Latvijas sieviešu basketbola izlase.

Latvijas izlase turpinās Eiropas čempionātu izslēgšanas spēlēs 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien pēc Lielbritānijas uzvaras nodrošināja vietu Eiropas čempionāta izslēgšanas turnīrā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Lielbritānija Rīgā A apakšgrupas mačā ar rezultātu 68:54 (19:14, 16:10, 9:21, 24:9) pārspēja Ukrainu, kas piedzīvoja trešo zaudējumu turnīrā un noslēdza dalību meistarsacīkstēs.

Ukrainas izlase maču iesāka ar katastrofālu precizitāti no perimetra, grozam garām aizmetot savus pirmos 22 tālmetienus. Tas Lielbritānijai ļāva iekrāt 13 punktu pārsvaru, kas gan otrā puslaika vidū tika sadzēsts. Turpinājumā norisinājās sīva cīņa par vadību līdz ceturtās ceturtdaļas vidū britu basketbolistes vēlreiz atrāvās un iekrāja 13 punktu pārsvaru (62:49). Ukrainas basketbolistes ceturtdaļas otrajā pusē neatspēlējās, Lielbritānijai svinot uzvar.

Lielbritānijas izlasē rezultatīvākā ar 22 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Temi Fagbenle, bet pretiniecēm 21 punktu guva Aļina Jagupova.

Ukrainas basketbolistes šajā mačā realizēja vien trīs no 34 tālmetieniem.

Plkst.18.30 Latvijas izlase spēkosies ar Spāniju.

A grupas kopvērtējumā vadībā ar divām uzvarām divās spēlēs ir Spānija, tālāk ar diviem panākumiem trīs cīņās seko Lielbritānija, viena uzvara divos mačos ir Latvijai, kamēr Ukraina cietusi trīs zaudējumus.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka turnīra pirmajā mačā Latvija ceturtdien ar 60:74 zaudēja Lielbritānijai, bet piektdien ar 82:74 pārspēja Ukrainu. Tikmēr Spānija uzvarējusi abās aizvadītajās cīņās – 95:77 pret Ukrainu un 67:59 pret Lielbritāniju.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.