Latvijas hokeja izlase maijā pasaules čempionātā Slovākijā.

Latvijas hokeja izlase Cīrihē sāks pret norvēģiem, beigs pret krieviem 0

Latvijas hokeja izlase 2020.gada pasaules čempionātu, kas norisināsies Šveicē, sāks 9.maijā pet Norvēģiju, bet grupu turnīru noslēgs ar maču pret Krieviju.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) ceturtdien publiskoja nākamā gada pasaules čempionāta kalendāru.

Jau iepriekš bija zināms, ka Latvijas izlase spēlēs Cīrihē, kur vispirms 9.maijā tiksies ar norvēģiem. Dienu vēlāk mūsējie spēlēs ar Kazahstānu, bet 12.maijā pretī nāks Itālija. Pirmajos trīs mačos ir lieliska iespēja ielikt labus pamatus tikšanai ceturtdaļfinālā.

Tālāk jau nāks spēcīgāki pretinieki – 14.maijā būs spēlē pret Somiju, 16.maijā pretim nāks ASV, bet 17.maijā mājiniece Šveice, šajā mačā, ļoti iespējams, arī izšķiroties mūsu izlases liktenim par tikšanu izslēgšanas spēlēs. Savukārt 19.maijā apakšgrupu turnīrs tiks noslēgts pret Krieviju.

LA.LV Aptauja

Vai Latvijas hokeja izlasei 2020.gadā Šveicē izdosies sasniegt ceturtdaļfinālu?

Vairākos iepriekšējos čempionātos Latvijas izlasei pēdējās divas grupu kārtas spēles bija divas dienas pēc kārtas, bet šoreiz pirms pēdējā mačā būs vienas dienas atpūta.

Tāpat kopš 2017.gada allaž bijis tā, ka pirmajās spēlēs pretim nāk mūsu svaru kausu pretinieki, bet “lielās” izlases seko pēc tam. Interesanti, ka līdz tam bija vairāki čempionāti, kuros pirmās trīs spēles bija tieši pret hokeja lielvalstīm.

Grupas četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā, vājākā komanda izkritīs uz pirmo divīziju, taču Latvijai tas nedraud, jo 2021.gadā viens no grupu turnīriem notiks Rīgā.

Otrā apakšgrupā Lozannā spēlēs Kanāda, Čehija, Zviedrija, Vācija, Slovākija, Dānija, Baltkrievija un Lielbritānija.

Šajā pavasarī Boba Hārtlija vadītā Latvijas izlase pasaules čempionātā Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā palika 10.vietā, grupu kārtā uzvarot Austriju (5:2), Itāliju (3:0) un Norvēģiju (4:1), bet zaudējot Šveicei (1:3), Čehijai (3:6), Krievijai (1:3) un Zviedrijai (4:5). Tiesa, pirmo reizi pasaules čempionātos, Latvijas hokejisti, spēlējot pret hokeja lielvalstīm, bija vadībā, taču pārsvaru nenosargāja. Izšķirošā cīņa par tikšanu “play off” gan bija otrā spēle turnīrā, kurā tika zaudēts šveiciešiem.

Savukārt 2018.gadā Dānijā mūsu hokejisti pirmo reizi kopš 2009.gada sasniedza ceturtdaļfinālu.