Baltijas kausa izcīņas spēle futbolā Rīgā starp Latvijas un Igaunijas izlasēm, 02.06.2018.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Latvijas futbola izlase Pātelainena debijā Baltijas kausa mačā uzvar Igauniju 0

Latvijas futbola izlase, pie valstsvienības stūres debitējot Miksu Pātelainenam, rekonstruētajā Daugavas stadionā Baltijas kausa mačā sestdien ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Igauniju.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42

Latvijas izlases labā vārtus guva Jānis Ikaunieks, kuram šis bija trešais precīzais sitiens valstsvienības rindās.

Pirmajā Baltijas kausa mačā Igaunijas futbola izlase trešdien Rakverē ar 2:0 pārspēja Lietuvu.

Baltijas kausa ieguvēja tiks noskaidrota otrdien, kad Latvija viesosies pie Lietuvas.

Baltijas kausa izcīņa ir vecākais starptautiskais futbola turnīrs Eiropā, un tieši Latvijas izlase uzvarējusi iepriekšējos trijos turnīros. Tā ar 12 trofejām ir šo sacensību titulētākā valstsvienība. Lietuva tikmēr Baltijas kausu ieguvusi 11 reizes, kamēr Igaunija – trīs.

Spēles pirmajā desmitminūtē vairāk bumbu kontrolēja laukuma saimnieki, kuriem bija pa pāris labām iespējām atklāt mača rezultātu, taču Artūrs Karašausks un Valērijas Šabala savus momentus nerealizēja. Tikmēr igauņi centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču visi pretinieku centieni apdraudēt Latvijas izlases vārtus tika neitralizēti.

Puslaika otrajā pusē Igaunijas futbolisti centās pārņemt iniciatīvu, kas uz brīžiem arī viņiem izdevās, tomēr liels spiediens uz Latvijas izlases vārtiem netika izdarīts. Deviņas minūtes pirms puslaika beigām pa kreiso malu Igaunijas izlases soda laukumā ielauzās Karašausks, tomēr viņa piespēlēto bumbu pārtvēra Igaunijas valstsvienības vārtsargs Matvejs Igonens.

Trīs minūtes pirms puslaika beigām Vitālijs Jagodinskis norībināja Igaunijas izlases vārtu pārliktni, pēc tam sekojot viesu bīstamam pretuzbrukumam, kas noslēdzās ar sitienu pāri mājinieku cietoksnim.

Arī otrā puslaika sākumā Latvijas futbolisti centās kontrolēt cīņas gaitu, kā rezultātā desmitajā minūtē Jānim Ikauniekiem padevās labs sitiens no soda laukuma robežas, bumbai noripojot gar vārtiem. Pēc ilgiem centieniem spēles 70.minūtē tika atklāts rezultāts, Ikauniekam izceļoties ar skaistu tālsitienu no soda laukuma stūra.

Pēc zaudētajiem vārtiem Igaunijas futbolisti centās apdraudēt Latvijas izlases vārtu drošību, taču mājiniekiem izdevās noslāpēt pretinieku ofensīvu. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Vaņins pēc izcila tālšāviena glāba Latvijas izlasi no zaudētiem vārtiem, bet spēles pēdējā desmitminūtē Latvijas futbolistiem izdevās nosargāt savas pozīcijas un izcīnīt uzvaru.

Kā vēsta Latvijas Futbola federācija, pirmo futbola spēli atjaunotajā Daugavas stadionā klātienē skatījās 4251 līdzjutējs.

Trešdien valstsvienības treniņnometnei pievienojās pussargi Aleksejs Višņakovs, Dmitrijs Hmizs un Vitālijs Rečickis, kuram šis ir pirmais izsaukums uz izlasi.

Tikmēr savainojums piemeklējis citu potenciālo debitantu Vjačeslavu Isajevu, kurš līdz ar to atgriezies virslīgas līdervienības RFS rīcībā. Tāpat treniņnometni atstāja uzbrucēji Dāvis Ikaunieks un Vladislavs Gutkovskis, kurus nolemts pietaupīt, lai neatsvaidzinātu traumas.

Izsaukumu uz izlasi pēc pusotra gada pārtraukuma izpelnījies “Liepāja”/”Mogo” uzbrucējs Artūrs Karašausks, kuram bija konflikts ar iepriekšējo valstsvienības stūrmani Aleksandru Starkovu, tāpēc durvis uz nacionālo komandu viņam bija slēgtas.

Tāpat uz valstsvienību izsaukts pussargs Vladimirs Kamešs, kurš pagājušajā nedēļā palīdzēja Krasnojarskas “Jeņisej” komandai pirmo reizi vēsturē izcīnīt ceļazīmi uz Krievijas premjerlīgu. Arī šis futbolists pirms tam nebija starp Starkova favorītiem, lai arī stabili spēlēja Krievijas pēc spēka otrajā līgā.

Savukārt no iepriekšējiem sasaukumiem valstsvienībā nav tādu futbolistu kā Oļega Laizāna, Dāvja Indrāna, Ņikitas Koļesova, Jevgeņija Kazačoka un Roberta Uldriķa.

Atšķirībā no citām reizēm šoreiz sasaukumā nav arī Polijā spēlējošā vārtsarga Pāvela Šteinbora, kuram esot neliela muguras trauma, kamēr uzbrucējs Deniss Rakels pats izvēlējies nepārstāvēt izlasi, jo viņš devies atvaļinājumā ar ģimeni.

Tikmēr Igaunijai Baltijas kausā nepalīdz UEFA Čempionu līgas finālā spēlējušās Anglijas premjerlīgas komandas “Liverpool” aizsargs Ragnārs Klavans.

Latvijas futbolisti šonedēļ uzsāka treniņus jaunā galvenā trenera Miksu Pātelainena vadībā Bez Baltijas kausa mačiem Latvijai 9.jūnijā paredzēta pārbaudes spēle savā laukumā pret Azerbaidžānu.

Jau ziņots, ka Latvijas nacionālās izlases galvenais treneris Pātelainens par saviem palīgiem ir izraudzījies Skotijas speciālistu Gordonu Jangu, kurš pašlaik ir dzimtenes otrās līgas komandas “Falkirk” galvenā trenera asistents, kamēr no Latvijas treneriem tas ir Mareks Zuntners no “Liepājas”/”Mogo” un Aleksandrs Koliņko, kurš strādā citā pašmāju klubā RFS.

Ar Pātelainenu noslēgta vienošanās līdz gaidāmā UEFA Nāciju līgas turnīra beigām. Ja Latvijas izlase savā apakšgrupā iegūs pirmo vietu, līgums tiks automātiski pagarināts līdz 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra beigām.