Publicitātes foto

Latvijas lauksaimniekus aicina piedalīties starptautiskā aptaujā par pākšaugu audzēšanu 0

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauksaimniecības fakultātes zinātnieki aicina Latvijas lauksaimniekus sniegt viedokli un dalīties pieredzē aptaujā par pākšaugu audzēšanu, lai noskaidrotu lauksaimnieku pieredzi pākšaugu audzēšanā dažādās Eiropas valstīs, aģentūru LETA informēja mācībspēka pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

LLU Komunikācijas un mārketinga centra komunikācijas vadītāja Lana Janmere minēja, ka īpaši aptaujā aicināti piedalīties sojas un lauku pupu audzētāji.

Iegūtā informācija tiks izmantota padomu un ierosinājumu sagatavošanā politikas veidotājiem par dažādiem līdzekļiem un politiku olbaltumvielu pašpietiekamības panākšanas nolūkā Eiropā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aptauja par pākšaugu audzēšanas pieredzi plānos koncentrēties uz soju, kas ir pieprasīta lopbarības industrijā, kā arī lauka pupām, jo tās ir pielāgojušās aukstākiem klimatiem, kuros soja ne vienmēr spēj augt.

Aptaujas dalībniekiem jāatbild uz vispārīgiem jautājumiem par saimniecību un pākšaugu audzēšanu, kuriem sekos atsevišķi jautājumi par soju un lauka pupām, kā arī pāris izvēles jautājumi par lauksaimniecības praksi saimniecībā un pašiem.

Aptaujas aizpildīšana ilgst aptuveni 20-30 minūtes, taču to aizpildīšanas procesā iespējams saglabāt un pabeigt vēlāk.

Aptauja tiek organizēta starptautiskā projektā LegumeGap “Augu olbaltumvielu ražošanas produktivitātes un ilgtspējības palielināšana Eiropā” (SusCrop ERA-NET), kuru kopš 2019.gada īsteno LLU Lauksaimniecības fakultātes zinātnieki. Visas projekta aktivitātes tiek organizētas sadarbībā ar deviņiem partneriem no Somijas, Vācijas, Polijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas un Lielbritānijas.

Projektā trīs gadu laikā paredzēts identificēt lauka pupu un sojas šķirņu potenciālu un optimālo lauksaimniecības praksi. Zinātnieki izvērtēs, kā panākt samazinātu ražas svārstīgumu un proteīnu iztrūkumu Eiropas Savienības līmenī, optimizējot pākšaugu ražošanas ekoloģisko potenciālu.