Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē piekāpjas Baltkrievijai 0

Latvijas hokeja izlase ceturtdien pārbaudes spēlē, kas notika Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra ietvaros, ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:2, 1:0) savā laukumā piekāpās Baltkrievijai.
Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā iemeta Andris Džeriņš, bet piektdien abas izlases “Arēnā Rīga” sacentīsies atkārtoti.
Spēles ievadā nedaudz pārliecinošāk uzbruka Baltkrievija un trešdaļas otrajā pusē arī atklāja rezultātu – Aleksejs Kaļužņijs ieguva ripu aizvārtē un piespēlēja to vārtu priekšā vienam esošajam Arturam Gavrusam, kurš pārspēja Edgaru Masaļski.
Otrajā trešdaļā turpinājās līdzīgs hokejs, bet Baltkrievija tās otrajā pusē pamanījās gūt vēl divus vārtus, kad izcēlās Sergejs Kosticins, kurš realizēja vēl vienu Kosticina piespēli, un Kristians Henkels. Tāpat trešdaļas otrajā pusē Ralfs Freibergs izvicināja dūres ar Andreju Kosticinu, tomēr tas nespēja vērst cīņu mājiniekiem pa labu.
Pirmos vārtus Latvija beidzot iemeta pašā trešās trešdaļas sākumā, kad Džeriņš bija precīzs pēc atkārtota metiena. Turpmākajās minūtēs Latvija izpildīja vēl vairākus ļoti bīstamus momentus, tomēr vēl vairāk pietuvoties pretiniekiem neizdevās un piedzīvoja zaudējumu.
Arī abu komandu otrā spēle piektdien sāksies plkst.19.30.
Baltkrievijas izlase Rīgā ieradusies ar 29 spēlētājiem, no kuriem 17 pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Minskas “Dinamo”.
Viesu komandas kandidātu vidū ir divi naturalizētie spēlētāji – vārtsargs Kevins Lalands un uzbrucējs Šarls Linglē -, kuri jau vairākas sezonas spēlē Minskā. Tāpat nosauktajā sastāvā ir brāļi Sergejs un Andrejs Kosticini, kuri savulaik vairākas sezonas aizvadīja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), bet šosezon pārstāvēja attiecīgi Ņižņijnovgorodas “Torpedo” un “Soči”.
No citiem KHL klubiem izlasē iekļauti arī aizsargs Dmitrijs Korobovs no Maskavas “Spartak”, kā arī uzbrucēji Aleksandrs Kitarovs, Andrejs Stass, kuri spēlēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, kā arī Jevgēņijs Koviršins no Čerepovecas “Severstaļ”.
Pieredzējušais vārtsargs Vitālijs Kovaļs šo sezonu aizvadīja Zviedrijas klubā “Vasteras”, savukārt vēl pieci spēlētāji šo sezonu aizvadīja Baltkrievijas čempionāta vienībās.
Pagājušajā nedēļā Latvijas izlase aizvadīja pirmās divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta. EHC turnīra laikā Latvija izbraukumā ar 6:4 un 4:3 pārspēja Dāniju, savukārt Baltkrievija mājās ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā un 8:1 uzvarēja Franciju.
Gatavojoties pasaules čempionātam, Latvijas izlase aizvadīs astoņas pārbaudes spēles. Bez spēlēm ar Dāniju un Baltkrieviju tā jaunnedēļ uzņems arī Vācijas izlasi, savukārt pēdējās divās pārbaudes spēlēs aprīļa un maija mijā vienība izbraukumā spēlēs ar Šveici.
Šī gada pasaules čempionāts no 6. līdz 22.maijam risināsies Krievijas pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā. Latvija spēlēs Maskavas grupā, samērojot spēkus ar Krieviju, Zviedriju, Čehiju, Šveici, Norvēģiju, Dāniju un Kazahstānu. Latvijas izlase augstākajā divīzijā būs pārstāvēta jau divdesmito gadu pēc kārtas.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu