Kaspars Saulietis

Latvijas hokeja čempionāta fināls sākas ar “Mogo” grūtu uzvaru 0

“Mogo” komanda ceturtdien “Optibet” Hokeja līgas (OHL) finālsērijas pirmajā spēlē savā laukumā grūtā cīņā ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) pārspēja iepriekšējās sezonas čempioni “Kurbads” vienību.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Sērijā līdz četrām uzvarām ar 1-0 vadībā izvirzījusies “Mogo”.

Kā jau tika prognozēts, abu komandu spēkošanās jau no pirmās minūtes bija ļoti sīva. Mača rezultātu pirmā perioda vidū atklāja Kaspars Saulietis, kurš bija precīzs no vārtu priekšas. Nepilnas četras minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Elviss Želubovskis panāca jau 2:0 mājinieku labā, bet pēc pusotras minūtes Jānis Sprukts vienus vārtus atguva.

Trešā perioda otrajā minūtē Mārtiņš Cipulis skaitliskajā vairākumā pēc skaistas izspēles panāca neizšķirtu, metot vārtos no asa leņķa, taču trīsarpus minūtes vēlāk Andrejs Lavrenovs ar raidījumu no zilās līnijas atguva “Mogo” komandai vadību. Atlikušajās 15 minūtēs vārti netika gūti, “Mogo” hokejistiem svinot uzvaru ar 3:2.

Uzvarētājiem Saulietis izcēlās ar 1+1, bet zaudētējiem divas rezultatīvas piespēles veica Juris Upītis. Saulietis piecos “play off” mačos ir guvis septiņus vārtus un divas reizes asistējis partneriem.

Finālsērijas pirmās četras spēles notiks ik pa divām dienām – sestdien abas komandas vēlreiz spēkosies “Mogo” laukumā, bet pirmdien un trešdien būs cīņas “Kurbada” hallē.

Abas komandas finālsērijā tikās arī pirms diviem gadiem, kad “Kurbada” hokejisti sērijā bija nonākuši iedzinējos ar 0-3, taču uzvarēja četras nākamās spēles un pirmo reizi vēsturē kļuva par čempioniem. Tāpat abas vienības pēc Latvijas kausa atjaunošanas trīs reizes tikās šīs trofejas izcīņas finālā, visos trīs mačos sīvā cīņā uzvarot “Mogo” komandai.

“Kurbada” hokejisti ir iepriekšējo divu sezonu Latvijas čempioni, kamēr “Mogo” virs galvas trofeju cēla pirms četriem gadiem.

Šosezon aizvadītajās sešās savstarpējās regulārā čempionāta spēlēs “Mogo” un “Kurbads” uzvaras un zaudējumus dalīja uz pusēm.

Izslēgšanas turnīrā “Mogo” pusfinālā ar 4-0 apspēlēja “Prizma” vienību, bet “Kurbads” ar 4-0 guva virsroku pār “Zemgali”/LLU.