Latvijas kalnu riteņbraucējai Žibasai ceturtā vieta Pasaules kausā junioriem 0

Latvijas kalnu riteņbraucēja Paula Žibasa sestdien Itālijā izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa junioru sacensībās nobraucienā.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Sacensībās ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja austriete Valentīna Hēla, kura distanci veica četrās minūtēs un 43,057 sekundēs.

Otro vietu izcīnīja amerikāniete Anna Ņūkirka, bet trešā bija norvēģiete Mille Junseta. Žibasa uzvarētājai zaudēja 20,517 sekundes, bet otrā vieta bija vien 3,161 sekundes attālumā.

Finālsacensībās piedalījās desmit riteņbraucējas.

Piektdien kvalifikācijas sacensībās Žibasa izcīnīja otro vietu.

Sezonas pirmajos divos posmos Žibasa izcīnīja ceturto un otro vietu. Kopvērtējumā pēc četriem posmiem viņa ar 60 punktiem ieņem ceturto vietu, bet pārliecinoša līdere ar 240 punktiem ir Hēla.

Pērn Žibasa startēja trijos Pasaules kausa posmos. Divos no tiem jaunā sportiste uzvarēja, bet noslēdzošajā ieņēma otro vietu. Pasaules čempionātā Austrālijā Latvijas kalnu riteņbraucēja piedzīvoja kritienu un finišēja piektajā vietā.

Žibasa, kura ikdienā dzīvo un treniņus aizvada Austrijā, pērn tika izvirzīta Latvijas gada labākās jaunās riteņbraucējas balvai.

Svētdien Pasaules kausa posma sacensībās olimpiskajā krosā (XCO) startēs Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms.