Solvita Āboltiņa.
Solvita Āboltiņa.
Foto: Edijs Pālens/Pālens

Latvijas vēstniece Itālijā: Cilvēkus biedē tas, ka viņi nezina, kā no koronavīrusa izvairīties 0

Latvijas vēstniecībā Itālijā cilvēki pārsvarā vēršas ar lūgumiem pēc konsultācijām, nevis pēc praktiskas palīdzības, aģentūrai LETA pavēstīja Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Lasīt citas ziņas

Āboltiņa sacīja, ka cilvēki gan zvana uz vēstniecību, gan arī raksta, izmantojot sociālos tīklus.

Pārsvarā jautājumus uzdod tie, kas gatavojas doties uz Itāliju.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Protams, ir gadījumi, kad cilvēki ir iebraukuši Itālijā pirms tika atklāti saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu “Covid-19″. Viņi vēlas iegūt informāciju, vai var pārvietoties, uz kurieni var, cik tas ir bīstami. Patlaban ir aktualizējies arī jautājums par martā gaidāmajām skolēnu brīvdienām – braukt slēpot vai nē,” sacīja Āboltiņa.

Vēstniece pastāstīja, ka patlaban Itālijā ir reģistrēti 528 saslimušie, 14 cilvēki no koronavīrusa “Covid-19” ir miruši.

“Itāļi ir sākuši izplatīt informāciju arī par tiem gadījumiem, kad cilvēki ir izveseļojušies, piemēram, Lombardijas reģionā šobrīd izveseļojušies jau 37 cilvēki. Manuprāt, ir būtiski, ka mēs redzam arī šādus datus, jo cilvēkiem bieži vien ir jautājums, vai no vīrusa var izveseļoties. Jā, vīrusam ir augsts mirstības procents, bet tas nenozīmē, ka nevar izārstēties,” norādīja Āboltiņa.

Āboltiņa sacīja, ka Itālijas valdība ļoti aktīvi informē sabiedrību, kā arī diplomātiskās pārstāvniecības.

Aktuālā informācija angļu valodā ir lasāma gan Itālijas Ārlietu ministrijas interneta vietnē, gan arī “Protezione Civile” sniedz oficiālo informāciju teju ik pa divām stundām, savukārt katru dienu plkst.10 tiek izsūtīts paziņojums presei, kur norādīts arī tas, kas tiek darīts, kā “Covid-19” pārvietojas un kādi ir ieteikumi.

Latvijas vēstniece Itālijā norādīja, ka vakar notika Eiropas Savienības dalībvalstu vēstnieku un Itālijas amatpersonu tikšanās, kur varēja uzdot savus jautājumus un iegūt nepastarpinātu informāciju par to, ko Itālija dara un kāda ir situācija kopumā. “Itālijas amatpersonas sagaida, ka pārējās valstis izturēsies ar sapratni, apliecinot, ka Itālija dara visu, kas ir tās spēkos, lai vīrusa tālāko izplatību apturētu,” sacīja Āboltiņa, norādot, ka, piemēram, ieceļojušajiem Itālijas lidostās mēra temperatūru.

Taujāta, kāds ir kopējais noskaņojums Itālijā, Āboltiņa, kura patlaban uzturas Romā, sacīja, ka satraukumu radīja informācija par diviem tūristiem no Ķīnas, kuriem bija diagnosticēta saslimšana ar jauno koronavīrusu.

Viņi ir izārstējušies un jau atgriezušies mājās.

“Manuprāt, ir jāizvērtē pieejamā informācija un jāsaprot, ka pašreiz pasaule ir uzklupusi problēma, ar kuru mēs īsti nezinām, kā cīnīties. Cilvēkus biedē tas, ka viņi nezina, kā no vīrusa izvairīties,” pavēstīja vēstniece.

Reklāma
Reklāma

Āboltiņa citēja Eiropas ekonomikas komisāru Paolo Džentiloni, kurš nesen “Twitter” bija ierakstījis, ka sliktāka par koronavīrusu ir histērija par koronavīrusu. “Cilvēkiem nevar pārmest, ka viņi uztraucās. Tomēr lieka panika nepalīdzēs nedz ātrāk izārstēties, nedz arī šo problēmu pārvarēt,” sacīja vēstniece.

Latvijas ceļotājiem ļoti populārs galamērķis ir Itālija, tostarp kalnu slēpošanas kūrorti valsts ziemeļos, taču Itālijā ir lielākais koronavīrusa “Covid-19” gadījumu skaits Eiropā.

Kā ziņots, Latvijas iedzīvotājiem, kuri šobrīd plāno doties uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām tiek attiecināti īpaši pasākumi, speciālisti iesaka izvērtēt ceļojuma nepieciešamību un ceļojuma laikā ievērot vispārējos profilakses pasākumus, kā arī sekot līdzi vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ceļotājiem, kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas. Parādoties saslimšanas simptomiem – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums vai apgrūtināta elpošana, jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām, nekavējoties jāzvana 113, jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Speciālisti iesaka, ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bija ceļojumā kādā no koronavīrusa “Covid-19” skartajām valstīm vai teritorijām, bērnam neapmeklēt izglītības iestādi, vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma.

Rīcības shēma iespējamās “Covid-19” saslimšanas gadījumā, ko iesaka LR Veselības ministrija, skatāma šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.