Nikola Ozola pret Mali izlasi.

Latvijas U-19 izlase cieš negaidīti smagu sakāvi Pasaules kausa astotdaļfinālā 0

Latvijas U-19 sieviešu basketbola izlase trešdien Taizemes pilsētā Bangkokā Pasaules kausa (PK) astotdaļfinālā ar rezultātu 34:67 (7:23, 13:13, 6:17, 8:14) kapitulēja pērnā gada Āfrikas U-18 čempionei Mali.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins 124

Tādējādi Latvijas jaunās basketbolistes meistarsacīkstes turpinās ar cīņām par 9.-16.vietu.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākā ar septiņiem punktiem un 11 atlēkušajām bumbām bija Māra Mote.

Latvietes šajā mačā iemeta vien 13 metienus no spēles (22,03%) un tikai vienreiz stājās uz soda metienu līnijas.

Tikmēr pretiniecēm ar 19 punktiem un 22 atlēkušajām bumbām izcēlās Sika Konē.

Latvietes pēc pretinieču 16 punktu izrāviena jau pirmajā ceturtdaļā nonāca iedzinējos ar 19 punktiem, bet spēles pirmās desmit minūtes zaudēja ar 7:23. Otrā ceturtdaļa ritēja līdzīgi, bet Mali basketbolisti pārsvars cīņā zem groziem un labāka metienu precizitāte ļāva Āfrikas čempionēm pirmo puslaiku uzvarēt ar 36:20.

Spēles trešajā ceturtdaļā latvietes tikai divreiz iekaroja grozu, to paveicot vienīgi no distances, kā rezultātā pretinieču pārsvars sasniedza jau 27 punktus (26:53). Noslēdzošajā ceturtdaļā Latvijas jaunās basketbolistes nespēja sadzēst iespaidīgo deficītu un cieta zaudējumu ar rezultātu 34:67.

Pasaules meistarsacīkstes latvietes iesāka ar 65:54 uzvaru pār Kanādas izlasi, bet otrajā duelī ar 74:57 pārspēja Taizemi, kamēr pēdējā grupu turnīru spēlē ar 68:54 pārspētas pērnā gada Āfrikas U-18 vicečempiones no Mozambikas. Tikmēr Mali izlase B apakšgrupā pirmajā mačā ar 52:55 piekāpās Argentīnai, otrajā spēlē ar 62:72 zaudēts Ķīnai, bet pēdējā duelī ar 40:69 piedzīvota graujoša sagrāve pret Beļģijas valstsvienību.

Latvijas izlase ar trim uzvarām trīs spēlēs grupu turnīru noslēdza pirmajā vietā, kamēr Mali piedzīvoja trīs zaudējumus, ieņemot pēdējo, ceturto vietu.

Sacensību pirmajā posmā komandas aizvadīja pa trim spēlēm grupas turnīrā, noskaidrojot komandu reitingu. Pēc tam sāksies izslēgšanas spēles – astotdaļfināli, ceturtdaļfināli par 1.-8.un 9.-16.vietu, pusfināli un finālspēles.

Latvijas U-19 izlase šajās sacensībās startējusi tikai vienu reizi, kas notika 2017.gadā, kad latvietēm izdevās izcīnīt desmito vietu.