Latvijas izlases basketbolistes Eiropas čempionāta spēlē cīnās pret Spāniju.

Latvijas meitenes līdz pēdējai sekundei cīnās par uzvaru pret Eiropas čempionēm 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase svētdien Rīgā Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē ar rezultātu 56:59 (17:17, 8:18, 10:14, 21:10) piekāpās titula aizstāvētājai.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

A grupas kopvērtējumā ar trim uzvarām trīs spēlēs uzvarēja Spānija, tālāk ar diviem panākumiem bija Lielbritānija un Latvija, britu basketbolistēm ieņemot otro vietu, bet latvietēm – trešo. Tikmēr ceturtā ar trim zaudējumiem bija Ukraina.

Latvijas basketbolistes pirmdien astotdaļfinālā, visticamāk, tiksies ar Zviedriju, ja vien zviedrietes neizcīnīs sensacionālu uzvaru pār Franciju.

Latvijas izlasē rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Elīna Dikeulaka, desmit punkti bija Aijai Brumermanei, kamēr astoņus punktu guva Zenta Meļņika.

Pretiniecēm ar 16 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Astu Ndura.

Mača sākumā latvietes nonāca iedzinējos ar 4:8, taču pēc veiksmīgiem uzbrukumiem Aija Brumermani izvirzīja mājinieces vadībā ar 9:8. Turpinājumā Zenta Meļņika un Digna Strautmane neļāva pretiniecēm attālināties, bet pirmā ceturtdaļas noslēdzās neizšķirti 17:17.

Arī otrajā ceturtdaļā Latvijas basketbolistes saskārās ar spāniešu presingu. Ja pirmajās minūtēs izdevās to noturēt, tad turpinājumā vairākas minūtes neizdevās iekarot grozu, kā rezultātā čempiones iekrāja deviņu punktu pārsvaru (30:21). Ceturtdaļas otrajā pusē latvietēm neizdevās samazināt pretinieču pārsvaru, pirmo puslaiku zaudējot ar 25:35.

Otrā puslaika ievadā Latvijas izlasei vairākas minūtes nesekmējās uzbrukumi, kā dēļ neizdevās samazināt pretinieču pārsvaru. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Kate Krēsliņa ar precīzu tālmetienu pretinieču pārsvaru, bet uzreiz otrā laukuma galā ar precīzu trejaci atbildēja Marta Šargaja. Turpinājumā spānietes turējās drošā vadībā un pirms ceturtās ceturtdaļas bija vadībā ar 49:35.

Latvijas basketbola izlase EČ spēlē tiekas ar Spāniju

Ceturtajā ceturtdaļā mājinieces ar pāris izrāvieniem pietuvojās pretiniecēm, nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Aijai Brumermanei pēc Elīnas Dikeulakas piespēles no groza apakšas panākot 48:53. Tāpat pieci punkti komandas šķīra pusminūti vēlāk, kad divus soda metienus realizēja debitante Luīze Šepte. Savukārt pusotru minūti pirms spēles beigām Dikeulaka pēc ātra pretuzbrukuma panāca trīs punktu deficītu (54:57). Spraigā galotnē izraut uzvaru neizdevās, Latvijas izlasei ciešot zaudējumu ar rezultātu 56:59.

Kā vēstīts, pirms tam šajā apakšgrupā Lielbritānija ar rezultātu 68:54 (19:14, 16:10, 9:21, 24:9) pārspēja Ukrainu, tādējādi paverot Latvijai ceļu uz izslēgšanas turnīru.

Turnīra pirmajā mačā Latvija ceturtdien ar 60:74 zaudēja Lielbritānijai, bet piektdien ar 82:74 pārspēja Ukrainu. Tikmēr Spānija uzvarējusi abās aizvadītajās cīņās – 95:77 pret Ukrainu un 67:59 pret Lielbritāniju.

Apakšgrupu uzvarētājas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet otrās un trešās vietas ieguvējas pirmdien savstarpējā spēlē noskaidros vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces.

Latvijas un Spānijas izlases aizvadīja arī savstarpēju pārbaudes maču sagatavošanās ciklā, kad spānietes bija pārākas ar 77:51.

Spānijas basketbolistes ir trīskārtējas Eiropas čempiones, šos titulus iegūstot 1993., 2013. un 2017.gadā.