Pārbaudes spēle hokejā, kurā tiekas Latvijas un Kanādas hokeja izlases “Arēnā Rīga”. Foto – LETA

Latvijas hokejisti zaudē Kanādai ar 0:2. Labākie Meija un Skrivenss 0

Latvijas hokeja izlase svētdien “Arēnā Rīga” pārbaudes spēlē ar rezultātu 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) piekāpās Kanādas valstsvienībai, kas gatavojas startam Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Notriektā tautumeita 6

Kanādas izlases labā vārtus guva aizsargi Marks Andrē Granjāni un Mets Robinsons, kuri ikdienā pārstāv Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komandas Minskas “Dinamo” un Maskavas CSKA. Savukārt nepārspēts Kanādas izlases vārtos palika Ufas “Salavat Julajev” ripu ķērājs Bens Skrivenss.

Latvijas izlasē par labāko tika atzīts Gints Meija, kamēr pretiniekiem šis gods tika Skrivensam.

Mača rezultātu trešajā minūtē atklāja Granjāni, kurš izdarīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, ripai pēc rikošeta ielidojot starp Elvja Merzļikina kājsargiem. Spēles sestajā minūtē pēc Meijas spēka paņēmiena pret Rīgas “Dinamo” hokejistu Karlu Stoleriju abu komandu spēlētāji pagrūstījās, taču iztika bez liekiem asumiem.

Sešas minūtes pirms pirmā perioda beigām tikai Skrivenss glāba kanādiešus no vārtu zaudējuma, kuru pretiniekiem centās sarūpēt Māris Bičevskis. Dažas minūtes vēlāk kanādiešu vārtu drošību apdraudēja arī Mārtiņš Karsums, kuram pie tālā vārtu stabiņa piespēlēja Ņikita Jevpalovs, taču arī šoreiz Skrivenss bija uzdevumu augstumos.

Otrā perioda sākumā ar diviem spēcīgiem metieniem no zilās līnijas pretinieku vārtsarga modrību pārbaudīja aizsargs Kristaps Zīle. Tiesa, ripu kanādiešu cietoksnī neizdevās dabūt, turklāt perioda vidū kanādieši guva savus otros vārtus mačā. Veiksmīgi uzbrukumam pieslēdzās rīdziniekiem pazīstamais kanādiešu aizsargs Mets Robinsons, kurš apspēlēja vairākus latviešu laukuma spēlētājus un vienatnē nonāca pret Merzļikinu, raidīdams ripu vārtos.

Tuvojoties perioda beigām, pēc Mika Indraša metiena pirmais pie atlēkušās ripas bija Miķelis Rēdlihs, taču arī viņam neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu. Minūti pirms otrās trešdaļas beigām Latvijas izlase pirmo reizi mačā tika pie iespējas spēlēt vairākumā, tomēr tas netika izmantots.

Trešā perioda pirmajā daļā krietni aktīvāki bija kanādieši, bet trešdaļas vidū par pāris bīstamiem metieniem parūpējās Lauris Dārziņš un Georgijs Pujacs. Trešdaļas turpinājumā bīstami meta arī Indrašis un Rēdlihs, kura raidīto ripu Skrivenss atvairīja ar plecu.

Nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, turklāt noraidījumu saņēma Rīgas “Dinamo” kanādiešu aizsargs Stolerijs. Spēlējot sešatā pret četriem, Latvijas hokejistiem tomēr neizdevās gūt goda vārtus, ciešot zaudējumu ar rezultātu 0:2.

Kanādas valstsvienība jau šīs nedēļas sākumā uzsāka treniņnometni Rīgā un otrdien aizvadīs vēl vienu pārbaudes spēli, tiekoties ar Baltkrieviju. Tiesa, kanādiešu rindās nav Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejistu, jo šī turnīra spēlētāji Olimpiādē nepiedalīsies.

Kamēr citas izlases piedalīsies olimpiskajās spēlēs, kas ilgs no 9. līdz 25.februārim, Latvijai februāra vidū ir ieplānots Eiropas Hokeja izaicinājuma (EIHC) turnīrā Dānijā.