AFP/LETA

Latvijas izlases nākamie pretinieki Šveice izglābjas pret dāņiem 0

Latvijas hokeja izlases nākamā pretiniece Šveices valstsvienība Krievijā notiekošā pasaules čempionāta A apakšgrupas mačā otrdien izglābās no zaudējuma Dānijai.
Šveice bija pārāka pagarinājumā ar 3:2 (0:2, 0:0, 2:0, 1:0), tiekot pie savas pirmās uzvaras turnīrā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Šveice šo pasaules čempionātu pirms tam sākusi vāji, ciešot zaudējumus pret potenciāli vājākām pretiniecēm, jo pirms tam tā pēcspēles metienos ar 2:3 piekāpās Kazahstānai, bet pēc tam papildlaikā ar 3:4 zaudēja arī Norvēģijai.
Savukārt otrdien Šveice jau pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar 0:2, kad dāņu labā pa reizei izcēlās Frederiks Storms un Nikolajs Ēlers. Tomēr 50.minūtē viens no šveiciešu pazīstamākajiem hokejistiem Janiks Vēbers rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, tādējādi atjaunojot intrigu mačā. Šveice turpināja uzbrukt, kas vainagojās panākumiem, jo 58.minūtē Nino Nīderreiters līdzsvaroja rezultātu.

Pamatlaikā uzvarētājs tā arī netika noskaidrots, tāpēc cīņa turpinājās pagarinājumā. Šveice tajā panāca uzvaru, jo 52 sekundes pirms beigām panākumu nesošos vārtus guva Ēriks Blūms.

Šveices nākamais mačs trešdien pēcpusdienā būs tieši pret Latviju, kas pirmajās trijās spēlēs arī guvusi divus punktus, taču piedzīvojusi zaudējumus pret potenciāli spēcīgākiem pretiniekiem – Zviedriju, Čehiju un Krieviju.
Vēlāk plkst.20.15 šajā apakšgrupā savstarpēju maču aizvadīs Kazahstāna un Norvēģija.

A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar astoņiem punktiem trīs mačos ir Čehija, bet no tās par diviem punktiem atpaliek Krievija. Pie pieciem punktiem tikusi Zviedrija, bet pa četriem ir Šveicei un Dānijai. Savukārt divus punktus izcīnījušas Kazahstāna, Norvēģija un Latvija.

Tikmēr B apakšgrupā pie pārliecinošākas uzvaras otrdien tika Vācija, kas ar 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) pārspēja Slovākiju.
Lai gan vācieši pirmajā trešdaļā nonāca iedzinējos ar 0:1, kad izcēlās slovāks Peters Cehlāriks, nākamajos divos periodos viņi atbildēja ar pieciem bezatbildes vārtiem.

B apakšgrupas kopvērtējumā līderi ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem trīs spēlēs ir Kanāda un Somija, kam ar sešiem punktiem seko Slovākija. Ceturtā ar četriem punktiem ir Vācija, no kuras par punktu atpaliek ASV, bet pie diviem punktiem tikusi Francija. Astoņu komandu tabulu noslēdz Ungārija un Baltkrievija, kas pie punktiem šajā pasaules čempionātā vēl nav tikušas.