Latvijas U-20 basketbolisti Eiropas čempionāta otrajā mačā uzveic Slovēniju 0

Latvijas U-20 basketbola izlase Helsinkos notiekošā Eiropas čempionāta otrajā mačā svētdien ar 78:71 (9:14, 22:15, 19:27, 28:15) uzvarēja Slovēniju.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 19 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām bija Klāvs Čavars, bet 18 punkti Vernera Koha kontā. Tikmēr pa deviņiem punktiem sameta Eduards Hāzners un Dāvis Gūtmanis. Savukārt pirmā mača rezultatīvākais spēlētājs Rihards Lomažs spēles gaitā guva traumu, kā dēļ nevarēja turpināt maču.

Slovēnijas valstsvienībā ar 21 punktu atzīmējās Nejcs Martinčičs.

Spēli komandas iesāka līdzvērtīgi, taču ceturtās ceturtdaļas nogalē Slovēnija iekrāja piecu punktu pārsvaru (14:9). Otrās ceturtdaļas sākumā latvieši atspēlējās un turpinājumā notika aktīva cīņa par vadību, nevienai no komandām negūstot handikapu, kas lielāks par trim punktiem.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 31:29 Slovēnijas labā, bet trešās ceturtdaļas gaitā slovēņi pamazām mēģināja atrauties un ceturkšņa beigās iekrāja astoņu punktu atstatumu (53:45). Ceturtās ceturtdaļas sākumā pretinieki vēl atradās vadībā, tomēr Kohs minūtes laikā guva astoņus punktus, realizējot divus “trejačus” un divus no trim soda metieniem (60:56).

Slovēnijas juniori vairākas reizes centās atspēlēties, tomēr Latvijas basketbolisti noturēja pārsvaru un svinēja uzvaru ar 78:71.

Tikmēr otrā C apakšgrupas spēlē Ukraina ar 90:69 (25:14, 21:20, 23:14, 21:21) uzvarēja Serbiju.

Līdz ar to pēc divām kārtām visas četras izlases guvušas pa uzvarai un cietušas zaudējumu.

Latvijas izlase pirmo maču aizvadīja sestdien, kad ar 68:70 nācās piekāpties pagājušā gada čempionei Serbijai. 29 punktus Latvijas komandas labā šajā spēlē iemeta Rihards Lomažs.

Savukārt Slovēnija turnīra pirmajā mačā sestdien ar 70:68 uzvarēja Ukrainu, pret ko Latvija spēkosies otrdien.