Latvijas izlases futbolisti Deniss Rakels (no kreisās) un Artūrs Karašausks priecājas par gūtajiem vārtiem pret Kazahstānu.

Latvijas futbola vilki Kazahstānā spēlē neizšķirti 0

Latvijas futbola valstsvienība jeb “11 vilki” ceturtdien UEFA Nāciju līgas piektajā mačā viesos nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar Kazahstānas izlasi.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Britu pulkvedis: “Viņš blefo par kodolieročiem. Jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo ​​labāk” 140

Latvijas izlases labā vārtus guva Deniss Rakels, kuram tas bija pirmais precīzais sitiens valstsvienības kreklā, bet Kazahstānas rindās izcēlās Gafuržans Sujumbajevs.

Astanā, kur norisinājās spēle, ceturtdien bija -10 grādu sals, taču mačs notika “Astana Arena” stadionā, kam ir jumts un mākslīgais segums, līdz ar to futbolistiem salt nenācās.

Spēles ievadā abas komandas centās iegūt kontroli pār bumbu, kas labāk padevās kazahiem. Pirmā bīstamā situācija šajā mačā bija 24.minūtē, kad no distances sita mājinieku kapteinis Bauiržans Isamhans, taču uzdevumu augstumos bija Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins. Pāris minūtes vēlāk laimi no distances iemēģināja arī Andrejs Cigaņiks, taču viņa spēcīgais sitiens tika bloķēts.

Mača rezultāts tika atklāts 37.minūtē, kad pēc vairākiem mājinieku uzbrukumiem precīzs no soda laukuma robežas bija Gafuržans Sujumbajevs. Kad līdz puslaika beigām bija palikušas četras minūtes, Isamhans no desmit metriem sita pāri vārtiem, tikai veiksmei glābjot latviešus no nonākšanas iedzinējos ar 0:2. Nepilnas divas minūtes vēlāk Artūrs Karašausks sita zem pārliktņa, bet pretinieku vārtsargs Nenads Eričs pārcēla bumbu pāri vārtiem.

Otrā puslaika ievadā, 48.minūtē pēc stūra sitiena Rakels izlīdzināja rezultātu. Vispirms bumba nonāca Kaspara Dubras rīcībā, kurš piespēlēja Igoram Tarasovam, bet tas ar galvu bumbu pāradresēja Rakelam, jēkabpilietim no tuvas distances triecot bumbu pretinieku vārtos. Septiņas minūtes vēlāk bīstami sita pretinieku futbolists Bauržans Turisbeks, bet viņa raidītā bumba lidoja pāri Vaņina sargātajam cietoksnim.

Spēles 60.minūtē traumas dēļ laukumu pameta Karašausks, tādējādi bija nepieciešams veikt piespiedu maiņu, spēlē iesaistoties Ritvaram Ruginam. Astoņas minūtes vēlāk Eričs tālu izgāja no vārtiem, Robertam Savaļniekam izdarot ļoti tālu sitienu, kas gan nebija precīzs.

Puslaika turpinājumā mājinieki veidoja vairākus uzbrukumus, taču otrreiz pārspēt Vaņinu viņiem neizdevās. Tikmēr Latvijas futbolisti centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, bet mača nogalē lielāko daļu laika pavadīja savā laukuma pusē, cenšoties izturēt pretinieku spiedienu.

Latvijas izlase dalību UEFA Nāciju kausā noslēgs pirmdien viesos pret Andoru, kas ceturtdien savā laukumā negaidīti spēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar grupas līderi Gruziju. Mača rezultātu devītajā minūtē atklāja talantīgais gruzīnu pussargs Giorgi Čakvetadze, bet spēles 63.minūtē andoriešu aizsargs Kristians Martiness izlīdzināja rezultātu.

Dalību UEFA Nāciju līgā Latvijas izlase sāka ne pārāk sekmīgi, jo septembrī savās mājās cīnījās neizšķirti 0:0 ar Andoru un viesos ar 0:1 zaudēja Gruzijai, bet oktobrī savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Kazahstānu un ar 0:3 piekāpās Gruzijai.

Tikmēr Kazahstāna bez neizšķirta pret Latviju guva četrus punktus pret Andoru (1:1 un 4:0), kā arī zaudēja Gruzijai (0:2).

Grupas vadībā ar 13 punktiem piecās spēlēs ir Gruzija, kam ar sešiem punktiem seko Kazahstāna, bet Latvija un Andora guvusi pa trim punktiem.

Gruzija jau nodrošinājusi uzvaru grupā un nākamajā gadā varēs cīnīties par pirmo vietu D divīzijā un ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.

FIFA rangā Gruzija ir 92.vietā, Kazahstāna ieņem 117.pozīciju, Latvija atrodama 132.vietā, bet Andora ir pozīciju zemāk.

UEFA Nāciju līgā izlases pēc ranga ir sadalītas četrās divīzijās, Latvijai spēlējot vājākajā no tām jeb D divīzijā. Tajā ir četras grupas, katrā pa četrām vienībām, tām līdz novembra beigām aizvadot divu apļu turnīru. Grupu uzvarētāji savukārt vēlāk noskaidros divīzijas labāko komandu, kura iegūs ceļazīmi uz 2020.gada Eiropas čempionāta finālturnīru.