Latvijas vīru teniss paliek turpat Eiropas ranga pagrabstāvā 0

Latvijas izlases tenisisti ceturtdien cieta zaudējumu arī Deivisa kausa Eiropas zonas trešās grupas turnīra otrajā divcīņā pret Melnkalni un jau tagad skaidrs, ka šo grupu atstāt komandai neizdosies.

Notriektā tautumeita 6

Latvijas komanda zaudēja pirmās divas vienspēles, bet pēc tam uzvarēja dubultspēlē, duelī piekāpjoties ar 1-2.

Pirmajā ceturtdienas mačā Artūrs Lazdiņš ar rezultātu 3-6, 1-6 pārliecinoši piekāpās 19 gadus vecajam Rezartam Cungu, kurš pasaules rangā ieņem 876.vietu.

Lai arī Lazdiņš spēles sākumā zaudēja pirmos divus geimus pēc kārtas, pirmajā setā viņam izdevās panākt neizšķirtu 3-3. Pirmā seta turpinājumā Cungu gan dominēja pār latvieti, uzvarot trīs geimus pēc kārtas un gūstot panākumu pirmajā setā.

Otrajā setā melnkalnietis Lazdiņam neatstāja nekādas izredzes, jo viņš trīs reizes lauza pretinieka servi un otrajā setā uzvarēja ar graujošo 6-1.

Lazdiņš pasaules rangā atrodams vien 1373.pozīcijā.

Savukārt otrajā vienspēlē Latvijas izlases pirmais numurs Mārtiņš Podžus ar 4-6, 5-7 piekāpās melnkalniešu līderim Ļubomiram Čelebičam, kurš pasaules rangā atrodas 650.vietā.

Spēles sākumā Podžus izvirzījās vadībā ar 4-1, jo vienreiz pretinieku nobreikoja, tomēr pirmā seta turpinājums viņam bija ļoti neveiksmīgs. Čelebičs uzvarēja piecos geimos pēc kārtas, triumfējot pirmajā setā ar 6-4.

Savukārt otrais sets starp abiem tenisistiem aizritēja līdzvērtīgā cīņā, lai gan Podžus jau pirmajā geimā tika nobreikots. Viņš šo breiku atspēlēja desmitajā geimā, bet jau uzreiz pēc tam Čelebičs lauza latvieša servi un pēcāk pirmajā setā uzvarēja ar 7-5.

Podžus pasaules rangā pašlaik atrodas 565.vietā.

Pēc tam dubultspēlē, pirms kuras dueļa liktenis bija jau izšķirts, Roberts Grīnvalds duetā ar Mārtiņu Rocēnu ar rezultātu 7-5, 6-3 pārspēja Pavle Roganu un Stefanu Dragoviču.

Trešdien pirmajā cīņā Latvija pārliecinoši ar 1-2 piekāpās Grieķijai, vienīgo panākumu gūstot vien dubultspēlē, kamēr Melnkalne ar 3-0 sagrāva Armēniju.

Tikmēr Grieķija ceturtdien ar 3-0 pārspēja Armēnija.

Piektdien par pirmo vietu grupā spēkosies Grieķija un Melnkalne, kamēr Latvija un Armēnija cīnīsies par trešo pozīciju.

Tikmēr otrā grupā pēc divām kārtām divas uzvaras ir Maltai, pa vienam panākumam guvušas Moldova un Lihtenšteina, bet divi zaudējumi ri Kosovas rēķinā. Katras apakšgrupas spēcīgākās komandas tiksies pārspēlēs, cīnoties par iespēju iekļūt Eiropas/Āfrikas zonas otrajā grupā.

No šī gada Latvijas izlases sastāva 23 gadus vecais Mārtiņš Podžus pasaules rangā šobrīd ieņem 565.vietu vienspēlēs, divdesmitgadīgais Artūrs Lazdiņš ir 1373.pozīcijā, 18 gadus vecais Roberts Grīnvalds atrodams 1593.vietā, bet septiņpadsmitgadīgais Mārtiņš Rocēns ir 1844.pozīcijā.