajā spēlē Rīgā ukraiņi izcīnīja uzvaru ar 14 punktu pārsvaru (82:68).

Otrajā mačā pēc kārtas Latvijas izlases sastāvā rezultatīvākais bija Jānis Strēlnieks, kurš guva 26 punktus un veica arī deviņas rezultatīvas piespēles. Savukārt pa 16 punktiem guva Mārtiņš Meiers un Rihards Lomažs.

Latvijas izlase šo maču sāka ļoti apņēmīgi, jo pēc Strēlnieka precīzā divpunktnieka tablo pirmās ceturtdaļas viducī vēstīja jau 14:5. Neilgu laiku valstsvienībai izdevās noturēt deviņu punktu vadību, tomēr kopumā ukraiņi spēles gaitu bija izlīdzinājuši, bet pirmās desmit minūtes Latvija noslēdza ar četru punktu vadību (16:12).

Spēlei turpinoties, laukumā dominēja līdzvērtīga cīņa. Otro ceturksni Latvija gan neiesāka diez ko veiksmīgi, bet pēc Vjačeslava Bobrova metiena rezultāts sešas minūtes līdz pirmā puslaika beigām kļuva vairs tikai 22:21. Uzreiz pēc tam trejaci gan trāpīja Ojārs Siliņš, Latvijas uzbrukumam atkal nedaudz atgūstoties un pēc diviem precīziem Dāvja Bertāna soda metieniem panākot 32:27.

Ukraiņi gan pēc tam deficītu samazināja līdz diviem punktiem, tomēr pēc tam sekoja 9:0 izrāviens, kas ļāva iegūt drošu vadību, bet lielajā pārtraukumā Latvija devās ar septiņu punktu pārsvaru – 41:34.

Latvijas izlasei padevās lieliska trešā ceturtdaļa, kurā ar teicamu Strēlnieka un citu spēlētāju sniegumu izdevās veikt atrāvienu un pirms ceturtā ceturkšņa iegūt vairāk nekā 20 punktu pārsvaru. Ukrainas valstsvienība tikmēr laukumā regulāri izskatījās diezgan apjukusi.

Viesi turpinājumā arī noturēja pārliecinošu uzvaru. Lai arī noslēdzošajā ceturtdaļā ukraiņi centās samazināt rezultāta starpību, kas ļautu cerētu uz pārākumu divu spēļu summā, viņiem tas neizdevās, jo spēles beigās atkal vairāki veiksmīgi uzbrukumi izdevās tieši Latvijai. Līdz ar to Latvijas valstsvienība izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru ar 93:71.

Kā vēstīts, ceturtdien Latvijas izlase Stokholmā PK kvalifikācijas cikla mačā ar rezultātu 82:72 savā laukumā uzvarēja Zviedriju, tādējādi nodrošinot vietu atlases nākamajā kārtā, kur tai pretī stāsies Spānija, Slovēnija un Melnkalne. Cīņā pret Zviedrijas basketbolistiem 27 punktus iemeta Strēlnieks.

Otrajā posmā tiks ņemti līdzi arī pirmā posma rezultāti mačos pret Turciju un Ukrainu. Pasaules kausam kvalificēsies otrā posma grupas trīs spēcīgākās vienības.

Latvijas komandas rēķinā šajā ciklā ir uzvara un zaudējums pret Turciju (73:85 un 79:70), divas uzvaras pār Zviedriju (82:73 un 82:72) un zaudējums Ukrainai (68:82). Savukārt ukraiņi kvalifikācijas turnīru sāka ar uzvaru pret Zviedriju (84:76), tad sekoja zaudējums Turcijai (60:67), bet pēc tam tika svinēta uzvara pret Latviju. Tālāk ukraiņi ar 77:66 apspēlēja zviedrus, bet vēlreiz zaudēja turkiem (66:80).

Pasaules kausa kvalifikācijas B apakšgrupā ar četrām uzvarām sešās spēlēs pirmā pagaidām ir Latvija, kam ar trim panākumiem piecos mačos seko Turcija. Trešā ar trim uzvarām sešās spēlēs ir Ukraina, kamēr Zviedrijai ir četri zaudējumi piecās cīņās.

Tāpat šovakar plkst.18 savā starpā spēkosies Turcija un Zviedrija.