Miks Indrašis guva vienīgos Latvijas izlases vārtus pirmajā pārbaudes spēlē pret Šveici.

Latvijas hokeja izlase zaudē pirmajā pārbaudas mačā pret Šveici 0

Latvijas hokeja izlase, turpinot gatavoties pasaules čempionātam, piektdien pārbaudes mačā viesos ar rezultātu 1:4 (1:0, 0:2, 0:2) piekāpās Šveicei.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Latvijas komandas sastāvā vienīgos vārtus iemeta Miks Indrašis.

Pēc pamatlaika tika aizvadīts arī papildlaiks, jo tā bija vienojušās abas komandas. Tajā vārti netika gūti. Tāpat tika izpildīti “bullīši”, kuros ar 2:0 labāki bija Latvijas hokejisti, savus izgājienus izmantojot Tomam Andersonam un Emīlam Ģēģerim.

Pamatlaikā un papildlaikā Latvijas vārtus sargāja Kristers Gudļevskis, kurš tika atzīts par labāko Latvijas izlases rindās, bet pēcspēles metienos vārtos stājās Gustavs Dāvis Grigals, kurš bija pārāks visos piecos dueļos ar pretiniekiem, tostarp pārspējot arī NHL zvaigznes Romēnu Josi, Niko Hiršeru un Kevinu Fialu.

Spēles ievadā pārsvars piederēja Šveices komandai, latviešu vārtsargam Kristeram Gudļevskim atvairot vairākus mājinieku metienus. Tomēr rezultātu devītajā minūtē atklāja tieši Latvijas izlase – ripu gar vārtiem piespēlēja Lauris Dārziņš, to tālāk palaida Rihards Bukarts, bet Indrašis to raidīja vārtos. Pēc tam abām komandām bija vēl pāris labas iespējas gūt vārtus, bet pēc pirmā perioda vadībā ar 1:0 atradās Latvija.

Pirmajā periodā gan bija arī zaudējumi, jo turpmāk mačā nepiedalījās Teodors Bļugers. Kopumā šveicieši spēlēja parupji, jo no viņu spēles cieta arī Miks Indrašis un Kristaps Sotnieks, kuri gan maču spēja turpināt.

Otrajā trešdaļā diezgan izteikts pārsvars jau piederēja Šveices hokejistiem, bet atzīstami Latvijas vārtos darbojās Gudļevskis. Tomēr cīņas 33.minūtē mājinieki panāca neizšķirtu, kad vairākumā ripas lidojuma virzienu mainīja Gregorijs Hofmans, turklāt tā atsitās pret Oskaru Cibuļski un nonāca vārtos. Savukārt jau pēc nepilnām četrām minūtēm šveicieši izvirzījās vadībā, kad pretuzbrukumā ar precīzu metienu atzīmējās Noā Rods.

Pirms noslēdzošajām 20 pamatlaika minūtēm vadībā ar 2:1 atradās Šveice, bet trešā perioda ievadā Latvija neizmantoja lielo vairākumu, turklāt mirkli pēc tam mājinieki trāpīja pa vārtu stabu. Piecatā pret trijiem dabūja uzspēlēt arī šveicieši, bet Latvija šo mazākumu izturēja. Mūsējiem tā arī neizdevās atspēlēties, turklāt priekšpēdējām minūtē Šveice raidīja ripu jau tukšos Latvijas vārtos, izceļoties Lukasam Frikam.

Savukārt 39 sekundes pirms pamatlaika beigām Vensāns Praplāns pēc cīņas vārtu priekšā panāca 4:1, kad Gudļevskis jau bija atgriezies vārtos. Pašās beigās starp abām komandām vēl izcēlās asumi, jo netīri tika nospēlēts pret Rodrigo Ābolu.

Otrā spēle starp abām komandām ir paredzēta sestdien.

Abas izlases savā starpā tiksies ar pasaules čempionātā, aizvadot maču 12.maijā.