Latvijas U-19 futbola izlase.

Latvijas U-19 futbolisti rāda raksturu un mazākumā uzvar Melnkalni 0

Latvijas U-19 puišu futbola izlase ceturtdien svinēja uzvaru arī otrajā 2019.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas cikla mačā, tādējādi tuvodamies ceļazīmei uz nākamo kārtu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Latvijas jaunie futbolisti Kiprā notiekošā 11.grupas turnīra mačā ar rezultātu 2:1 (1:0) pārspēja Melnkalnes vienaudžus, uzvaras vārtus iesitot mazākumā.

Mača rezultātu desmitajā minūtē pēc stūra sitiena atklāja Kristers Lūsiņš, bet otrajā puslaikā, 56.minūtē Deniss Titovs par pārkāpumu soda laukumā saņēma sarkano kartīti, turklāt pretinieki tika pie iespējas izpildīt “pendeli”. Sergejs Grubačs no 11 metru atzīmes bija nekļūdīgs, Melnkalnei panākot izlīdzinājumu.

Nonākot vairākumā, pretinieki izveidoja vēl vairākus bīstamus momentus, taču latvieši spiedienu izturēja un 76.minūtē nopelnīja 11 metru soda sitienu, kuru gan Kristers Tobers nerealizēja. Tiesa, 81.minūtē Dmitrijs Zeļenkovs ar skaistu tālsitienu no 25 metriem atjaunoja Latvijai vadību.

Pāris minūtes vēlāk latvieši saņēma nākamo triecienu, jo otro dzelteno kartīti mačā nopelnīja Emīls Birka, tādējādi atstādams komandu deviņu puišu sastāvā, tomēr Latvijas jaunie futbolisti mazākumā noturēja vadību un svinēja svarīgu uzvaru.

Otrā šīs grupas spēlē Krievija ar 2:0 (1:0) pārspēja Kipru.

Kvalifikācijas 11.grupā pēc diviem mačiem pa četriem punktiem ir Krievijai un Latvijai, bet krieviem ir labāka gūto un zaudēto vārtu attiecība. Savukārt pa punktam guvuši Melnkalnes un Kipras jaunie futbolisti.

Latvijas U-19 jauniešu futbola izlase (2000.gadā dzimušie spēlētāji) Eiropas čempionāta kvalifikācijas priekšsacīkšu kārtas pēdējā spēlē pirmdien tiksies ar mājinieci Kipru, kamēr otrā mačā duelēsies Krievija un Melnkalne.

Nākamajā posmā jeb elites iekļūs apakšgrupas divas labākās komandas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka grupas pirmajā mačā, pateicoties Raivja Ķirša vārtu guvumam spēles izskaņā, latvieši nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Krieviju, kamēr Melnkalne cīnījās 0:0 ar Kipru.

Seši no 20 Latvijas izlases kandidātiem ir ārvalstu klubu sistēmās. Ārzemēs futbola zinības apgūst vārtsargs Rūdolfs Oskars Soloha (Notingemas “Forest”, Anglija), aizsargi Deivids Titovs (“Brentford”, Anglija) un Roberts Veips (“Sampdoria”, Itālija), kā arī pussargi Bogdans Samoilovs (“Koln”, Vācija), Dmitrijs Zeļeņkovs (“Empoli”, Itālija) un Čebrails Makreckis (Leverkūzenes “Bayer”, Vācija).

Jūnijā Latvijas valstsvienība triumfēja Baltijas kausa izcīņā, bet martā U-19 izlase šī gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas elites kārtas apakšgrupā trīs spēlēs izcīnīja divas uzvaras, taču palika otrajā vietā un finālturnīrā neiekļuva. Rudenī komandas sastāvs piedzīvojis ievērojamas pārmaiņas, un vairāki puiši izcīnījuši vietu U-21 valstsvienībā.

Tādējādi U-19 izlase kļuva par pirmo jaunatnes valstsvienību no Latvijas, kas elites kvalifikācijas turnīru noslēdza otrajā vietā savā grupā. Tik augstu neviena jauniešu izlase vēl nekad nebija tikusi.

Latvijas U-19 izlases galvenais treneris ir Aleksandrs Basovs, kuram darbā asistē Dāvis Caune un Vjačeslavs Dumanovs.