AP/Scanpix

Latvijas U-20 izlase izkrīt no augstākās divīzijas 0

Latvijas U-20 hokeja izlase otrdien pasaules čempionāta otrajā pārspēlē par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā ar 1:4 (1:1, 0:0, 0:3) zaudēja Somijai, līdz ar to piedzīvojot neveiksmi visā sērijā un izkrītot uz pirmās divīzijas A grupu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Sērijā līdz vienas komandas divām uzvarām Latvijas juniori pērnā gada U-20 pasaules čempionei Somijai zaudēja ar 0-2, jo pirmajā pārspēlē pirmdien Ērika Miļuna trenētā komanda cieta neveiksmi ar 1:2.

Latvijas junioru izlase augstākajā divīzijā spēlēja pēc trīs gadu pārtraukuma, taču Kanādā notiekošajā čempionātā zaudēja visās sešās spēlēs, tāpēc nākamajā sezonā tā atkal būs līmeni zemāk, kamēr uz augstāko divīziju pacelsies Baltkrievija.

Latvijas izlasē otrajā pārspēlē vārtus guva Renārs Krastenbergs, kuram tas bija trešais precīzais metiens turnīrā, bet vārtos Mareks Egils Mitens atvairīja 38 no 42 pretinieku metieniem.
Otrajā pārspēlē izšķirošs bija trešā perioda sākums, kurā Latvijas izlase īsā laikā ielaida divas ripas. Tāpat zaudētāji šajā mačā nopelnīja 49 soda minūtes.

Spēle Latvijas izlasei sākās pagalam neveiksmīgi, jo jau septītajā sekundē uz sodīto soliņa par spēli ar augstu paceltu nūju devās Roberts Baranovskis, bet vēl pēc 43 sekundēm viņam pievienojās Kārlis Čukste. Somijas izlase ieguva lielo skaitlisko vairākumu, kuru arī izmantoja, precīzi metot Ēli Tolvanenam.

Arī turpinājumā neliels pārsvars bija somiem, taču teicami vārtos darbojās Mitens. Arī Latvijas izlase pāris reizes bīstami apdraudēja pretinieku vārtus, bet 17.minūtē viņiem skaitliskajā vairākumā izdevās panākt izlīdzinājumu. Pēc Čukstes un Maksima Ponomarenko piespēlēm metiena pozīcijā nonāca Krastenbergs, kurš atrodoties iemetiena aplī raidīja ripu starp Somijas izlases vārtsarga kājsargiem.
Pirmā trešdaļa, kuras izskaņā Latvija atkal palika mazākumā, noslēdzās neizšķirti 1:1, bet otrajā cīņas nogrieznī abas komandas grēkoja ar spēles disciplīnas ievērošanu un tiesneši 20 minūšu laikā piešķīra astoņus mazos noraidījumus, pa četriem katrai komandai.

Perioda vidū Latvijas juniori minūti un 38 sekundes varēja spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem, tomēr iespēju izvirzīties vadībā viņi neizmantoja, jo pārsvarā meta no distances. Savukārt vēl pēc neilga brīža lielais vairākums piecatā pret trīs sāncenšiem jau bija somiem, piedevām tobrīd bija noraidīti pat trīs latvieši. Sākumā somi šādu “dāvanu” neizmantoja, jo arī paši drīz vien pārkāpa noteikumus, bet spēlējot trijatā pret četriem pretiniekiem Latvijas puiši izturēja.

Diemžēl trešā perioda ievadā, kad Latvijas izlase jau bija četratā pret pieciem somiem, mērķi sasniedza spēcīgs Vili Sārijervi metiens no zilās līnijas, bet vēl pēc minūtes Latvijas izlases aizsargi savu vārtu priekšā nesadalīja ripu un Jūso Valimeki panāca jau 3:1 Somijas labā.

Latvijas hokejisti pēc šāda nokdauna nepadevās un centās atspēlēties, tomēr turpinājumā vēl vairākas reizes viņiem nācās spēlēt mazākumā, piedevām Eduards Tralmaks par uzbrukumu galvas un kakla rajonā saņēma 5+20 minūšu noraidījumu. Tuvojoties mača beigām Latvija vēl reizi palika trijatā pret pieciem pretiniekiem, bet 58.minūtē Valimeki ar saviem otrajiem vārtiem mačā pielika punktu šai spēlei.

Par Latvijas U-20 izlases rezultatīvāko spēlētāju šajā turnīrā ar trīs gūtiem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli kļuva Krastenbergs, bet Mārtiņš Dzierkals un Čukste iemeta pa vienai ripai un pa divām reizēm asistēja partneriem.
Uzbrucējs Dzierkals, aizsargs Čukste, kā arī vārtsargs Mitens tika atzīti par trīs labākajiem Latvijas izlases spēlētājiem šajā čempionātā.

Latvijas junioru izlase B apakšgrupā četrās spēlēs cieta četrus zaudējumus. Pirmajā mačā tā ar 1:6 atzina ASV vienaudžu pārākumu, savukārt otrajā cīņā ar 1:9 kapitulēja Krievijas U-20 izlasei. Savukārt trešajā duelī ar 2:10 nācās piekāpties mājinieces Kanādas priekšā, bet izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā latvieši ar 2:4 zaudēja Slovākijai.